MotorSport | 24.05.21

Kajetan Kajetanowicz wygrywa kategorię WRC3 w Rajdzie Portugalii

Vodafone Rally de Portugal WRC3. Polska załoga SKODA FABIA Rally2 evo Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak świętuje zwycięstwo.

Zgodnie z oczekiwaniami, Vodafone Rally de Portugal dostarczył wiele akcji nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także w kategorii WRC3. Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen w Toksport WRT ŠKODA FABIA Rally2 evo prowadził krótko w WRC3 podczas pierwszego etapu. Jednak Finowie stracili kolejność w wyniku dwóch przebić. Na kolejnych etapach Kajetan Kajetanowicz i pilot Maciej Szczepaniak ścigali tymczasowych liderów WRC3 Yohana Rossela / Alexandre Corię z Francji. I tak postąpiła polska załoga ŠKODA FABIA Rally2 evo, obejmująca w sobotę rano dowództwo nad WRC3. Niestety spin Kajetanowicza spowodował ponownie zmianę pozycji. Pod koniec drugiego etapu tylko 3,0 sekundy dzieliło Francuzów od polskiej załogi na czele tabeli. Różnica do trzeciego miejsca w Rajdowym Rajdowym Mistrzostw Europy FIA 2019, Chrisa Ingrama i pilota Rossa Whittocka, dzielących ŠKODA FABIA Rally2 evo z Team SXM Competition, trwała prawie minutę.

 
Na ostatnim etapie Kajetan Kajetanowicz nie pozostawił wątpliwości, że druga pozycja w WRC3 to dla niego za mało. Zaczął od niedzielnych zwycięstw etapowych WRC3 z kolegą z marki ŠKODA Chrisem Ingramem i ostatecznie wyprzedził Yohana Rossela. Będąc na prowadzeniu, Kajetanowicz i pilot Szczepaniak utrzymali tę pozycję, powtarzając zwycięstwo w WRC3 z zeszłomiesięcznego Rajdu Chorwacji. Tym sukcesem Kajetan Kajetanowicz awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC3. Ingram / Whittock uplasowali się na trzeciej pozycji, zdobywając pierwsze w historii podium WRC3. Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen przynajmniej ukończyli wyścig na wysokim poziomie, uzyskując najszybszy czas w WRC3 w rajdzie kończącym Powerstage.Toyota bZ4X gotowa do wprowadzenia na rynek europejski
Elektryczne | 31.03.22

Toyota bZ4X gotowa do wprowadzenia na rynek europejski

Nowy bZ4X to połączenie nowoczesnej, zdecydowanej stylistyki oraz przestronnego wnętrza i bagażnika z możliwościami jezdnymi rasowego SUV-a.

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się
Wiadomości | 29.06.20

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji Salon International de l'Automobile podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii.

Hyundai Motor przedstawia rendering nowej linii Elantra N
Wiadomości | 08.07.20

Hyundai Motor przedstawia rendering nowej linii Elantra N

Zupełnie nowa linia Elantra N Line po raz pierwszy wprowadza inspirowane osiągami elementy marki N do sedana siódmej generacji.