Tuning | 05.04.23

Grand Wagoneer Overland Concept

Główną cechą koncepcji jest niestandardowy dach z włókna węglowego, który rozkłada się w około 10 sekund. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.


Grand Wagoneer Overland Concept

Całkowicie nowe modele Grand Wagoneer i Wagoneer na nowo interpretują własne dziedzictwo i przenoszą SUV-a klasy premium na niezbadane obszary komfortu i przygody. Mając to na uwadze, pojazd koncepcyjny „jedź gdziekolwiek, zrób wszystko” przenosi eksplorację terenową na wyższy poziom – i to w prawdziwym stylu Grand Wagoneer.


 
Koncepcja Grand Wagoneer Overland wykorzystuje całkowicie nowy 3,0-litrowy silnik Hurricane Twin Turbo 510, aby poprowadzić poszukiwaczy przygód dalej od utartych szlaków. Dostarcza 510 koni mechanicznych i 500 lb.-ft. momentu obrotowego, mocny silnik Hurricane oferuje doskonałe osiągi, a jednocześnie zapewnia mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z wolnossącymi silnikami sześciocylindrowymi V-8 i doładowanymi silnikami wielu konkurentów.


 
Główną cechą koncepcji jest niestandardowy dach RedTail Overland Skyloft przymocowany do górnej części dachu Grand Wagoneer. Skonstruowany z włókna węglowego Skyloft rozkłada się od wewnątrz w około 10 sekund, po prostu podnosząc jedną ręką.


 
Aby osiągnąć integrację Skyloft, zespół projektowy rozpoczął od usunięcia siedzeń w drugim i trzecim rzędzie. Najbardziej wysunięty do tyłu szyberdach został przesunięty, aby stworzyć niestandardowe, odporne na warunki pogodowe, przelotowe wejście z dolnego trzeciego rzędu siedzeń na górny poziom Skyloft. Drzwi przesuwne do przodu i do tyłu oraz mały stopień, który służy również jako stół użytkowy, umożliwiają łatwy dostęp. Skyloft zapewnia klimatyzowaną oazę z miejscem do spania dla dwóch osób i wystarczającą liczbą okien, aby rozkoszować się nawet najbardziej panoramicznymi widokami.


 
I chociaż Skyloft może być optymalnym wyborem na gwiaździstą noc, główna przestrzeń kabiny poniżej również została poświęcona wielu szczegółom. Niezależnie od tego, czy chcesz uciec przed szybką ulewą, czy zmienić błotnisty sprzęt turystyczny, wyłożona skrzynią podłoga bagażnika tej koncepcyjnej ciężarówki z łatwością poradzi sobie z każdym elementem zewnętrznym.


 
Aby uzupełnić rozrywkę na tylnym siedzeniu Grand Wagoneera i inne udogodnienia, przytulne wnętrze zostało wyposażone w dwie duże pufy, pluszowy dywanik, poduszki i niestandardowe, nastrojowe oświetlenie wnętrza. Przestronne wnętrze zapewnia również dużo miejsca do przechowywania rowerów, sprzętu i wszystkiego, co jest warte podróży.


 
Nadwozie koncepcyjnego Grand Wagoneer Overland jest pomalowane na kolor Industrial Green z akcentami w kolorze Gunmetal. Do przedniego grilla dodano masywną wyciągarkę ostrzegawczą, która zawiera dwa zestawy niestandardowych świateł laserowych zapewniających doskonałą widoczność w nocy. Wytrzymały, czarny dach z podszewką Rhino ma subtelny pomarańczowy akcent, aby oddać hołd niezliczonym ilościom sprzętu outdoorowego używanego przez entuzjastów lądowania.


 
Większe otwory na koła i niestandardowe nadkola, a także niestandardowy przedni podbródek i tylna falbana uzupełniają wygląd, zapewniając jednocześnie agresywne kąty natarcia i zejścia, zapewniając doskonałe możliwości terenowe. 35-calowe opony koncepcyjnego owinięte wokół niestandardowych 18-calowych kół zapewniają naturalne uniesienie pojazdu o 1,5 cala, co zapewnia dodatkowe rampowanie i prześwit.CUPRA Studio w Warszawie
Wiadomości | 08.02.21

CUPRA Studio w Warszawie

Po Hamburgu oraz mieście Meksyk CUPRA otwiera autorskie Studio w Warszawie.

Zaawansowane systemy hamulcowe brake-by-wire
Wiadomości | 16.10.23

Zaawansowane systemy hamulcowe brake-by-wire

Jako nieodłączny element mobilności, systemy hamulcowe i ich dalszy rozwój stanowią istotny priorytet dla Continental. Rozwiązania noszą nazwę Future Brake Systems.

Volkswagen Beetle GSR, klasyk w żółto-czarnym kolorze
Tuning | 19.12.20

Volkswagen Beetle GSR, klasyk w żółto-czarnym kolorze

GSR to efektowny, sportowy samochód w kolorze trzmiela, który był odpowiedzią na wieloletnie prośby fanów Beetle o bardziej sportową wersję klasycznego coupe.