Concept Cars | 19.08.23

Lamborghini Lanzador concept car, wizjoner, buntownik, Ultra GT

Podczas tegorocznego Monterey Car Week, Lamborghini prezentuje zapowiedź przyszłego samochodu elektrycznego. Czwarty model koncepcyjny otwiera nowy segment samochodów: Ultra GT.

Lamborghini przedstawia koncepcję Lanzador podczas Monterey Car Week, konkretną wizję przyszłego czysto elektrycznego Lamborghini z czwartej serii produkcyjnej. Samochód koncepcyjny Lanzador przedstawia GT z dużym prześwitem i fotelami 2+2, charakteryzujący się czystymi, purystycznymi i technicznymi formami, z zupełnie nową koncepcją pod względem osiągów i bezprecedensowych wrażeń na pokładzie, pozostając wiernym niepowtarzalnemu DNA Lamborghini i oferując najlepsze w swojej klasie właściwości sportowe i radość z jazdy.

 

Ten samochód koncepcyjny wpisuje się w strategię „Direzione Cor Tauri” włoskiej firmy zajmującej się supersportami oraz plan działania na rzecz dekarbonizacji i elektryfikacji ogłoszony w 2021 r.: po prezentacji hybrydy plug-in V12 Revuelto Lanzador daje wgląd w serię model będzie produkowany od 2028 roku. „Czwarty model koncepcyjny otwiera nowy segment samochodów: Ultra GT. Dzięki pionierskim technologiom zaoferuje klientom nowe, niezrównane wrażenia z jazdy Lamborghini” — powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny z Automobili Lamborghini.

 

Ten samochód koncepcyjny łączy w sobie osiągi supersportowego samochodu Lamborghini z ulepszoną osobowością zapewniającą radość z jazdy, a także wszechstronność samochodu, którym można jeździć codziennie: Lanzador zapewnia oryginalne wrażenia z jazdy dla rozwijającego się grona „prekursorów technologii” klienci.

 

Automobili Lamborghini zobowiązało się ponad dwa lata temu do zaprezentowania w ciągu tej dekady wysokowydajnego, zelektryfikowanego Lamborghini, które pozostaje wierne sercu i duszy marki. Całkowicie elektryczny samochód koncepcyjny to Gran Turismo z zaskakującym stylem nadwozia, zupełnie nowymi proporcjami i niezrównanymi wrażeniami na pokładzie dzięki nowym funkcjom informacyjno-rozrywkowym oraz czystym designem łączącym ultrawydajne elementy supersportowego samochodu Revuelto i animowaną wszechstronność Urusa.BMW Concept i4
Wiadomości | 05.03.20

BMW Concept i4

Wraz z BMW Concept i4 ? Gran Coupé z napędem czysto elektrycznym ? napęd elektryczny dociera do głównej marki koncernu BMW. BMW Concept i4 jest zapowiedzią modelu BMW i4, którego produkcja rozpocznie się w 2021 roku.

Lexus UX w nowej wersji F IMPRESSION
Wiadomości | 01.12.20

Lexus UX w nowej wersji F IMPRESSION

Nowa wersja powstała z myślą o młodszych kierowcach i mieszkańcach miast. Czarne aluminiowe koła 18", przyciemniane przednie reflektory Bi-LED i czarny grill.

Ford przedstawił dziś w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom
Elektryczne | 09.05.22

Ford przedstawił dziś w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom

Kolejny ważny krok w procesie elektryfikacji marki Ford, przedstawiając pierwsze szczegóły zupełnie nowego, w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom.