Wiadomości | 20.07.21

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy

Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży Lamborghini Urus osiągnął niezwykły próg 15 000 wyprodukowanych samochodów.


Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy

Kilka dni po rekordzie sprzedaży osiągniętym w pierwszych sześciu miesiącach roku z 4852 samochodami dostarczonymi na całym świecie, Automobili Lamborghini ustanawia nowy rekord produkcji. Trzy lata po wprowadzeniu na rynki międzynarodowe Lamborghini Urus Super SUV osiągnął niezwykły próg 15 000 wyprodukowanych samochodów, ustanawiając rekord najwyższego wyprodukowanego modelu w historii firmy w najkrótszym czasie od jego wprowadzenia na rynek. Urus o numerze podwozia 15 000, przeznaczony na rynek brytyjski, jest skonfigurowany z najnowszym zestawem kolorów i wykończeń „Graphite Capsule”. Nadwozie wykonano w nowym odcieniu Grigio Keres Matt, z detalami Verde Scandal. Dwukolorowe wnętrze dedykowane jest nowej kolekcji w Nero Ade/Verde Scandal.

 

Urus znacząco przyczynił się do ogólnego wzrostu sprzedaży Automobili Lamborghini od czasu jego prezentacji w grudniu 2017 r. Całkowite wolumeny firmy podwoiły się w 2019 r., pierwszym roku jego pełnej sprzedaży. Jego nadzwyczajne osiągi i absolutna wszechstronność, zapewniona przez zdolność łączenia duszy supersportowego samochodu z cechami SUV-a, nadal potwierdzają go jako najlepiej sprzedający się obecnie model Lamborghini.

 

Urus posiada 4-litrowy silnik V8 twin-turbo o mocy 650 KM (478 kW) przy 6000 obr/min (maks. 6800 obr/min) i momencie obrotowym 850 Nm przy 2250 obr/min. Przy przyspieszeniu 0-100 km w 3,6 sekundy i 0-200 km/h w 12,8 sekundy, osiąga prędkość maksymalną 305 km/h, co czyni go jednym z najszybszych super SUV-ów dostępnych obecnie na rynku.

 

Jest to również absolutnie najszybszy samochód na lodzie. To właśnie Urus ustanowił rekord prędkości na lodzie Bajkału w Rosji w marcu 2021 roku podczas Dni Prędkości. Przy prędkości maksymalnej 298 km/h i średniej prędkości ze startu zatrzymanego 114 km/h na dystansie 1000 metrów, pojazd zademonstrował doskonałe osiągi i wyjątkowe prowadzenie pomimo zmniejszonej przyczepności z powodu lodu i silnych podmuchów wiatru.Całkiem nowy Chevrolet Silverado HD zaskakuje doskonałymi możliwościami terenowymi
Wiadomości | 13.04.23

Całkiem nowy Chevrolet Silverado HD zaskakuje doskonałymi możliwościami terenowymi

Nowy flagowy pickup Chevy, Silverado HD ZR2 ma większa moc, nowe wnętrze i najbardziej rewolucyjną dostępną technologię holowania.

Hyundaia STARIA premiera online
Premiery | 13.04.21

Hyundaia STARIA premiera online

Hyundai Motor Company oficjalnie zaprezentował dziś swoją nową linię pojazdów wielozadaniowych STARIA, ustanawiając model dla przyszłych pojazdów użytkowych.

Chrysler przedstawia Airflow Concept
Concept Cars | 05.01.22

Chrysler przedstawia Airflow Concept

Na targach CES 2022 marka Chrysler zaprezentowała dzisiaj Airflow Concept, inspirujący dynamicznym designem, który będzie napędzać przyszłość marki.