Wiadomości | 13.10.23

Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze

Po ponad 75 latach produkcji samochodów spalinowych Jaguar zdecydował, aby od 2025 roku stać się nowoczesną, luksusową marką w pełni elektryczną.


Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze

Zaledwie 150 egzemplarzy F-TYPE ZP Edition będzie ostatnimi samochodami sportowymi z silnikiem spalinowym zaprojektowanymi przez Jaguara. Te doładowane benzynowe V8 F-TYPE o mocy 575 KM charakteryzują się specjalnie dobranymi detalami wnętrza i nadwozia przez ekspertów ds. personalizacji z SV Bespoke.

 

Gdy Jaguar rozpoczyna najodważniejszą transformację w swojej historii, aby od 2025 roku stać się nowoczesną, luksusową marką w pełni elektryczną, jest to niepowtarzalne świętowanie pochodzenia sportowych samochodów spalinowych Jaguara.


F-TYPE urzeka kierowców samochodów sportowych od ponad dekady, podobnie jak model E pięć dekad wcześniej. Edycja ZP jest ostatecznym celebracją tej linii, dołączając do znakomitej listy edycji kolekcjonerskich inspirowanych dziedzictwem.

 


Dostępne są dwie wersje kolorystyczne F-TYPE ZP Edition, nawiązujące do pierwszych zwycięskich wyścigów typów E „Projektu ZP” przeprowadzonych wkrótce po wprowadzeniu modelu na rynek w 1961 roku: lakier Oulton Blue Gloss z wnętrzem ze skóry duotone Mars Red i Ebony lub lakier Crystal Grey Gloss z wnętrzem ze skóry dwukolorowej w kolorze granatowym i hebanowym. Obydwa modele mają ręcznie malowane okrągłe drzwi w kolorze Porcelain White Gloss na drzwiach i obramowania osłony chłodnicy w kolorze Porcelain White Gloss.

 

Unikalne wnętrza z poziomymi żłobieniami siedzeń, akcenty zewnętrzne w kolorze Gloss Black i zaciski hamulcowe w kolorze Gloss Black uzupełniają ekskluzywne detale brandingowe F-TYPE ZP Edition na błotnikach, 20-calowe kute felgi aluminiowe Gloss Black Diamond Turned, płyty bieżnika i deskę rozdzielczą. Każdy samochód posiada plakietkę rozruchową „Jeden ze 150” SV Bespoke.

 

Edycja F-TYPE ZP jest dostępna zarówno w wersji nadwozia Coupé, jak i Cabrio. Dzięki mocy 575 KM, momentowi obrotowemu 700 Nm i napędowi na wszystkie koła z technologią Intelligent Driveline Dynamics (IDD), osiągi są wyjątkowe na każdej nawierzchni i w każdych warunkach pogodowych: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna jest ustawiana elektronicznie. ograniczona prędkość 186 mil na godzinę.Kia America zapowiada zupełnie nowego SUV-a
Wiadomości | 20.10.21

Kia America zapowiada zupełnie nowego SUV-a

Całkowicie nowy, odważnie zaprojektowany i niezwykle sprawny SUV Kia wkrótce zadebiutuje w Ameryce Północnej podczas światowej premiery. Sprawdź szczegóły.

Volkswagen oraz Ford będą wspólnie tworzyć pojazdy
Wiadomości | 10.06.20

Volkswagen oraz Ford będą wspólnie tworzyć pojazdy

Volkswagen i Ford już w roku ubiegłym ogłosiły podjęcie kompleksowej kooperacji, obejmującej wspólne tworzenie pojazdów elektrycznych, lekkich samochodów dostawczych oraz podjęcie wspólnych kroków w kierunku rozwoju systemów autonomicznych.

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW
Wiadomości | 25.06.20

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW

Bezpieczny i łatwy sposób na otwieranie, zamykanie, jazdę i zapraszanie znajomych za pomocą iPhone?a.