Super Cars | 28.03.23

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22

Donkervoort potwierdził, że doda kolejne 25 samochodów do limitowanej serii produkcyjnej wyprzedanego już modelu F22, ponieważ popyt na zupełnie nowy supersamochód wciąż rośnie.

Potwierdzenie oznacza, że Donkervoort zwiększy całkowitą produkcję F22 z początkowych 75 modeli ogłoszonych w grudniu ubiegłego roku do łącznej liczby 100. Produkcja idzie pełną parą, a pierwsze samochody zostały już dostarczone dumnym nowym właścicielom.

 

Holenderski butikowy producent supersamochodów niemal natychmiast wyprzedał pierwszą serię F22 i już przydzielił część dodatkowych F22, zanim jeszcze ogłosił ich istnienie. Donkervoort planował zakończyć produkcję F22 pod koniec 2024 roku, ale dodatkowa produkcja przesunie produkcję do połowy 2025 roku. Donkervoort tradycyjnie cieszył się dużym popytem w Europie Zachodniej, ale F22 otrzymał zamówienia i zapytania z tak odległych miejsc, jak Ameryka Północna, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, Europa Południowa, Skandynawia, a nawet Izrael. Przydzieliła już pięć samochodów do USA.

 

Dodatkowe 25 modeli F22 będzie miało takie same parametry mocy, momentu obrotowego, masy i osiągów, jak początkowe 75 F22. Pięciocylindrowy, rzędowy silnik z turbodoładowaniem zapewni prawie 500 koni mechanicznych dla supersamochodu ważącego 750 kg. Zachowają zdolność do przyspieszenia do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy i rozpędzenia się do 200 km/h w mniej niż osiem sekund, dzięki stosunkowi mocy do masy wynoszącemu 666 KM na tonę.Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90
Elektryczne | 14.11.23

Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90

Segment pojazdów wielozadaniowych (MPV) zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Volvo EM90 jako pierwsze pojawia się w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Całkowicie nowa Honda BR-V
Premiery | 21.09.21

Całkowicie nowa Honda BR-V

Po raz pierwszy na świecie Honda wprowadza na rynek Indonezji zupełnie nową Hondę BR-V z nowym designem i bardziej wyrafinowanymi funkcjami.

Pierwsze Bugatti Chiron Super Sport 300+ gotowe do premiery
Super Cars | 23.09.21

Pierwsze Bugatti Chiron Super Sport 300+ gotowe do premiery

Arcydzieło inżynierii, każdy w cenie netto od 3,5 miliona euro. które na nowo przepisuje zasady prędkości i aerodynamiki - najszybsze Bugatti, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.