Super Cars | 22.09.21

Lamborghini Huracan STO "cofango"

Termin ten jest hybrydą włoskich słów oznaczających "cofano" (maska) i "parafango" (błotnik) i odnosi się do jednego elementu samochodu, który zawiera te dwa obszary.

Jednym z elementów, które sprawiają, że Huracan STO jest jedyny w swoim rodzaju, jest charakterystyczne Lamborghini „cofango”. Termin ten jest hybrydą włoskich słów oznaczających „cofano” („maska”) i „parafango” („błotnik”) i odnosi się do jednego elementu samochodu, który zawiera te dwa obszary.

 

W Lamborghini Huracan STO cofango przyczynia się do znacznie mniejszej masy (-43 kg w porównaniu do Huracan Performante) i poprawia doskonałą aerodynamikę pojazdu.
Nowe kanały powietrzne na przedniej masce zwiększają przepływ powietrza przez centralną chłodnicę, umożliwiając chłodzenie silnika, a także generowanie docisku. Nowy przedni rozdzielacz kieruje przepływ powietrza do nowo zaprojektowanej podwozia samochodu i do tylnego dyfuzora. Cofango jest ponadto zaprojektowane tak, aby wypychać strumień powietrza na górną część przednich błotników: zawierają one żaluzje, aby zmaksymalizować strumień powietrza wychodzący ze sterówki, zmniejszając ciśnienie wewnątrz i zwiększając przedni docisk.
Wykonane z włókna węglowego dla maksymalnej lekkości, cofango pozwala zrezygnować z połączeń, nitów i wszelkich zbędnych elementów.

 

O Huracan STO, Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghini, mówi: „Rozbudowane rozwiązania techniczne i inteligencja zdobyte zarówno w naszych programach Super Trofeo, jak i GT3 zostały dopracowane i wcielone w Huracan STO, pozwalając pilotowi doświadczyć emocji kierowca wyścigowy na co dzień w dopuszczonym do ruchu drogowego supersamochodzie sportowym Lamborghini, który jest w stanie bić rekordy okrążeń”.Volkswagen NIVUS światowa premiera nowego modelu prosto z Brazylii
Premiery | 28.05.20

Volkswagen NIVUS światowa premiera nowego modelu prosto z Brazylii

Volkswagen zaprasza na światową prezentację Nivusa, pięknego, wszechstronnego, nowoczesnego samochodu prosto z Brazylii. Pełna relacja wideo oraz komplet najważniejszych informacji.

Skoda SLAVIA, tak będzie się nazywać nowy sedan marki na rynek indyjski
Wiadomości | 07.10.21

Skoda SLAVIA, tak będzie się nazywać nowy sedan marki na rynek indyjski

Nazwa nawiązuje do pierwszych rowerów wspólnie wyprodukowanych przez założycieli firmy Václava Laurina i Václava Klementa.

Nowy Golf R trwa odliczanie do światowej premiery
Wiadomości | 02.11.20

Nowy Golf R trwa odliczanie do światowej premiery

4 listopada Volkswagen zaprezentuje nowego Golfa R, nowy model ze sportową duszą jest najmocniejszym w historii Golfa, czyli auta które znalazło łącznie ponad 35 milionów nabywców.