MotorSport | 24.05.21

Kajetan Kajetanowicz wygrywa kategorię WRC3 w Rajdzie Portugalii

Vodafone Rally de Portugal WRC3. Polska załoga SKODA FABIA Rally2 evo Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak świętuje zwycięstwo.

Zgodnie z oczekiwaniami, Vodafone Rally de Portugal dostarczył wiele akcji nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także w kategorii WRC3. Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen w Toksport WRT ŠKODA FABIA Rally2 evo prowadził krótko w WRC3 podczas pierwszego etapu. Jednak Finowie stracili kolejność w wyniku dwóch przebić. Na kolejnych etapach Kajetan Kajetanowicz i pilot Maciej Szczepaniak ścigali tymczasowych liderów WRC3 Yohana Rossela / Alexandre Corię z Francji. I tak postąpiła polska załoga ŠKODA FABIA Rally2 evo, obejmująca w sobotę rano dowództwo nad WRC3. Niestety spin Kajetanowicza spowodował ponownie zmianę pozycji. Pod koniec drugiego etapu tylko 3,0 sekundy dzieliło Francuzów od polskiej załogi na czele tabeli. Różnica do trzeciego miejsca w Rajdowym Rajdowym Mistrzostw Europy FIA 2019, Chrisa Ingrama i pilota Rossa Whittocka, dzielących ŠKODA FABIA Rally2 evo z Team SXM Competition, trwała prawie minutę.

 
Na ostatnim etapie Kajetan Kajetanowicz nie pozostawił wątpliwości, że druga pozycja w WRC3 to dla niego za mało. Zaczął od niedzielnych zwycięstw etapowych WRC3 z kolegą z marki ŠKODA Chrisem Ingramem i ostatecznie wyprzedził Yohana Rossela. Będąc na prowadzeniu, Kajetanowicz i pilot Szczepaniak utrzymali tę pozycję, powtarzając zwycięstwo w WRC3 z zeszłomiesięcznego Rajdu Chorwacji. Tym sukcesem Kajetan Kajetanowicz awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC3. Ingram / Whittock uplasowali się na trzeciej pozycji, zdobywając pierwsze w historii podium WRC3. Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen przynajmniej ukończyli wyścig na wysokim poziomie, uzyskując najszybszy czas w WRC3 w rajdzie kończącym Powerstage.Lotus Winter Driving Academy
MotorSport | 20.01.21

Lotus Winter Driving Academy

Jazda Lotus Evora GT410 na lodzie to świetny test niezawodności, a przede wszystkim świetna zabawa. Zobacz ekscytujące wideo.

Nissan Magnite Concept kolejna premiera stylowego crossovera
Premiery | 16.07.20

Nissan Magnite Concept kolejna premiera stylowego crossovera

Nissan India zaprezentował swoją kolejną premierę nowego stylowego B-SUVa. Auto dedykowane specjalne na rynek indyjski, które prawdopodobnie zadebiutuje pod koniec 2020 roku.

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego
Elektryczne | 16.10.20

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego

Dziś Renault otwiera nowy rozdział w historii marki, przedstawiając Megane eVision - innowacyjny samochód pokazowy.