Elektryczne | 03.04.21

Mercedes EQS pierwsze jazdy testowe przed premierą

Mercedes pokazał pierwsze wrażenia z jazdy nowym modelem EQS, którego oficjalna premiera nastąpi 15 kwietnia.

EQS to samodzielny, całkowicie elektryczny członek nowej gamy Klasy S, który zostanie wprowadzony na rynek europejski w sierpniu. Wraz z biznesową limuzyną EQE i wariantami SUV-ów EQS i EQE wkrótce pojawią się kolejne modele oparte na nowej architekturze.

 

TEN ARTYKUŁ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 15.04.2021.
Światowa premiera - Całkowicie elektryczny Mercedes EQS. Wideo, zdjęcia i dane techniczne.


EQS pozwoli klientom z segmentu luksusowego na pełne wykorzystanie wszystkich zalet architektury całkowicie elektrycznej pod względem przestrzeni i wzornictwa. Dzięki zasięgowi do 770 km (zgodnie z WLTP) EQS spełnia również pod tym względem wymagania stawiane progresywnej limuzynie w segmencie Klasy S. Znacząco przyczynia się do tego nowy rekord świata w aerodynamice samochodów seryjnych o wartości cd 0,202.


Nowa generacja pojazdów elektrycznych w segmencie luksusowym i wykonawczym opiera się na niestandardowej architekturze, która jest skalowalna pod każdym względem i może być stosowana we wszystkich seriach modelowych. Rozstaw osi, a także wszystkie inne elementy systemu, zwłaszcza akumulatory, są zmienne dzięki modułowej konstrukcji. Koncepcja pojazdu jest w ten sposób zoptymalizowana, aby spełnić wszystkie wymagania zorientowanej na przyszłość rodziny modeli akumulatorowo-elektrycznych.Nissan przedstawia nowy model Townstar
Premiery | 28.09.21

Nissan przedstawia nowy model Townstar

Nowy model stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne.

Ferrari Daytona SP3 najpiękniejszy supersamochód
Super Cars | 04.02.22

Ferrari Daytona SP3 najpiękniejszy supersamochód

Ten limitowany model otrzymał główną nagrodę jako Most Beautiful Supercar 2022 przez jury ekspertów podczas 37. Paris Festival Automobile International.

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji
Premiery | 18.02.21

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji

Honda zaprezentowała najnowszą generację swojego popularnego kompaktowego SUV-a HR-V.