Super Cars | 26.02.21

Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości

Poznaj hiszpańską markę luksusowych samochodów, która zbudowała ponad 12 000 hipersamochodów w latach 1904-1946. Obecnie odradza się wraz ze 100% elektrycznym modelem.

Renesans marki Hispano Suiza sięga 2019 roku, kiedy podczas wystawy samochodowej Geneva Motor Show zaprezentowano prawdziwe dzieło sztuki na kołach, model Carmen. Luksusowy hipersamochód, który definiuje segment „hyperlux”. Od razu stała się jedną z najbardziej pożądanych atrakcji szwajcarskiej wystawy. Carmen ma to samo DNA, które zmieniło Hispano Suiza w legendę i źródło dumy dla hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego.

 

Hispano Suiza została założona 14 czerwca 1904 roku przez Damiána Mateu przy wsparciu inżyniera Marca Birkigta, Szwajcara, który przybył do Hiszpanii, aby zrewolucjonizować przemysł samochodowy i który pracował przy dwóch poprzednikach Hispano Suiza: La Cuadra i J.Castro.

 

Hispano Suiza wraca teraz na scenę motoryzacyjną z niezwykłym projektem ponownie zaprezentowanym w 2019 roku na Salonie Samochodowym w Genewie, kiedy pokazano pełni elektryczny, zapierający dech w piersiach pojazd: Carmen. Ten ekskluzywny model o mocy 1019 KM został
zaprojektowany, opracowany i zbudowany w całości w Hiszpanii. Natomiast w 2020 roku pokazano model Carmen Boulogne, który dostarcza 1,114 KM.

 

Personalizacja jest również ważną częścią DNA marki: nie ma dwóch takich samych Hispano Suiza. Każdy z pojazdów opuszczających fabrykę można skonfigurować w wielu opcjach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i drobiazgową dbałość o życzenia kupującego. Tylko 19 modeli Carmen Boulogne, zostanie zbudowanych w tej limitowanej i ekskluzywnej serii produkcyjnej. Również wyścigi samochodowe zawsze były częścią DNA Hispano Suiza. Carmen jest wyposażony w technologię wyścigową Formuły E, która łączy wyjątkową wydajność, niezawodność i moc z jednym z najlepszych układów elektrycznych platformy na świecie. Motto From Race to Road jest podstawą Hispano Suizy. Podobnie jak Carmen Boulogne jest bardziej sportową ewolucją modelu Carmen, która odzwierciedla wyścigowe dziedzictwo marki.

 

2021 to rok, w którym marka ogłosiła swoje plany samodzielnego udziału w Mistrzostwach Extreme E. Zespół, HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM. W 100% elektrycznym pojazdem terenowym dostarczającym ponad 500 KM mocy, weźmie udział w jednym z najbardziej ekskluzywnych wyścigów na świecie. Mistrzostwa Extreme E skupiają się na trzech głównych filarach: zrównoważony rozwój planety, elektromobilność i równość płci.Lamborghini potwierdziło współczesną wersję modelu Countach
Wiadomości | 10.08.21

Lamborghini potwierdziło współczesną wersję modelu Countach

Klasyczny Countach był marzeniem. Teraz, 50 lat później, nadchodzi nowe Lamborghini Countach, najbardziej kultowy supersamochód w historii marki. Wideo.

GMC HUMMER EV Pickup z dodatkiem firmy EarthCruiser
Tuning | 29.08.23

GMC HUMMER EV Pickup z dodatkiem firmy EarthCruiser

Wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły, może pochwalić się innowacjami technologicznymi i projektowymi, które pomagają zapewnić konsumentom najwyższą jakość i wygodę podczas podróży.

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu
Wiadomości | 05.03.20

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu

Audi, rozpoczynając w roku 1996 sprzedaż modelu A3, było niejako "założycielem" segmentu kompaktów klasy premium. Czwarta generacja tego pełnego sukcesów samochodu wchodzi właśnie na rynek.