Tuning | 26.04.21

Infiniti Q60 o mocy 1000KM stworzony specjalnie do driftu

Wideo pokazuje mocno zmodyfikowane INFINITI Q60, sprowadzone z Ameryki, aby konkurować na najważniejszych mistrzostwach DRIFTU w Japonii.

Spersonalizowana maszyna do driftu INFINITI Q60 z ręcznie zbudowanym silnikiem, INFINITI Q60 Tatsuhiro Shibaty bierze udział w krajowych mistrzostwach w drifcie na najwyższym poziomie w Japonii, mimo że ten model nie jest sprzedawany w Japonii.


Shibata mówi, że zdecydował się konkurować z INFINITI Q60, szukając „najlepiej wyglądającego” samochodu wyścigowego z całego świata.
Doświadczony kierowca Koudai Sobagiri prezentuje swój talent na specjalnie przygotowanym torze w pobliżu globalnej siedziby INFINITI w Jokohamie.

 


Film, w którym występuje uznany specjalista ds. Renowacji, Tatsuhiro Shibata i jego kierowca, Koudai Sobagiri, to wyjątkowe umiejętności jazdy i zapierająca dech w piersiach akcja.

 

„W moich oczach Q60 wyglądał najlepiej (w ofercie INFINITI), ale nie sprzedawali żadnego w Japonii. Musieliśmy więc jechać do Stanów Zjednoczonych, żeby go znaleźć” - mówi Shibata. „To proste; chciałem tylko dobrze wyglądającego samochodu wyścigowego”.

 

Shibata importuje pojazdy INFINITI do Japonii do użytku osobistego od około 10 lat. Zbudował swój samochód do driftu Q60 jako wyraz swojej pasji do marki. Shibata nie jest bezpośrednio powiązana z INFINITI.Siedem dni do premiery Scuderia Ferrari 2021
MotorSport | 19.02.21

Siedem dni do premiery Scuderia Ferrari 2021

W tym sezonie Charles Leclerc i Carlos Sainz stanowią najmłodszą parę kierowców w zespole od 1968 roku.

Zobacz jak działa poduszka powietrzna nowej generacji w nowym Acura TLX
Wiadomości | 19.06.20

Zobacz jak działa poduszka powietrzna nowej generacji w nowym Acura TLX

Zupełnie nowy TLX 2021 zwiększa zaangażowanie firmy Acura w bezpieczeństwo i stawia na najwyższe dostępne oceny bezpieczeństwa zarówno od NHTSA, jak i IIHS.

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.