Wiadomości | 25.06.20

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW

Bezpieczny i łatwy sposób na otwieranie, zamykanie, jazdę i zapraszanie znajomych za pomocą iPhone?a.


Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW

Na tegorocznej Światowej Konferencji Deweloperów Apple ogłoszono, że BMW jako pierwszy producent samochodów oferuje swoim klientom możliwość korzystania z iPhone’a jako pełnowartościowego cyfrowego kluczyka samochodowego. BMW jako pierwsza firma w branży w pełni zintegrowała iPoda ze swoimi samochodami, zaoferowała całkowicie bezprzewodową obsługę Apple CarPlay, a teraz jako pierwszy producent zapowiedziała obsługę kluczyka cyfrowego BMW, który można bezpiecznie zapisać w aplikacji Apple Wallet na iPhonie.

Za pomocą nowego kluczyka cyfrowego BMW na iPhone’y klienci mogą otwierać i zamykać swoje BMW, przykładając telefon do klamki, a także uruchamiać silnik, umieszczając iPhone’a w schowku na smartfon i naciskając przycisk start. Kluczyk cyfrowy można skonfigurować za pomocą aplikacji BMW na smartfony. Właściciel samochodu może również udostępnić go maksymalnie pięciu znajomym, w tym również w konfiguracji dla początkujących kierowców, która ogranicza m.in. maksymalną prędkość i moc silnika, a także maksymalną głośność radia.

 

Inne funkcje nowego kluczyka cyfrowego:

 

przechowywanie w mikroukładzie Secure Element na iPhonie i dostęp za pośrednictwem aplikacji Apple Wallet

tryb awaryjny baterii, w którym kluczyk cyfrowy działa jeszcze do pięciu godzin nawet po wyłączeniu iPhone’a

możliwość udostępniania kluczyka znajomym poprzez iMessage

kompatybilny z Apple Watch

 

 

BMW jest wiodącym współtwórcą standardu kluczyka cyfrowego.

 

BMW Group bardzo wcześnie rozpoznała potencjał smartfonu jako kluczyka cyfrowego. Standaryzacja kluczyka cyfrowego zwiększy łatwość obsługi, bezpieczeństwo i dostępność tej funkcji w smartfonach – tak jak od samego początku przewidywała strategia BMW Group dotycząca kluczyka cyfrowego. Apple i BMW Group ściśle współpracowały z Car Connectivity Consortium® (CCC), aby przyspieszyć opracowanie światowych standardów. Specyfikacja kluczyka cyfrowego 2.0 dla NFC została opublikowana w maju 2020 roku, natomiast następna generacja kluczyka cyfrowego z technologią UWB już powstaje.

 

Szeroka dostępność w różnych modelach BMW i iPhone’ów.

 

Kluczyk cyfrowy do iPhone’ów dostępny będzie w 45 krajach do szerokiej gamy modeli serii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M i Z4 wyprodukowanych po 1 lipca 2020 roku. Kompatybilne modele iPhone’a to iPhone XR, iPhone XS i nowsze modele, a także Apple Watch począwszy od serii 5. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.bmw.com/digitalkeyAmerykańska premiera Hyundaia IONIQ 5 Electric CUV
Premiery | 25.05.21

Amerykańska premiera Hyundaia IONIQ 5 Electric CUV

Całkowicie elektryczny model rewolucjonizuje rynek pojazdów elektrycznych dzięki ultraszybkiemu ładowaniu, oraz zasięgowi do 300 mil.

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji
Wiadomości | 18.01.21

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji

LADA wzmacnia swój plan produktowy o 4 zupełnie nowe modele do 2025 roku w tym Nivę nowej generacji w 2024 roku i nowy pojazd w segmencie C-SUV.

Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy
Elektryczne | 30.09.22

Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy

Pierwszy chiński kabriolet EV przyspiesza od 0-50 km/h ! w osiem sekund i będzie kosztować około około 70 tysięcy zł.