Wiadomości | 20.04.20

Motorsport po nowemu TOYOTA GAZOO Racing Europe

Toyota Motor Corporation (Toyota) ogłosiła, że firma TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) formalnie zmieniła nazwę i będzie teraz działać pod marką TOYOTA GAZOO Racing Europe GmbH (TGR-E). Siedzibą przedsiębiorstwa nadal będzie Kolonia. TMG została początkowo założona jako Andersson Motorsport GmbH w Kolonii w 1979 roku. Jako TMG funkcjonowała od 1993 roku, gdy stała się spółką całkowicie zależną od Toyoty.

Firma od momentu powstania była zaangażowana w działania związane z motorsportem, ale w ostatnich latach rozszerzyła swoją współpracę z GAZOO Racing Company (GRC), wykorzystując wiedzę i doświadczenie, które zdobyła w sportach motorowych do opracowania samochodów seryjnych z serii GR. Zmiana nazwy firmy odzwierciedla jej bliższy związek z GRC.

W przyszłości TGR-E będzie nadal pełnić rolę centrum sportów motorowych Toyoty w Europie. Ze swojej bazy w Kolonii w Niemczech będzie współpracować z GRC. Nie zmieni się też zaangażowanie w motorsport, w tym dostarczanie silników do samochodów uczestniczących zarówno w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) i rajdowych mistrzostwach świata (FIA WRC) oraz pomoc w rozwoju modelu GR Supra GT4, czyli samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych.

TGR-E zgromadzone przez lata działalności w motorsporcie wiedzę i doświadczenie wykorzysta również przy opracowywaniu samochodów seryjnych, przyczyniając się w ten sposób do tworzenia coraz lepszych samochodów.

„Misja uczestniczenia w sportach motorowych, która jest bitwą produktów poszczególnych producentów, triumfuje. Właśnie dlatego TGR Europe musi być zespołem profesjonalistów, który produkuje zwycięskie samochody. Aby dalej wygrywać, musimy działać zgodnie z filozofią kaizen, czyli ciągle doskonalić i ulepszać, bez względu na okoliczności. Nasz zespół będzie nadal produkował coraz lepsze samochody tutaj, w Kolonii, aby wygrać” – skomentował Akio Toyoda, prezes Toyota Motor Corporation.David Beckham jako nowy globalny ambasador Maserati
Wiadomości | 12.04.21

David Beckham jako nowy globalny ambasador Maserati

Globalna ikona sportu, filantrop, biznesmen i pionier stylu: David Beckham jest idealnym partnerem do towarzyszenia Maserati w kolejnym etapie jego podróży.

Hyundai ALCAZAR pierwsze informacje na temat nowego SUV-a
Wiadomości | 24.03.21

Hyundai ALCAZAR pierwsze informacje na temat nowego SUV-a

Nowy, nowoczesny 7-osobowy SUV klasy premium. Wkrótce premiera.

Zobacz amerykańską premierę nowego Hyundaia Tucson
Premiery | 09.11.20

Zobacz amerykańską premierę nowego Hyundaia Tucson

Tucson jest najlepiej sprzedającym się modelem Hyundaia na świecie i reprezentuje jego wizję nowoczesnego projektu, ekologiczne układy napędowe i wiodące w segmencie technologie. Wideo.