Super Cars | 28.03.23

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22

Donkervoort potwierdził, że doda kolejne 25 samochodów do limitowanej serii produkcyjnej wyprzedanego już modelu F22, ponieważ popyt na zupełnie nowy supersamochód wciąż rośnie.

Potwierdzenie oznacza, że Donkervoort zwiększy całkowitą produkcję F22 z początkowych 75 modeli ogłoszonych w grudniu ubiegłego roku do łącznej liczby 100. Produkcja idzie pełną parą, a pierwsze samochody zostały już dostarczone dumnym nowym właścicielom.

 

Holenderski butikowy producent supersamochodów niemal natychmiast wyprzedał pierwszą serię F22 i już przydzielił część dodatkowych F22, zanim jeszcze ogłosił ich istnienie. Donkervoort planował zakończyć produkcję F22 pod koniec 2024 roku, ale dodatkowa produkcja przesunie produkcję do połowy 2025 roku. Donkervoort tradycyjnie cieszył się dużym popytem w Europie Zachodniej, ale F22 otrzymał zamówienia i zapytania z tak odległych miejsc, jak Ameryka Północna, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, Europa Południowa, Skandynawia, a nawet Izrael. Przydzieliła już pięć samochodów do USA.

 

Dodatkowe 25 modeli F22 będzie miało takie same parametry mocy, momentu obrotowego, masy i osiągów, jak początkowe 75 F22. Pięciocylindrowy, rzędowy silnik z turbodoładowaniem zapewni prawie 500 koni mechanicznych dla supersamochodu ważącego 750 kg. Zachowają zdolność do przyspieszenia do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy i rozpędzenia się do 200 km/h w mniej niż osiem sekund, dzięki stosunkowi mocy do masy wynoszącemu 666 KM na tonę.Polestar 1 wchodzi w ostatnią fazę produkcji
Wiadomości | 11.02.21

Polestar 1 wchodzi w ostatnią fazę produkcji

Elektryczna hybryda GT o mocy 619 KM z czterema układami napędowymi w obudowie z włókna węglowego.

Zobacz jak Skoda produkuje swoje samochody
Wiadomości | 24.11.20

Zobacz jak Skoda produkuje swoje samochody

Interesujące wideo z linii montażowej samochodów SKODA AUTO w zakładzie Kvasiny.

Le Grand Rendez-Vous krótki film od Ferrari
Wiadomości | 15.06.20

Le Grand Rendez-Vous krótki film od Ferrari

Świętowanie początku powrotu do normalności w Monako, gdzie pandemia spowodowała anulowanie jednego z najbardziej kultowych Grand Prix kalendarza F1. Krótki film Claude'a Leloucha, opowiada o niezwykłym spotkaniu, które w tym roku zastąpiło jedno z ulubionych corocznych wydarzeń sportów motorowych.