Tuning | 23.03.23

Mercedes SL Widebody od MANSORY

Od 1954 roku kombinacja liter „SL” oznaczała w Mercedesie marzenia na czterech kołach, a każda pojedyncza seria modelowa wyznaczała styl swojej epoki i budziła pożądanie.


Mercedes SL Widebody od MANSORY

Od 1954 roku kombinacja liter „SL” oznaczała w Mercedesie marzenia na czterech kołach, a każda pojedyncza seria modelowa, która liczy obecnie łącznie 8 generacji, zawsze wyznaczała styl swojej epoki i budziła pożądanie wśród miłośników pojazdów na całym świecie. Obecna wersja z kodem wewnętrznym R232 nie różni się niczym.

MANSORY, tuner z siedzibą w Brand w Górnym Palatynacie oferuje teraz obszerny „widebody program” dla wszystkich wariantów nowego Mercedesa SL typu R 232, który oprócz standardowego programu indywidualizacji obejmuje następujące cztery punkty: projekt, koła, wnętrze oraz wydajność. 

 

PROJEKT. Aby jeszcze bardziej szczegółowo zaakcentować i tak już bardzo elegancki wygląd SL, MANSORY zainstalował wokół pojazdu liczne dodatkowe części wykonane z węgla. Szlachetny i lekki materiał zastosowano na przednich wlotach powietrza, poniżej i z boku przedniego zderzaka, w osłonie chłodnicy, progach, lusterkach zewnętrznych i tylnym zderzaku. Dalsze aplikacje z włókna węglowego na ramie przedniej szyby, boczne wyloty powietrza z przodu iz tyłu na błotnikach uzupełniają subtelne i skuteczne modyfikacje nadwozia. Maska i tylny spojler, a także jednocześnie eleganckie i efektowne wizualnie przedłużenia błotników wykonane z pełnego węgla uzupełniają cały „Mercedes SL Widebody by MANSORY” i harmonijnie dopełniają ogólny wygląd zewnętrzny. Wszystkie części karbonowe można indywidualnie wybierać z obszernej oferty karbonowej MANSORY.

 

KOŁA. W zależności od życzeń klienta w SL stosowane są felgi aluminiowe MANSORY typu „FY.5” lub „FD.15” o wymiarach 10,5 x 21 (przód) i 12 x 22 (tył). Są one wyposażone w odpowiednie rozmiary 275/35/21 i 335/25/22. Głównym celem obu projektów obręczy było ponowne udoskonalenie eleganckiego wyglądu SL w sportowy i elegancki sposób we wszystkich szczegółach.

 

WNĘTRZE. Jak zwykle w przypadku każdego programu indywidualizacji MANSORY, wnętrze ma również szczególne znaczenie i dużą uwagę. W zależności od życzeń klienta, całe wnętrze jest całkowicie przeprojektowane, a każdy możliwy element jest owinięty w najlepszą skórę. Ponadto wszystkie szwy można dostosować do indywidualnych odcieni kolorów, takich jak lakier zewnętrzny. Różne wstawki z włókna węglowego, skórzano-węglowa sportowa kierownica, dywaniki podłogowe i aluminiowe pedały - wszystkie z subtelnym napisem MANSORY - dopełniają wyrafinowania wnętrza i wyznaczają dalsze akcenty wizualne.

 

WYDAJNOŚĆ. Za pomocą różnych interwencji w zarządzaniu silnikiem - tak zwanego PowerBox - MANSORY trwale poprawia wartości wydajności SL dla wersji „P720”. Szczególnie żądni energii klienci mogą zaspokoić swoje pragnienie maksymalnej wydajności, zamawiając aktualizację „P850”. Podczas gdy oba etapy mają wspólny PowerBox i nowo opracowany 4-rurowy sportowy układ wydechowy, „P850” jest również wyposażony między innymi w większe turbosprężarki, aby zapewnić pewny i stabilny wzrost mocy. Wynikowe wartości wydajności dla „P720” i „P850” zmieniają się w następujący sposób:

P720: Power: 720 hp (+ 135 hp)  / Torque: 1,000 Nm (+ 200 Nm) / V-max: 325 km/h (+ 10 km/h) / 0-100 km/h: 3.4s (- 0.2s)

P850: Power: 850 hp (+ 265 hp) / Torque: 1,150 Nm (+ 350 Nm) / V-Max: 332 km/h (+ 17 km/h) / 0-100 km/h: 3,2s (- 0,4s)Maksymalnie 25 sztuk specjalnej edycji Polestar 1
Tuning | 20.04.21

Maksymalnie 25 sztuk specjalnej edycji Polestar 1

Elektryczna hybryda ma lekki korpus wykonany z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, dwa tylne silniki elektryczne z łączną mocą 619 KM.

Dwa nowe modele Ferrari prawdopodobnie jeszcze w tym roku
Wiadomości | 26.04.20

Dwa nowe modele Ferrari prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Ferrari planuje w tym roku zaprezentować dwa nowe modele, a jej dyrektor handlowy Enrico Galliera zasugerował, że będą kontynuować ekspansję na nowe rynki. Firma wprowadziła na rynek pięć nowych modeli w 2019 r., w tym F8 Tributo, SF90 Stradale i Roma, w ramach dużego rozszerzenia asortymentu, który obejmuje 15 samochodów w pięcioletnim okresie.

Nowe BMW i7 M70 xDrive
Premiery | 17.04.23

Nowe BMW i7 M70 xDrive

BMW M wprowadza najmocniejszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach, który będzie liderem nowej gamy BMW serii 7.