Elektryczne | 03.04.21

Mercedes EQS pierwsze jazdy testowe przed premierą

Mercedes pokazał pierwsze wrażenia z jazdy nowym modelem EQS, którego oficjalna premiera nastąpi 15 kwietnia.

EQS to samodzielny, całkowicie elektryczny członek nowej gamy Klasy S, który zostanie wprowadzony na rynek europejski w sierpniu. Wraz z biznesową limuzyną EQE i wariantami SUV-ów EQS i EQE wkrótce pojawią się kolejne modele oparte na nowej architekturze.

 

TEN ARTYKUŁ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 15.04.2021.
Światowa premiera - Całkowicie elektryczny Mercedes EQS. Wideo, zdjęcia i dane techniczne.


EQS pozwoli klientom z segmentu luksusowego na pełne wykorzystanie wszystkich zalet architektury całkowicie elektrycznej pod względem przestrzeni i wzornictwa. Dzięki zasięgowi do 770 km (zgodnie z WLTP) EQS spełnia również pod tym względem wymagania stawiane progresywnej limuzynie w segmencie Klasy S. Znacząco przyczynia się do tego nowy rekord świata w aerodynamice samochodów seryjnych o wartości cd 0,202.


Nowa generacja pojazdów elektrycznych w segmencie luksusowym i wykonawczym opiera się na niestandardowej architekturze, która jest skalowalna pod każdym względem i może być stosowana we wszystkich seriach modelowych. Rozstaw osi, a także wszystkie inne elementy systemu, zwłaszcza akumulatory, są zmienne dzięki modułowej konstrukcji. Koncepcja pojazdu jest w ten sposób zoptymalizowana, aby spełnić wszystkie wymagania zorientowanej na przyszłość rodziny modeli akumulatorowo-elektrycznych.Rimac Nevera, najszybszy na świecie
Elektryczne | 17.11.22

Rimac Nevera, najszybszy na świecie

Rekordowy Rimac Nevera osiąga 412 km/h, stając się najszybszym produkowanym samochodem elektrycznym na świecie.

Volkswagen zakończył produkcję e-Golfa w Dreźnie i przystosowuje fabrykę do produkcji modelu ID.3
Wiadomości | 31.12.20

Volkswagen zakończył produkcję e-Golfa w Dreźnie i przystosowuje fabrykę do produkcji modelu ID.3

Koniec ery e-Golfa. W ubiegłym tygodniu zakończyła się produkcja e-Golfa, od marca 2017 roku w Dreźnie wyprodukowano 50.401 egzemplarzy tego modelu.

Zobacz trailer do naszej najnowszej produkcji wideo
Concept Cars | 16.05.20

Zobacz trailer do naszej najnowszej produkcji wideo

Samochody koncepcyjne i historia, która się za nimi kryje. Przedstawiamy zapowiedź wideo do pierwszego z serii filmów o samochodach koncepcyjnych. Autorska produkcja Auto Show Media pokazująca kulisy pracy nad projektami samochodów koncepcyjnych.