Super Cars | 28.03.23

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22

Donkervoort potwierdził, że doda kolejne 25 samochodów do limitowanej serii produkcyjnej wyprzedanego już modelu F22, ponieważ popyt na zupełnie nowy supersamochód wciąż rośnie.

Potwierdzenie oznacza, że Donkervoort zwiększy całkowitą produkcję F22 z początkowych 75 modeli ogłoszonych w grudniu ubiegłego roku do łącznej liczby 100. Produkcja idzie pełną parą, a pierwsze samochody zostały już dostarczone dumnym nowym właścicielom.

 

Holenderski butikowy producent supersamochodów niemal natychmiast wyprzedał pierwszą serię F22 i już przydzielił część dodatkowych F22, zanim jeszcze ogłosił ich istnienie. Donkervoort planował zakończyć produkcję F22 pod koniec 2024 roku, ale dodatkowa produkcja przesunie produkcję do połowy 2025 roku. Donkervoort tradycyjnie cieszył się dużym popytem w Europie Zachodniej, ale F22 otrzymał zamówienia i zapytania z tak odległych miejsc, jak Ameryka Północna, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, Europa Południowa, Skandynawia, a nawet Izrael. Przydzieliła już pięć samochodów do USA.

 

Dodatkowe 25 modeli F22 będzie miało takie same parametry mocy, momentu obrotowego, masy i osiągów, jak początkowe 75 F22. Pięciocylindrowy, rzędowy silnik z turbodoładowaniem zapewni prawie 500 koni mechanicznych dla supersamochodu ważącego 750 kg. Zachowają zdolność do przyspieszenia do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy i rozpędzenia się do 200 km/h w mniej niż osiem sekund, dzięki stosunkowi mocy do masy wynoszącemu 666 KM na tonę.Czwarta generacja minivana KIA Carnival
Premiery | 18.08.20

Czwarta generacja minivana KIA Carnival

Sprzedawany na wielu rynkach na całym świecie jako Kia Sedona, nowy Carnival został dzisiaj zaprezentowany jako połączenie innowacji, przestrzeni, elastyczności i stylu.

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision
Concept Cars | 23.05.22

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision

Renault pisze nowy rozdział w swojej historii dzięki innowacyjnemu samochodowi koncepcyjnemu, który jest zarówno pionierski, jak i wizjonerski.

Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium
Wiadomości | 22.02.22

Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium

Mocny jak zawsze, nowy pick-up Amarok ponownie może pochwalić się silnikiem V6 TDI, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku.