Wiadomości | 17.04.23

Legendarny, jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Playmouth Cuda 440 z 1970 roku

Ukryty przez ponad 50 lat, nieodrestaurowany, rzadki i zabytkowy samochód będzie oferowany na aukcji podczas 36. edycji Original Spring Classic organizowanej przez Dana Mecum.


Legendarny, jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Playmouth Cuda 440 z 1970 roku

Ukryty przez ponad 50 lat, nieodrestaurowany i zachowujący zarówno niestandardowe elementy metalowe, jak i lakier z około 1971 roku, legendarny Rapid Transit Cuda - jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Plymouth Rapid Transit System Caravan - został dziś zaprezentowany w Mecum Houston 2023. Rzadki i zabytkowy samochód będzie oferowany na aukcji podczas 36. edycji Original Spring Classic organizowanej przez Dana Mecum w dniach 12-20 maja w Indiana State Fairgrounds w Indianapolis.

 

Słynny Cuda, oznaczony numerem seryjnym 0005, nienaruszonym numerem VIN i przebiegiem poniżej 1000 mil, został zaprojektowany przez Harry'ego Bradleya, człowieka odpowiedzialnego za pierwszą linię samochodzików Hot Wheels w 1967 i 1968 roku. Najwyższa wersja została ukończona przez Chucka Millera, zdobywcę upragnionej nagrody Don Ridler Memorial Award w 1968 roku, i została sfinansowana przez Plymouth i zbudowana specjalnie z myślą o włączeniu do niezapomnianej przyczepy kempingowej Rapid Transit System, która jeździła w latach 1970-71.

 

Etykieta na błotniku samochodu oznacza 6-cylindrowy silnik V-8 o pojemności 440 KM z automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Liczne i ekstremalne modyfikacje nadwozia, w tym stożek przedni zbudowany z czterech identycznych kątów zespawanych w jedną wkładkę, zostały wykonane ze stali. Inne radykalne elementy obejmują wykonane na zamówienie narożniki i osłonę chłodnicy z reflektorami Cibie, boczną rurę wydechową, walcowaną przednią szybę z dzielonym spojlerem ze zintegrowaną dolną obudową obiektywu, kultową maskę typu Shaker, niestandardowe tylne światła i imitację spadochronu.

 

Świat niestandardowych samochodów nigdy nie był taki sam po pojawieniu się Chucka Millera, a trasa Rapid Transit System Caravan nadal nie ma sobie równych jako jedna z najbardziej wpływowych podróży promocyjnych w historii motoryzacji. Dodaj fakt, że Harry Bradley z Hot Wheels zaprojektował ten samochód, a historyczne znaczenie tego cuda z 1970 roku z silnikiem 440 stanie się jasne. Nigdzie nie ma takiego drugiego dostępnego.Lotus E-R9
Concept Cars | 16.02.21

Lotus E-R9

Concept Car nowej generacji. Eelektryczna wyścigówka długodystansowa możliwa do 2030 roku.

Nowa Kia Carens światowa premiera w Indiach
Premiery | 16.12.21

Nowa Kia Carens światowa premiera w Indiach

To kolejny globalny model Kia made in India, który łączy w sobie wyrafinowanie rodzinnego kierowcy i sportowy charakter SUV-a w jednym atrakcyjnym pakiecie.

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki
Super Cars | 30.09.23

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki

Porsche zaprezentuje spektakularny samochód torowy dla entuzjastów i kolekcjonerów samochodów sportowych podczas Rennsport Reunion 7.