Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.

XPeng Motors z siedzibą w Kantonie jest jedną z wiodących chińskich firm zajmujących się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi przedstawiła dzisiaj szereg kluczowych innowacji podczas corocznego 1024 Tech Day, w tym między innymi projekt nowej generacji latającego samochodu zdolnego do poruszania się po drogach, prezentując konwersję lotu i napędu. Opracowany przez jego spółkę zależną Urban Air Mobility (UAM), firmę HT Aero. Nowy model zostanie zbudowany na podstawie udanego modelu HT Aero, który odbył  15 000 zakończonych do tej pory bezpiecznie lotów, w pełni własnych prac badawczo-rozwojowych oraz wielopoziomowego projektu redundancji bezpieczeństwa.

Planowany do wprowadzenia na rynek w 2024 roku, nowy model przystosowany do jazdy po drogach będzie miał lekką konstrukcję i składany mechanizm wirnika, zapewniający bezproblemową konwersję napędu muchowego

 

„Nasze badania nad bardziej wydajnymi, bezpieczniejszymi i neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązaniami w zakresie mobilności wykraczają daleko poza inteligentne pojazdy elektryczne i są podstawą naszej długoterminowej przewagi konkurencyjnej” – powiedział He Xiaopeng, prezes i dyrektor generalny XPeng, na 1024 Tech. Dzień. „Dążymy do wdrażania najnowocześniejszych technologii mobilnych w modelach masowej produkcji z korzyścią dla naszych klientów” dodał.Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego
Wiadomości | 20.01.21

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego

Naukowcy Toyoty oraz Uniwersytetu Stanforda rozpoczynają badania nad zakodowaniem w systemie autonomicznej jazdy instynktu profesjonalnego kierowcy driftowego.

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage
Wiadomości | 31.05.21

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage

Zobacz wideo oraz zdjęcia całkowicie nowego Sportage piątej generacji.

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia
Wiadomości | 29.04.20

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy, to tyko niektóre z cech wyróżniających nową SKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback. Ikona marki stawia kolejne kroki na drodze do sukcesu. Nowa OCTAVIA będzie dostępna w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.