Wiadomości | 17.04.23

Legendarny, jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Playmouth Cuda 440 z 1970 roku

Ukryty przez ponad 50 lat, nieodrestaurowany, rzadki i zabytkowy samochód będzie oferowany na aukcji podczas 36. edycji Original Spring Classic organizowanej przez Dana Mecum.


Legendarny, jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Playmouth Cuda 440 z 1970 roku

Ukryty przez ponad 50 lat, nieodrestaurowany i zachowujący zarówno niestandardowe elementy metalowe, jak i lakier z około 1971 roku, legendarny Rapid Transit Cuda - jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Plymouth Rapid Transit System Caravan - został dziś zaprezentowany w Mecum Houston 2023. Rzadki i zabytkowy samochód będzie oferowany na aukcji podczas 36. edycji Original Spring Classic organizowanej przez Dana Mecum w dniach 12-20 maja w Indiana State Fairgrounds w Indianapolis.

 

Słynny Cuda, oznaczony numerem seryjnym 0005, nienaruszonym numerem VIN i przebiegiem poniżej 1000 mil, został zaprojektowany przez Harry'ego Bradleya, człowieka odpowiedzialnego za pierwszą linię samochodzików Hot Wheels w 1967 i 1968 roku. Najwyższa wersja została ukończona przez Chucka Millera, zdobywcę upragnionej nagrody Don Ridler Memorial Award w 1968 roku, i została sfinansowana przez Plymouth i zbudowana specjalnie z myślą o włączeniu do niezapomnianej przyczepy kempingowej Rapid Transit System, która jeździła w latach 1970-71.

 

Etykieta na błotniku samochodu oznacza 6-cylindrowy silnik V-8 o pojemności 440 KM z automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Liczne i ekstremalne modyfikacje nadwozia, w tym stożek przedni zbudowany z czterech identycznych kątów zespawanych w jedną wkładkę, zostały wykonane ze stali. Inne radykalne elementy obejmują wykonane na zamówienie narożniki i osłonę chłodnicy z reflektorami Cibie, boczną rurę wydechową, walcowaną przednią szybę z dzielonym spojlerem ze zintegrowaną dolną obudową obiektywu, kultową maskę typu Shaker, niestandardowe tylne światła i imitację spadochronu.

 

Świat niestandardowych samochodów nigdy nie był taki sam po pojawieniu się Chucka Millera, a trasa Rapid Transit System Caravan nadal nie ma sobie równych jako jedna z najbardziej wpływowych podróży promocyjnych w historii motoryzacji. Dodaj fakt, że Harry Bradley z Hot Wheels zaprojektował ten samochód, a historyczne znaczenie tego cuda z 1970 roku z silnikiem 440 stanie się jasne. Nigdzie nie ma takiego drugiego dostępnego.Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii
Premiery | 21.07.22

Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii

Zaprezentowana podczas specjalnego wydarzenia w Los Angeles. To najmocniejszy model w 30-letniej historii Type R, który został zaprojektowany od podstaw.

Ekstremalne testy na torze Bugatti Bolide
Super Cars | 01.06.23

Ekstremalne testy na torze Bugatti Bolide

Dotychczasowe wyniki zapierają dech w piersiach. Niewiarygodnie szybko. Bezkompromisowo ekstremalny. Hipersportowy samochód jak żaden inny.

Radical Motorsport przedstawia SR10 XXR
MotorSport | 03.02.23

Radical Motorsport przedstawia SR10 XXR

Radical Motorsport, największy brytyjski producent samochodów wyścigowych, potwierdził, że zaktualizował swój popularny model SR10.