Elektryczne | 09.03.21

Kia pokazała EV6 nowy samochód elektryczny

Pierwszy samochód elektryczny wykorzystujący dedykowaną platformę dla pojazdów elektrycznych Kia E-GMP

Kia Corporation pokazała pierwsze oficjalne zdjęcia EV6 - swojego pierwszego pojazdu elektrycznego z akumulatorem (BEV) zbudowanego na nowej platformie firmy EV (Electric-Global Modular Platform lub E-GMP).

 

EV6 jest także pierwszym pojazdem typu BEV nowej generacji Kia, który został opracowany zgodnie z nową filozofią projektowania, która uosabia skupienie się Kia na elektryfikacji.

 

„EV6 jest ucieleśnieniem celu naszej marki, ruchu, który inspiruje, oraz naszej nowej filozofii projektowania. Został zaprojektowany, aby inspirować każdą podróż, oferując instynktowne i naturalne doświadczenie, które poprawia codzienne życie naszych klientów oraz zapewnia użytkownikowi łatwość obsługi, która jest prosta, intuicyjna i zintegrowana ”- powiedział Karim Habib, starszy wiceprezes i dyrektor Kia Global Design Centrum. „Naszym celem jest zaprojektowanie fizycznego doświadczenia naszej marki i stworzenie odważnych, oryginalnych i pomysłowych pojazdów elektrycznych”.

 

Nowa strategia nazewnictwa Kia dla nadchodzących dedykowanych pojazdów typu BEV

W ramach zmiany marki, nowe pojazdy elektryczne Kia z dedykowanym akumulatorem otrzymają nazwy zgodnie z nową strategią nazewnictwa. Nowe podejście zapewnia prostotę i spójność nazewnictwa pojazdów elektrycznych Kia na wszystkich rynkach światowych. Wszystkie nowe pojazdy typu BEV marki Kia będą zaczynać się od przedrostka „EV”, który ułatwia konsumentom zrozumienie, które produkty Kia są w pełni elektryczne. Po nim następuje numer odpowiadający pozycji samochodu w składzie.

 

Zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z nowym hasłem marki Kia „Ruch, który inspiruje”, EV6 będzie miał swoją światową premierę w pierwszym kwartale 2021 roku.Nowa limitowana edycja Ferrari Daytona SP3
Super Cars | 22.11.21

Nowa limitowana edycja Ferrari Daytona SP3

Cała esencja Ferrari została zebrana podczas Ferrari Show na torze Mugello, na ekskluzywnym wydarzeniu gdzie odbyła się premiera modelu Daytona SP3.

ENYAQ iV opcje Design Selections do wyboru
Wiadomości | 07.11.20

ENYAQ iV opcje Design Selections do wyboru

Nowa koncepcja designu modelu ENYAQ iV łączy cechy przestronnego miejsca oraz strefy wypoczynkowej.

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car
Concept Cars | 14.07.21

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pierwszy całkowicie opracowany przy użyciu technologii VR futurystyczny samochód koncepcyjny.