Wiadomości | 20.04.20

Motorsport po nowemu TOYOTA GAZOO Racing Europe

Toyota Motor Corporation (Toyota) ogłosiła, że firma TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) formalnie zmieniła nazwę i będzie teraz działać pod marką TOYOTA GAZOO Racing Europe GmbH (TGR-E). Siedzibą przedsiębiorstwa nadal będzie Kolonia. TMG została początkowo założona jako Andersson Motorsport GmbH w Kolonii w 1979 roku. Jako TMG funkcjonowała od 1993 roku, gdy stała się spółką całkowicie zależną od Toyoty.

Firma od momentu powstania była zaangażowana w działania związane z motorsportem, ale w ostatnich latach rozszerzyła swoją współpracę z GAZOO Racing Company (GRC), wykorzystując wiedzę i doświadczenie, które zdobyła w sportach motorowych do opracowania samochodów seryjnych z serii GR. Zmiana nazwy firmy odzwierciedla jej bliższy związek z GRC.

W przyszłości TGR-E będzie nadal pełnić rolę centrum sportów motorowych Toyoty w Europie. Ze swojej bazy w Kolonii w Niemczech będzie współpracować z GRC. Nie zmieni się też zaangażowanie w motorsport, w tym dostarczanie silników do samochodów uczestniczących zarówno w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) i rajdowych mistrzostwach świata (FIA WRC) oraz pomoc w rozwoju modelu GR Supra GT4, czyli samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych.

TGR-E zgromadzone przez lata działalności w motorsporcie wiedzę i doświadczenie wykorzysta również przy opracowywaniu samochodów seryjnych, przyczyniając się w ten sposób do tworzenia coraz lepszych samochodów.

„Misja uczestniczenia w sportach motorowych, która jest bitwą produktów poszczególnych producentów, triumfuje. Właśnie dlatego TGR Europe musi być zespołem profesjonalistów, który produkuje zwycięskie samochody. Aby dalej wygrywać, musimy działać zgodnie z filozofią kaizen, czyli ciągle doskonalić i ulepszać, bez względu na okoliczności. Nasz zespół będzie nadal produkował coraz lepsze samochody tutaj, w Kolonii, aby wygrać” – skomentował Akio Toyoda, prezes Toyota Motor Corporation.Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE
Wiadomości | 20.04.20

Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE

Karma automotive zapowiada nowego, w pełni elektrycznego sedana REVERO, którego zobaczymy na wiosnę 2021 roku. Od przyszłego miesiąca będziesz mógł zarezerwować zakup przez internet.

Nowa limitowana edycja Sherwood Green Jaguar F-TYPE
Tuning | 09.12.20

Nowa limitowana edycja Sherwood Green Jaguar F-TYPE

W marcu 2021 r. Jaguar będzie świętował diamentową rocznicę legendarnego E-type prezentując charakterystyczny nowy model F-TYPE Heritage 60 Edition od SV Bespoke.

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem
Premiery | 02.06.22

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem

To najbardziej dynamiczny model z odnoszącej sukcesy rodziny SUV-ów Mercedes-Benz i jest dostępny tylko jako hybryda plug-in lub mild hybrid z technologią 48 V i zintegrowanym rozrusznikiem-generatorem.