Premiery | 04.06.20

Jeszcze lepszy nowy Jeep Compass

Jeszcze więcej technologii i jeszcze lepsza łączność ze światem dla nowego Jeepa Compassa Made in Europe. Po raz pierwszy Compass występuje także w konfiguracji z napędem na przednie koła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów DDCT i nowym trybem jazdy Sport.

Produkowany we Włoszech na rynek europejski, nowy Jeep® Compass oferuje jeszcze lepsze wyposażenie w zakresie technologii, łączności ze światem i osiągów.

W Jeepie Compassie debiutuje nowy 1,3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 130 KM lub 150 KM, który maksymalizuje oszczędność paliwa i zapewnia niższą emisję CO2 oraz doskonałe osiągi zarówno na drodze, jak i na bezdrożach.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować! - Jeep Orange Peelz, concept car debiutuje na Wielkanocne Safari Jeepa w 2021 roku.)

 

Po raz pierwszy Compass występuje także w konfiguracji z napędem na przednie koła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów DDCT i nowym trybem jazdy „Sport”.

UConnect Services to nowe usługi w Jeepie Compassie, będące elementem standardowego wyposażenia począwszy od wersji Longitude, pozwalająca zawsze pozostawać w łączności ze swoim pojazdem.

Sześć nowych wzorów obręczy kół, pięć nowych kolorów nadwozia, przeprojektowana roleta bagażnika i dodatkowe ulepszenia nadają Compassowi odświeżony charakter i wygląd.

Nowy Jeep Compass produkowany w Melfi oferuje krótszy czas dostawy i większe możliwości produkcji pod konkretne zamówienia europejskich Dealerów i Klientów, maksymalnie zwiększając w ten sposób swoją uniwersalność biznesową.

Spółki finansowe Grupy FCA w Polsce tj. FCA Bank S.p.A. S.A. Oddział w Polsce (dalej FCA Bank) oraz Leasys Polska Sp. z o.o. (dalej Leasys) przygotowały bardzo szeroką ofertę finansową skierowaną do nabywców Jeep® Compassa we wszystkich dostępnych na rynku kanałach: kredycie, leasingu oraz wynajmie.

 Wolność jest i zawsze była podstawową wartością marki Jeep®. Wolność doceniamy zwłaszcza teraz, w czasach, gdy okoliczności zmusiły nas wszystkich do pozostania w domu, by chronić wspólne dobro. Jednakże dzięki łączności oferowanej przez nowe technologie, prawdziwych wrażeń w stylu Jeepa można doświadczyć zanim jeszcze zasiądziemy za kierownicą. Marka Jeep aktywnie uczestniczy w ożywieniu gospodarczym i jednym z działań jest właśnie wprowadzenie na rynek nowego Jeepa Compassa, produkowanego w Europie w fabryce FCA w Melfi na południu Włoch i przeznaczonego dla europejskich Klientów.

Idealnie reprezentujący ducha marki Jeep, trafnie opisanego hasłem „Go Anywhere, Do Anything”, nowy Compass oferuje teraz nowy system informacyjno-rozrywkowy i nowe jednostki napędowe, zapewniające prawdziwą wolność dla kierowcy i pasażerów.

 

Wraz z rozpoczęciem produkcji we Włoszech, marka Jeep zagwarantuje krótszy czas dostawy z fabryki, wynoszący około trzech tygodni, jednocześnie oferując model dostosowany do oczekiwań Klientów europejskich i do europejskich dróg, wyposażony w szereg zaawansowanych i przyjaznych dla użytkownika technologii, które zapewniają lepsze osiągi i komfortową jazdę zawsze w łączności ze światem.

 

Rosnący sukces modelu, produkowanego początkowo na rynek europejski w zakładzie FCA Toluca w Meksyku, pozwolił na uruchomieniu jego produkcji, także w innowacyjnej wersji 4xe z napędem hybrydowym plug-in, bezpośrednio we Włoszech. Jest to kolejny krok w realizacji planu inwestycyjnego FCA dla Włoch wartego 5 miliardów euro, a także kolejny istotny krok w ewolucji marki. Potwierdza on zarówno silne ukierunkowanie na innowacje technologiczne, jak i poziom doskonałości włoskiej fabryki, jednej z najnowocześniejszych na świecie.

 

Jeep Compass produkowany w fabryce FCA Melfi będzie napędzany nowym 1,3-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 130 KM lub 150 KM, zapewniającym Klientom płynną i komfortową jazdę, lub też odświeżoną wersją silnika MultiJet II diesel o pojemności 1.6 litra i mocy 120 KM z selektywną redukcją katalityczną SCR. Innowacyjne funkcje zapewniają nowe usługi Uconnect Services, oferujące lepszą łączność z pojazdem i ze światem. Compass otrzymał również nowe elementy stylistyczne, jak sześć różnych wzorów obręczy kół (po jednym dla każdej wersji wyposażenia i ekskluzywne błyszczące czarne 19” obręcze kół Gloss Black (dla wersji Night Eagle) oraz nową paletę kolorów z pięcioma nowymi kolorami nadwozia: kość słoniowa Ivory, czerwony Colorado Red, niebieski Blue Italia, niebieski Blue Shade i zielony Techno Green Metallic, każdy z nich jest dostępny w połączeniu z czarnym dachem. Dla wszystkich wersji jest również dostępna nowa roleta bagażnika.

 

Mając na uwadze ciągłe doskonalenie gamy Jeepa, poprawiono dodatkowo charakterystykę dynamiczną Compassa, jeszcze bardziej dostosowując go do oczekiwań Klientów europejskich. Zachowanie Compassa „Made in Melfi” na drodze zostało ulepszone dzięki tuningowi układu kierowniczego, mającemu na celu poprawę jego lekkości i progresywności oraz delikatnym modyfikacjom układu zawieszenia, do których należy dodanie amortyzatorów z zaworami FSD (selektywna częstotliwość tłumienia) w celu ograniczenia ruchów nadwozia, bez uszczerbku dla komfortu podczas jazdy po wyboistych drogach. Nowy Compass oferuje większą precyzję podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zapewniając mniejszy przechył i większą stabilność hamowania. Przede wszystkim, kierowca czuje, że samochód cechuje większa precyzja i elastyczność i sprawdza się szczególnie dobrze na krętych drogach.

 

Jeep Compass produkowany w Melfi pojawi się w europejskich Salonach sprzedaży w lipcu br. Gama modeli obejmuje cztery poziomy wyposażenia: Longitude, Night Eagle, Limited i S, wszystkie oferowane zarówno z wydajnymi silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, w połączeniu z napędem na koła przednie (wersja z napędem na cztery koła będzie dostępna w drugiej połowie tego roku w połączeniu z technologią 4xe).

 

Produkowany dotąd w Meksyku, Brazylii, Chinach i Indiach, a teraz również we Włoszech, Jeep Compass dostępny wkrótce także w hybrydowej wersji 4xe, to prawdziwie globalny model. Jest on wyjątkowo mocno związany z regionem EMEA, a przede wszystkim z Europą. Pojawiając się na tutejszym rynku w 2017 r., Compass był pierwszym modelem Jeepa zaprojektowanym specjalnie na europejskie drogi. Szybko stał się flagowcem marki i najlepiej sprzedawanym modelem w 2019 roku, przyczyniając się wraz z modelem Renegade do uzyskania sukcesów handlowych marki w Europie. Jego sprzedaż stanowiła ponad 40% całkowitej rocznej sprzedaży Jeepa.

 Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023
Premiery | 16.11.23

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023

Hyundai zaprezentował dziś zupełnie nowego Santa Fe z koncepcją rozwoju „Otwarty na więcej”, skupioną wokół nowej, szerszej pokrywy bagażnika i przestronnego wnętrza.

Audi e-tron Sportback: Dynamiczny SUV coupé
Wiadomości | 02.04.20

Audi e-tron Sportback: Dynamiczny SUV coupé

Przedstawiając drugi model z linii e-tron, Audi konsekwentnie kontynuuje swój strategiczny kierunek. Audi e-tron Sportback to dynamiczny SUV coupé oferujący nawet 300 kW mocy i zasięg do 442 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora.

Polska premiera odświeżonego modelu SUV-a Seata Ateca
Premiery | 14.09.20

Polska premiera odświeżonego modelu SUV-a Seata Ateca

Pierwszy pokaz SEAT-a Ateki 2020 w Polsce