Wiadomości | 04.12.20

Mercedes-Benz Klasa G czyli 400 tysięcy sztuk od 1979 roku

Z linii produkcyjnej w Graz zjechał czerwony Mercedes-Benz G 400 d. Samochód trafi do wieloletniego klienta z Nadrenii.


Mercedes-Benz Klasa G czyli 400 tysięcy sztuk od 1979 roku

Klasa G jest produkowana od 1979 roku, a teraz ta ikona off-roadu osiągnęła kamień milowy w postaci 400 000 wyprodukowanych modeli. Aby uczcić tę rocznicę, z linii produkcyjnej w Graz zjechał czerwony Mercedes-Benz G 400 d (średnie zużycie paliwa: 8,9-8,7 l / 100 km, średni poziom emisji CO2: 235-229 g / km [1]). Samochód trafia do wieloletniego klienta z Nadrenii, który jest fanem tego kanciastego klasyka od 1979 roku i obecnie ma około 20 modeli. Jego motto? „Nie mogę się obejść bez G.”

 

„Jesteśmy bardzo dumni, że wyprodukowaliśmy 400 000 takich pojazdów terenowych. Chcielibyśmy podziękować naszym lojalnym klientom i fanom, a także naszym pracownikom - nie wspominając o naszym partnerem produkcyjnym w Grazu, Magna Steyr. Obecnie zapotrzebowanie znacznie przewyższa dostępne moce produkcyjne ”, podkreśla dr Emmerich Schiller, szef działu pojazdów terenowych i dyrektor generalny Mercedes-Benz G GmbH w Grazu w Austrii. „I już piszemy następny rozdział w tej historii sukcesu: elektryzujemy tę serię, aby G miała przyszłość bezemisyjną, dzięki czemu nasza ikona jest przyszłościowa”.

Nowa seria Klasy G rozpoczęła się w szczytowej formie latem 2018 r. Na drodze lub poza nią, niezależnie od warunków eksploatacji, pojazd terenowy imponuje osiągami, najnowocześniejszymi systemami wspomagania, znakomitym prowadzeniem i bezpieczeństwem. Jednocześnie nowe zawieszenie, programy jazdy DYNAMIC SELECT, tryb „G” i trzy 100-procentowe blokady mechanizmu różnicowego poprawiają nie tylko komfort jazdy, ale także zwinność - na każdej nawierzchni.

 

Od daty produkcji 1 września 2020 r. Standardowe wyposażenie kultowego pojazdu terenowego stało się jeszcze bardziej rozbudowane. Jednocześnie w programie „G manufaktur” dostępnych jest więcej opcji personalizacji. Ten program znalazł uznanie: obecnie około 60 procent wszystkich nabywców Klasy G wybiera jeden z tych typów. Nowe kolory nadwozia i pakiety wyposażenia, a także szerokoekranowy kokpit, który jest teraz dostępny w standardzie, uzupełniają ofertę modelu.Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji
Wiadomości | 14.05.20

Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji

Nowy PEUGEOT e-Expert. Dwa poziomy zasięgu do 330 km w cyklu WLTP, Ttrzy długości nadwozia, możliwość holowania przyczepy o masie do 1000 kg i ładowność do 1275 kg, przestrzeń ładunkowa identyczna jak w wersjach z silnikiem spalinowym.

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5
Wiadomości | 29.06.20

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5

Audi Q5 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w segmencie średniej klasy premium na rynkach europejskich. A teraz Audi uczyniło go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Zobacz futurystyczne i wszechstronne wnętrze nowego Kia Carnival
Wiadomości | 13.07.20

Zobacz futurystyczne i wszechstronne wnętrze nowego Kia Carnival

Kia Motors Corporation zaprezentowała dziś wnętrze nowego Kia Carnival w serii zdjęć przedstawiających nowy pojazd w koreańskiej specyfikacji.