Concept Cars | 19.08.23

Lamborghini Lanzador concept car, wizjoner, buntownik, Ultra GT

Podczas tegorocznego Monterey Car Week, Lamborghini prezentuje zapowiedź przyszłego samochodu elektrycznego. Czwarty model koncepcyjny otwiera nowy segment samochodów: Ultra GT.

Lamborghini przedstawia koncepcję Lanzador podczas Monterey Car Week, konkretną wizję przyszłego czysto elektrycznego Lamborghini z czwartej serii produkcyjnej. Samochód koncepcyjny Lanzador przedstawia GT z dużym prześwitem i fotelami 2+2, charakteryzujący się czystymi, purystycznymi i technicznymi formami, z zupełnie nową koncepcją pod względem osiągów i bezprecedensowych wrażeń na pokładzie, pozostając wiernym niepowtarzalnemu DNA Lamborghini i oferując najlepsze w swojej klasie właściwości sportowe i radość z jazdy.

 

Ten samochód koncepcyjny wpisuje się w strategię „Direzione Cor Tauri” włoskiej firmy zajmującej się supersportami oraz plan działania na rzecz dekarbonizacji i elektryfikacji ogłoszony w 2021 r.: po prezentacji hybrydy plug-in V12 Revuelto Lanzador daje wgląd w serię model będzie produkowany od 2028 roku. „Czwarty model koncepcyjny otwiera nowy segment samochodów: Ultra GT. Dzięki pionierskim technologiom zaoferuje klientom nowe, niezrównane wrażenia z jazdy Lamborghini” — powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny z Automobili Lamborghini.

 

Ten samochód koncepcyjny łączy w sobie osiągi supersportowego samochodu Lamborghini z ulepszoną osobowością zapewniającą radość z jazdy, a także wszechstronność samochodu, którym można jeździć codziennie: Lanzador zapewnia oryginalne wrażenia z jazdy dla rozwijającego się grona „prekursorów technologii” klienci.

 

Automobili Lamborghini zobowiązało się ponad dwa lata temu do zaprezentowania w ciągu tej dekady wysokowydajnego, zelektryfikowanego Lamborghini, które pozostaje wierne sercu i duszy marki. Całkowicie elektryczny samochód koncepcyjny to Gran Turismo z zaskakującym stylem nadwozia, zupełnie nowymi proporcjami i niezrównanymi wrażeniami na pokładzie dzięki nowym funkcjom informacyjno-rozrywkowym oraz czystym designem łączącym ultrawydajne elementy supersportowego samochodu Revuelto i animowaną wszechstronność Urusa.Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR
MotorSport | 08.11.20

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Teddy Clairet i Julien Briché pod wrażeniem Peugeota 308 TCR, ponieważ każdy z nich zajął miejsce na podium w ostatniej rundzie European Touring Car Series.

Ford Explorer plug-in hybrid ma wszystko
Wiadomości | 17.05.20

Ford Explorer plug-in hybrid ma wszystko

Zupełnie nowy hybrydowy Ford Explorer Plug-In - z wydajnym napędem elektrycznym, 7-osobowy, komfortowy podczas jazdy w terenie jest teraz dostarczany klientom w całej Europie.

Elektryczny SUV Suzuki eVX prawie gotowy
Elektryczne | 26.10.23

Elektryczny SUV Suzuki eVX prawie gotowy

Suzuki eVX, pierwszy globalny strategiczny pojazd elektryczny marki Suzuki, zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu tego roku w Indiach. Japan Mobility Show 2023.