Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.

XPeng Motors z siedzibą w Kantonie jest jedną z wiodących chińskich firm zajmujących się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi przedstawiła dzisiaj szereg kluczowych innowacji podczas corocznego 1024 Tech Day, w tym między innymi projekt nowej generacji latającego samochodu zdolnego do poruszania się po drogach, prezentując konwersję lotu i napędu. Opracowany przez jego spółkę zależną Urban Air Mobility (UAM), firmę HT Aero. Nowy model zostanie zbudowany na podstawie udanego modelu HT Aero, który odbył  15 000 zakończonych do tej pory bezpiecznie lotów, w pełni własnych prac badawczo-rozwojowych oraz wielopoziomowego projektu redundancji bezpieczeństwa.

Planowany do wprowadzenia na rynek w 2024 roku, nowy model przystosowany do jazdy po drogach będzie miał lekką konstrukcję i składany mechanizm wirnika, zapewniający bezproblemową konwersję napędu muchowego

 

„Nasze badania nad bardziej wydajnymi, bezpieczniejszymi i neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązaniami w zakresie mobilności wykraczają daleko poza inteligentne pojazdy elektryczne i są podstawą naszej długoterminowej przewagi konkurencyjnej” – powiedział He Xiaopeng, prezes i dyrektor generalny XPeng, na 1024 Tech. Dzień. „Dążymy do wdrażania najnowocześniejszych technologii mobilnych w modelach masowej produkcji z korzyścią dla naszych klientów” dodał.KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO
Wiadomości | 14.04.23

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO

Podczas Milan Design Week Kia wystawia model Kia EV6 wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Model EV6 w skali 1:1 wymagał ponad 800 godzin pracy i 350 000 klocków LEGO. Zobacz wideo.

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw
Wiadomości | 03.06.20

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw

Wszystko zaczyna się od jednej linii. Takie jest przesłanie globalnego zespołu projektantów Nissana, który chce połączyć światową społeczność artystów za pośrednictwem nowego projektu społecznościowego #DrawDrawDraw.

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Concept
Tuning | 04.04.23

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Concept

Z przyciągającym wzrok limitowanym kolorem lakieru nadwozia Tuscadero. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.