Wiadomości | 13.10.23

Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze

Po ponad 75 latach produkcji samochodów spalinowych Jaguar zdecydował, aby od 2025 roku stać się nowoczesną, luksusową marką w pełni elektryczną.


Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze

Zaledwie 150 egzemplarzy F-TYPE ZP Edition będzie ostatnimi samochodami sportowymi z silnikiem spalinowym zaprojektowanymi przez Jaguara. Te doładowane benzynowe V8 F-TYPE o mocy 575 KM charakteryzują się specjalnie dobranymi detalami wnętrza i nadwozia przez ekspertów ds. personalizacji z SV Bespoke.

 

Gdy Jaguar rozpoczyna najodważniejszą transformację w swojej historii, aby od 2025 roku stać się nowoczesną, luksusową marką w pełni elektryczną, jest to niepowtarzalne świętowanie pochodzenia sportowych samochodów spalinowych Jaguara.


F-TYPE urzeka kierowców samochodów sportowych od ponad dekady, podobnie jak model E pięć dekad wcześniej. Edycja ZP jest ostatecznym celebracją tej linii, dołączając do znakomitej listy edycji kolekcjonerskich inspirowanych dziedzictwem.

 


Dostępne są dwie wersje kolorystyczne F-TYPE ZP Edition, nawiązujące do pierwszych zwycięskich wyścigów typów E „Projektu ZP” przeprowadzonych wkrótce po wprowadzeniu modelu na rynek w 1961 roku: lakier Oulton Blue Gloss z wnętrzem ze skóry duotone Mars Red i Ebony lub lakier Crystal Grey Gloss z wnętrzem ze skóry dwukolorowej w kolorze granatowym i hebanowym. Obydwa modele mają ręcznie malowane okrągłe drzwi w kolorze Porcelain White Gloss na drzwiach i obramowania osłony chłodnicy w kolorze Porcelain White Gloss.

 

Unikalne wnętrza z poziomymi żłobieniami siedzeń, akcenty zewnętrzne w kolorze Gloss Black i zaciski hamulcowe w kolorze Gloss Black uzupełniają ekskluzywne detale brandingowe F-TYPE ZP Edition na błotnikach, 20-calowe kute felgi aluminiowe Gloss Black Diamond Turned, płyty bieżnika i deskę rozdzielczą. Każdy samochód posiada plakietkę rozruchową „Jeden ze 150” SV Bespoke.

 

Edycja F-TYPE ZP jest dostępna zarówno w wersji nadwozia Coupé, jak i Cabrio. Dzięki mocy 575 KM, momentowi obrotowemu 700 Nm i napędowi na wszystkie koła z technologią Intelligent Driveline Dynamics (IDD), osiągi są wyjątkowe na każdej nawierzchni i w każdych warunkach pogodowych: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna jest ustawiana elektronicznie. ograniczona prędkość 186 mil na godzinę.SKODA ENYAQ iV wyczekiwana premiera pierwszego września
Elektryczne | 22.07.20

SKODA ENYAQ iV wyczekiwana premiera pierwszego września

Światowa premiera elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV odbędzie się 1. września w Pradze

Alpine A110 R Le Mans, 100 ekskluzywnych egzemplarzy na stulecie 24-godzinnego wyścigu Le Mans
MotorSport | 07.06.23

Alpine A110 R Le Mans, 100 ekskluzywnych egzemplarzy na stulecie 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Limitowaną serią oddaje hołd najbardziej prestiżowemu wyścigowi długodystansowemu na świecie.

Najbardziej elastyczna platforma natywna dla pojazdów BEV
Elektryczne | 06.02.24

Najbardziej elastyczna platforma natywna dla pojazdów BEV

Stellantis zaprezentowała STLA Large, całkowicie nową, platformę dla pojazdów elektrycznych, która stanowi podstawę szerokiej gamy nadchodzących pojazdów na rynki światowe w segmentach D i E.