Super Cars | 22.09.21

Lamborghini Huracan STO "cofango"

Termin ten jest hybrydą włoskich słów oznaczających "cofano" (maska) i "parafango" (błotnik) i odnosi się do jednego elementu samochodu, który zawiera te dwa obszary.

Jednym z elementów, które sprawiają, że Huracan STO jest jedyny w swoim rodzaju, jest charakterystyczne Lamborghini „cofango”. Termin ten jest hybrydą włoskich słów oznaczających „cofano” („maska”) i „parafango” („błotnik”) i odnosi się do jednego elementu samochodu, który zawiera te dwa obszary.

 

W Lamborghini Huracan STO cofango przyczynia się do znacznie mniejszej masy (-43 kg w porównaniu do Huracan Performante) i poprawia doskonałą aerodynamikę pojazdu.
Nowe kanały powietrzne na przedniej masce zwiększają przepływ powietrza przez centralną chłodnicę, umożliwiając chłodzenie silnika, a także generowanie docisku. Nowy przedni rozdzielacz kieruje przepływ powietrza do nowo zaprojektowanej podwozia samochodu i do tylnego dyfuzora. Cofango jest ponadto zaprojektowane tak, aby wypychać strumień powietrza na górną część przednich błotników: zawierają one żaluzje, aby zmaksymalizować strumień powietrza wychodzący ze sterówki, zmniejszając ciśnienie wewnątrz i zwiększając przedni docisk.
Wykonane z włókna węglowego dla maksymalnej lekkości, cofango pozwala zrezygnować z połączeń, nitów i wszelkich zbędnych elementów.

 

O Huracan STO, Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghini, mówi: „Rozbudowane rozwiązania techniczne i inteligencja zdobyte zarówno w naszych programach Super Trofeo, jak i GT3 zostały dopracowane i wcielone w Huracan STO, pozwalając pilotowi doświadczyć emocji kierowca wyścigowy na co dzień w dopuszczonym do ruchu drogowego supersamochodzie sportowym Lamborghini, który jest w stanie bić rekordy okrążeń”.Mustang Dark Horse R, stworzony specjalnie i wyłącznie dla serii wyścigów Mustang Challenge
MotorSport | 28.07.23

Mustang Dark Horse R, stworzony specjalnie i wyłącznie dla serii wyścigów Mustang Challenge

Mustang Dark Horse R, napędzany nowym, 5-litrowym silnikiem Coyote V8 czwartej generacji, jest trzecią wyścigową wersją Dark Horse, która zostanie zaprezentowana tego lata.

Globalna premiera Mitsubishi ASX nowej generacji, relacja wideo
Premiery | 20.09.22

Globalna premiera Mitsubishi ASX nowej generacji, relacja wideo

Nowy ASX, Active Sports X-over, przejmuje pałeczkę od poprzedniej generacji ASX, która sprzedała się w Europie w liczbie blisko 380 000 pojazdów.

Pininfarina zaprezentowało nowy elektryczny koncept SUV-a Pura Vision
Concept Cars | 05.08.23

Pininfarina zaprezentowało nowy elektryczny koncept SUV-a Pura Vision

Elegancka sylwetka i dramatyczne proporcje tego studium projektowego wyrażają filozofię projektowania przekształcając DNA kultowych modeli z przeszłości, aby zdefiniować przyszłość.