Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.

XPeng Motors z siedzibą w Kantonie jest jedną z wiodących chińskich firm zajmujących się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi przedstawiła dzisiaj szereg kluczowych innowacji podczas corocznego 1024 Tech Day, w tym między innymi projekt nowej generacji latającego samochodu zdolnego do poruszania się po drogach, prezentując konwersję lotu i napędu. Opracowany przez jego spółkę zależną Urban Air Mobility (UAM), firmę HT Aero. Nowy model zostanie zbudowany na podstawie udanego modelu HT Aero, który odbył  15 000 zakończonych do tej pory bezpiecznie lotów, w pełni własnych prac badawczo-rozwojowych oraz wielopoziomowego projektu redundancji bezpieczeństwa.

Planowany do wprowadzenia na rynek w 2024 roku, nowy model przystosowany do jazdy po drogach będzie miał lekką konstrukcję i składany mechanizm wirnika, zapewniający bezproblemową konwersję napędu muchowego

 

„Nasze badania nad bardziej wydajnymi, bezpieczniejszymi i neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązaniami w zakresie mobilności wykraczają daleko poza inteligentne pojazdy elektryczne i są podstawą naszej długoterminowej przewagi konkurencyjnej” – powiedział He Xiaopeng, prezes i dyrektor generalny XPeng, na 1024 Tech. Dzień. „Dążymy do wdrażania najnowocześniejszych technologii mobilnych w modelach masowej produkcji z korzyścią dla naszych klientów” dodał.IONIQ 5 kolejna zapowiedź
Elektryczne | 26.01.21

IONIQ 5 kolejna zapowiedź

Hyundai udostępnił kolejny krótki zwiastun swojego w pełni elektrycznego nowego modelu.

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150
Wiadomości | 19.06.20

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150

Ford zaktualizował swoją główną stronę internetową o zwiastun zdjęcia modelu F-150 2021 i potwierdził, że premiera nowego Forda będzie transmitowane na żywo, aby każdy mógł się z nim zapoznać!

Radical Motorsport prezentuje Project 25
MotorSport | 02.01.23

Radical Motorsport prezentuje Project 25

Projekt 25 został zaprojektowany, aby pokazać kulminację wiedzy, którą Radical Motorsport zgromadził, produkując światowej klasy samochody wyścigowe przez ponad ćwierć wieku.