Wiadomości | 06.04.23

Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji

W okresie Świąt Wielkanocnych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze.


Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji

Ograniczenie dla ciężarówek. W okresie Świąt Wielkiej Nocy ograniczony będzie ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce:

 

8 kwietnia w godzinach od 18 do 22, oraz

9 i 10 kwietnia w godzinach od 8 do 22. 

 

Kwiecień plecień, bo przeplata…
Mamy coraz więcej dni z temperaturą mocno powyżej zera °C, jednak zima wciąż potrafi o sobie przypomnieć. Szczególnie w południowej, górzystej części kraju. Prognozy pogody przewidują nawet możliwe opady śniegu lub deszczu i śniegu, a temperatury w ciągu nocy poniżej zera °C. Jezdnie, pomimo tego, że będą czarne i mokre, mogą okazać się śliskie. Szczególnie w godzinach porannych, na obszarach leśnych oraz wiaduktach. Dlatego kierowcy powinni zachować styl jazdy odpowiadający, jeżeli nie zimowym, to przynajmniej zmiennym warunkom na drogach. 

 

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku
Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do >>> dekalogu rozsądnego kierowcy.

 

Gdzie szukać informacji o warunkach ruchu na drogach krajowych?
Serwis dla kierowców Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad >>> drogi.gddkia.gov.pl oraz numer 19 111 - to główne źródła informacji dla wszystkich planujących podróż po drogach krajowych. To z nich dowiemy się m.in. jakich utrudnień możemy spodziewać się na trasie. Użytkownicy dróg mogą tam również zgłosić uszkodzone elementy infrastruktury lub inne zagrażające bezpieczeństwu sytuacje, które zauważą podczas jazdy.

 

Bezpiecznej podróży!Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium
Concept Cars | 17.10.23

Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium

Firma Nissan zaprezentowała dziś trzeci z serii zaawansowanych koncepcyjnych pojazdów elektrycznych, które będą prezentowane na targach Japan Mobility Show.

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy
Wiadomości | 04.06.21

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy

Ekstremalna szkoła jazdy w terenie. Cztery lokalizacje. Teksas, MOAB w Utah, Las Vegas Nevada oraz w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych.

Cadillac LYRIQ zadebiutuje na targach Auto Shanghai
Wiadomości | 07.04.21

Cadillac LYRIQ zadebiutuje na targach Auto Shanghai

Luksusowa marka przedstawi swój przełomowy samochód pokazowy LYRIQ, po raz pierwszy przed publicznością na targach w Chinach pod koniec miesiąca.