Wiadomości | 06.04.23

Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji

W okresie Świąt Wielkanocnych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze.


Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji

Ograniczenie dla ciężarówek. W okresie Świąt Wielkiej Nocy ograniczony będzie ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce:

 

8 kwietnia w godzinach od 18 do 22, oraz

9 i 10 kwietnia w godzinach od 8 do 22. 

 

Kwiecień plecień, bo przeplata…
Mamy coraz więcej dni z temperaturą mocno powyżej zera °C, jednak zima wciąż potrafi o sobie przypomnieć. Szczególnie w południowej, górzystej części kraju. Prognozy pogody przewidują nawet możliwe opady śniegu lub deszczu i śniegu, a temperatury w ciągu nocy poniżej zera °C. Jezdnie, pomimo tego, że będą czarne i mokre, mogą okazać się śliskie. Szczególnie w godzinach porannych, na obszarach leśnych oraz wiaduktach. Dlatego kierowcy powinni zachować styl jazdy odpowiadający, jeżeli nie zimowym, to przynajmniej zmiennym warunkom na drogach. 

 

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku
Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do >>> dekalogu rozsądnego kierowcy.

 

Gdzie szukać informacji o warunkach ruchu na drogach krajowych?
Serwis dla kierowców Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad >>> drogi.gddkia.gov.pl oraz numer 19 111 - to główne źródła informacji dla wszystkich planujących podróż po drogach krajowych. To z nich dowiemy się m.in. jakich utrudnień możemy spodziewać się na trasie. Użytkownicy dróg mogą tam również zgłosić uszkodzone elementy infrastruktury lub inne zagrażające bezpieczeństwu sytuacje, które zauważą podczas jazdy.

 

Bezpiecznej podróży!Zmiany w taryfikatorze mandatów już widoczne w statystykach
Wiadomości | 21.02.22

Zmiany w taryfikatorze mandatów już widoczne w statystykach

Według Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w styczniu br. o ponad 55 proc. obniżyła się liczba przekroczeń prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Mercedes-Benz Vans wkrótce przedstawi nowy Concept EQT
Concept Cars | 20.04.21

Mercedes-Benz Vans wkrótce przedstawi nowy Concept EQT

Ten pojazd koncepcyjny jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.

Ponad cztery miliony kilometrów testowych nowego Porsche Cayenne
Wiadomości | 08.02.23

Ponad cztery miliony kilometrów testowych nowego Porsche Cayenne

Porsche skrupulatnie przygotowuje nowego Cayenne do premiery. Do tego czasu prototypy i pojazdy przedprodukcyjne są poddawane wymagającym testom wytrzymałościowym.