Tuning | 26.04.21

Infiniti Q60 o mocy 1000KM stworzony specjalnie do driftu

Wideo pokazuje mocno zmodyfikowane INFINITI Q60, sprowadzone z Ameryki, aby konkurować na najważniejszych mistrzostwach DRIFTU w Japonii.

Spersonalizowana maszyna do driftu INFINITI Q60 z ręcznie zbudowanym silnikiem, INFINITI Q60 Tatsuhiro Shibaty bierze udział w krajowych mistrzostwach w drifcie na najwyższym poziomie w Japonii, mimo że ten model nie jest sprzedawany w Japonii.


Shibata mówi, że zdecydował się konkurować z INFINITI Q60, szukając „najlepiej wyglądającego” samochodu wyścigowego z całego świata.
Doświadczony kierowca Koudai Sobagiri prezentuje swój talent na specjalnie przygotowanym torze w pobliżu globalnej siedziby INFINITI w Jokohamie.

 


Film, w którym występuje uznany specjalista ds. Renowacji, Tatsuhiro Shibata i jego kierowca, Koudai Sobagiri, to wyjątkowe umiejętności jazdy i zapierająca dech w piersiach akcja.

 

„W moich oczach Q60 wyglądał najlepiej (w ofercie INFINITI), ale nie sprzedawali żadnego w Japonii. Musieliśmy więc jechać do Stanów Zjednoczonych, żeby go znaleźć” - mówi Shibata. „To proste; chciałem tylko dobrze wyglądającego samochodu wyścigowego”.

 

Shibata importuje pojazdy INFINITI do Japonii do użytku osobistego od około 10 lat. Zbudował swój samochód do driftu Q60 jako wyraz swojej pasji do marki. Shibata nie jest bezpośrednio powiązana z INFINITI.Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta
Premiery | 24.06.21

Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta

Dzisiaj miała miejsce premiera najnowszej ewolucji dwumiejscowej berlinetty z Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu.

Wkrótce zobaczymy zupełnie nową Toyotę Tundra
Wiadomości | 19.05.21

Wkrótce zobaczymy zupełnie nową Toyotę Tundra

Jeszcze w tym roku pojawi się nowa generacja popularnego pełnowymiarowego pickupa Toyoty Tundra.

Jak obniżyć składkę OC pojazdu?
Wiadomości | 16.12.22

Jak obniżyć składkę OC pojazdu?

Jeśli twoje auto uległo wypadkowi i nie nadaje się do jazdy a przewidywany czas naprawy jest długi, możesz ograniczyć wydatki poprzez obniżenie składki OC, nawet o 95%.