Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.

XPeng Motors z siedzibą w Kantonie jest jedną z wiodących chińskich firm zajmujących się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi przedstawiła dzisiaj szereg kluczowych innowacji podczas corocznego 1024 Tech Day, w tym między innymi projekt nowej generacji latającego samochodu zdolnego do poruszania się po drogach, prezentując konwersję lotu i napędu. Opracowany przez jego spółkę zależną Urban Air Mobility (UAM), firmę HT Aero. Nowy model zostanie zbudowany na podstawie udanego modelu HT Aero, który odbył  15 000 zakończonych do tej pory bezpiecznie lotów, w pełni własnych prac badawczo-rozwojowych oraz wielopoziomowego projektu redundancji bezpieczeństwa.

Planowany do wprowadzenia na rynek w 2024 roku, nowy model przystosowany do jazdy po drogach będzie miał lekką konstrukcję i składany mechanizm wirnika, zapewniający bezproblemową konwersję napędu muchowego

 

„Nasze badania nad bardziej wydajnymi, bezpieczniejszymi i neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązaniami w zakresie mobilności wykraczają daleko poza inteligentne pojazdy elektryczne i są podstawą naszej długoterminowej przewagi konkurencyjnej” – powiedział He Xiaopeng, prezes i dyrektor generalny XPeng, na 1024 Tech. Dzień. „Dążymy do wdrażania najnowocześniejszych technologii mobilnych w modelach masowej produkcji z korzyścią dla naszych klientów” dodał.Audi RS 5 w nowej odsłonie Coupé oraz Sportback
Wiadomości | 18.04.20

Audi RS 5 w nowej odsłonie Coupé oraz Sportback

Wiele detali stylistycznych i nowa koncepcja obsługi: odświeżone modele RS 5 w wariantach Sportback i Coupé, charakteryzuje nowy język stylistyczny RS zaczerpnięty z większych, siostrzanych modeli RS 6 Avant i RS 7 Sportback. Elementami obsługi steruje się z poziomu 10,1-calowego, centralnego ekranu dotykowego MMI. Silnik V6 biturbo o mocy 331 kW (450 KM) (zużycie paliwa w trybie jazdy mieszanej w l/100 km: 9,7 ? 9,3 (Coupé), 9,9 ? 9,4 (Sportback); emisja CO2 w trybie jazdy mieszanej w g/km: 220-210 (Coupé), 223-214 (Sportback), stały napęd na cztery koła quattro oraz inteligentna technika zawieszenia z systemem dynamicznej kontroli jazdy (DRC) gwarantują wyjątkowe parametry jazdy.

Nowy SUV Peugeot 3008 prezentacja polskiej gamy
Wiadomości | 08.10.20

Nowy SUV Peugeot 3008 prezentacja polskiej gamy

Z ponad 800 000 samochodami wyprodukowanymi od debiutu w 2016 roku SUV PEUGEOT 3008 jest liderem na rynku kompaktowych SUV-ów.

Poznaj Rezvani Tank najnowocześniejszy taktyczny pojazd miejski i terenowy
Tuning | 08.07.21

Poznaj Rezvani Tank najnowocześniejszy taktyczny pojazd miejski i terenowy

Pojazd miejski zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu, a jednocześnie jest w stanie sprostać każdemu ekstremalnemu wyzwaniu.