Elektryczne | 09.03.21

Kia pokazała EV6 nowy samochód elektryczny

Pierwszy samochód elektryczny wykorzystujący dedykowaną platformę dla pojazdów elektrycznych Kia E-GMP

Kia Corporation pokazała pierwsze oficjalne zdjęcia EV6 - swojego pierwszego pojazdu elektrycznego z akumulatorem (BEV) zbudowanego na nowej platformie firmy EV (Electric-Global Modular Platform lub E-GMP).

 

EV6 jest także pierwszym pojazdem typu BEV nowej generacji Kia, który został opracowany zgodnie z nową filozofią projektowania, która uosabia skupienie się Kia na elektryfikacji.

 

„EV6 jest ucieleśnieniem celu naszej marki, ruchu, który inspiruje, oraz naszej nowej filozofii projektowania. Został zaprojektowany, aby inspirować każdą podróż, oferując instynktowne i naturalne doświadczenie, które poprawia codzienne życie naszych klientów oraz zapewnia użytkownikowi łatwość obsługi, która jest prosta, intuicyjna i zintegrowana ”- powiedział Karim Habib, starszy wiceprezes i dyrektor Kia Global Design Centrum. „Naszym celem jest zaprojektowanie fizycznego doświadczenia naszej marki i stworzenie odważnych, oryginalnych i pomysłowych pojazdów elektrycznych”.

 

Nowa strategia nazewnictwa Kia dla nadchodzących dedykowanych pojazdów typu BEV

W ramach zmiany marki, nowe pojazdy elektryczne Kia z dedykowanym akumulatorem otrzymają nazwy zgodnie z nową strategią nazewnictwa. Nowe podejście zapewnia prostotę i spójność nazewnictwa pojazdów elektrycznych Kia na wszystkich rynkach światowych. Wszystkie nowe pojazdy typu BEV marki Kia będą zaczynać się od przedrostka „EV”, który ułatwia konsumentom zrozumienie, które produkty Kia są w pełni elektryczne. Po nim następuje numer odpowiadający pozycji samochodu w składzie.

 

Zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z nowym hasłem marki Kia „Ruch, który inspiruje”, EV6 będzie miał swoją światową premierę w pierwszym kwartale 2021 roku.Limitowane BMW 840i Gran Coupe Frozen Black Edition
Tuning | 29.06.21

Limitowane BMW 840i Gran Coupe Frozen Black Edition

Wyłącznie na rynek japoński, ograniczona do 20 sztuk, specjalna kruczoczarna edycja limitowana Gran Coupe, która bazuje na modelu BMW serii 8.

Nowa Skoda Kamiq
Wiadomości | 01.08.23

Nowa Skoda Kamiq

Najpopularniejszy SUV marki otrzymał uderzające zmiany z przodu i z tyłu. Dzięki bardziej surowemu wyglądowi emanuje większą prezencją SUV-a.

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90
Wiadomości | 30.11.21

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90

Flagowy model Genesis zawiera najbardziej elegancką interpretację tożsamości projektowej Genesis, z super smukłą dwuliniową lampą zrealizowaną dzięki innowacjom technicznym.