Concept Cars | 05.09.23

Mercedes-Benz Concept CLA Class zaprezentowany na targach IAA Mobility 2023 w Monachium

Wgląd w nadchodzącą rodzinę pojazdów, która stanie u progu marki, na poziomie zbliżonym do produkcyjnego. Przedstawia wizję firmy mającą na celu podniesienie poziomu tej ważnej klasy pojazdów.

Mercedes-Benz Concept CLA Class zaprezentowany na targach IAA Mobility 2023 w Monachium w Niemczech oferuje wgląd w nadchodzącą rodzinę pojazdów, która stanie u progu marki, na poziomie zbliżonym do produkcyjnego. U progu nowej ery elektrycznej i cyfrowej przedstawia to wizję firmy mającą na celu podniesienie poziomu tej ważnej klasy pojazdów w oparciu o długoterminową strategię portfolio. Estetyka zewnętrzna Concept CLA Class, zaprojektowana na nadchodzącej platformie architektury modułowej Mercedes-Benz (MMA), reprezentuje kultowy design i dynamiczne osiągi. Tymczasem jego wnętrze skupia się na doświadczeniach klienta, zapewniając wyjątkowy komfort i wygodę dla elektrycznej i cyfrowej przyszłości.

 

„Concepcyjna klasa CLA jest prekursorem całkowicie nowego, w pełni elektrycznego segmentu pojazdów podstawowych w Mercedes-Benz. Gama będzie obejmować w sumie cztery nowe modele – czterodrzwiowe coupé, Shooting Brake i dwa oszałamiające SUV-y – każdy z nich będzie miał znacznie podwyższoną zawartość produktu. Ta nowa rodzina modeli została zainspirowana pokoleniem nabywców samochodów, którzy chcą mieć niepowtarzalny styl Mercedes-Benz, z większą liczbą funkcji, jeszcze większym komfortem i bezpieczeństwem oraz najbardziej zaawansowaną technologią. Poszukują także zrównoważonego wyboru, który wyróżnia się spośród innych. Ten hypermiler to jednolitrowy samochód ery elektrycznej, oferujący zasięg ponad 750 kilometrów (466 mil) w cyklu WLTP1 i zużycie energii wynoszące zaledwie 12 kWh/100 km. Oparty na platformie MMA, zapewnia wgląd w pierwszą kompletną rodzinę samochodów elektrycznych Mercedes-Benz opracowaną od podstaw w celu wprowadzenia na drogi naszego Ambition 2039, dzięki czemu naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla netto w całym łańcuchu wartości w naszej flocie nowych pojazdów w 2039 r.” Ola Källenius, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Group AG

 

Wiodąca pozycja technologiczna jest widoczna w podstawach platformy MMA, takich jak elektryczny układ napędowy nowej generacji zapewniający zasięg ponad 750 kilometrów (466 mil) (WLTP) [1]. Architektura modułowa Mercedes-Benz (MMA) to platforma oparta przede wszystkim na napędzie elektrycznym, zaprojektowana dla rodziny czterech pojazdów o różnych stylach nadwozia. Ma odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu rozwoju floty pojazdów elektrycznych Mercedes-Benz. Jako zasadniczy element szerszej strategii elektrycznej, pomoże firmie osiągnąć ambitne cele. Wszystkie pojazdy na platformie MMA są opracowywane zgodnie z filozofią „prawdziwego bezpieczeństwa życia” Mercedes-Benz. Mercedes-Benz od dziesięcioleci wyznacza standardy bezpieczeństwa, realizując wizję bezwypadkowej jazdy.

 

Tymczasem nowy system operacyjny „MB.OS” stanowi podstawę niezrównanego interfejsu użytkownika i doświadczenia użytkownika (UI/UX) za pośrednictwem MBUX Superscreen pochodzącego z innowacyjnego wyświetlacza w VISION EQXX, zawierającego zaawansowaną grafikę czasu rzeczywistego. Klasa Concept CLA prezentuje wykorzystanie zrównoważonych materiałów w całej konstrukcji i wnętrzu. Obejmują one stal niemal pozbawioną CO₂ i aluminium o obniżonej zawartości CO₂, a także tapicerkę skórzaną produkowaną i przetworzoną w sposób zrównoważony oraz wykończenia wykonane z papieru. Ogólnie rzecz biorąc, samochód pokazowy reprezentuje przystępną interpretację pragnień młodego i dynamicznego segmentu rynku globalnego.Brytyjski hiper-roadster McLaren Elva udoskonalony przez Novitec
Tuning | 08.03.23

Brytyjski hiper-roadster McLaren Elva udoskonalony przez Novitec

Od dziesięcioleci NOVITEC udoskonala najbardziej ekskluzywne samochody na świecie. Teraz przedstawia McLarena Elva, który jest produkowany w limitowanej edycji zaledwie 149 pojazdów.

Pierwsze MINI „Made in Germany”
Wiadomości | 01.03.23

Pierwsze MINI „Made in Germany”

Przygotowania do uruchomienia produkcji idą pełną parą, wkrótce fabryka BMW w Lipsku rozpocznie produkcję w pełni elektrycznego nowego MINI Countryman.

Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021
MotorSport | 19.02.21

Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021

Nowy styl wraz z barwami dla Scuderia AlphaTauri AT02! Zobacz premierę.