Concept Cars | 23.04.22

Globalny debiut samochodu koncepcyjnego Lincoln Star

Lincoln Star Concept o eleganckiej, aerodynamicznej sylwetce, jako zapowiedź wprowadzenia trzech nowych w pełni elektrycznych pojazdów marki do 2025 roku.

Dzięki eleganckiej, aerodynamicznej sylwetce i połączonej kabinie, Lincoln Star Concept debiutuje na całym świecie, wskazując na język projektowania marki dla przyszłych pojazdów elektrycznych.
Wewnątrz i na zewnątrz koncepcja Lincoln Star wprowadza nowy język projektowania, z podstawowymi zasadami Lincolna dotyczącymi piękna, człowieka, szybownictwa i sanktuarium na pełnym ekranie. Te założenia pomogą kierować przyszłym projektem Lincolna, a do połowy dekady Lincoln planuje dostarczyć trzy nowe w pełni elektryczne pojazdy, co oznacza, że ponad połowa jego globalnej sprzedaży będzie stanowić pojazdy o zerowej emisji, a do końca roku doda czwarty 2026.


W miarę zbliżania się do elektrycznej przyszłości Lincoln koncentruje się w równym stopniu na utrzymywaniu świeżości swojego obecnego portfolio, jak i wprowadzaniu nowych klientów do marki. Lincoln odnotował najlepszą roczną sprzedaż globalną od 21 lat, wzrost o 7% w stosunku do 2021 r., i planuje wykorzystać tę dynamikę dzięki niedawnym premierom zupełnie nowego Zephyra w Chinach i nowego Navigatora w Ameryce Północnej.


Zarówno na drodze, jak i poza nią, przemyślane detale projektowe, połączone doświadczenia i sprytne rozwiązania tworzą ostateczne sanktuarium dla klientów Lincoln Star Concept, zapewniając jednocześnie bardziej nowoczesną estetykę i inteligentne, intuicyjne funkcje.


Nawiązując do rozwiniętego języka projektowania Lincolna, sylwetka jest elegancka i dynamiczna, a także rozbudowana, aby stworzyć uderzający efekt. Niezależnie od tego, czy jest nieruchomy, czy w ruchu, koncepcja wykorzystuje projekt, światło, wyświetlacze, zapachy i dźwięki, aby zapewnić klientom wciągające wrażenia. Inteligentna technologia, która zwiększa komfort, produktywność i rozrywkę, została zastosowana, aby przywrócić romantyzm podróży w unikalny sposób Lincolna.


Projektanci pracowali nad stworzeniem harmonii, wykorzystując światło w nowoczesny, nowy sposób. Podświetlone kryształy oraz podświetlane drzwi, siedzenia i elementy zewnętrzne podnoszą przestrzeń architektoniczną, tworząc doskonałe sanktuarium. Nowa gwiazda Lincolna na konsoli zapala się jak klejnot – witając klientów po zbliżeniu się, jednocześnie nadając nowe znaczenie sekwencji powitalnej Lincoln Embrace.


Elastyczna, elektryczna architektura akumulatorów z napędem na tylne i wszystkie koła oraz Lincoln Intelligence System nowej generacji umożliwiają nowe myślenie projektowe i połączone wrażenia, jakie oferuje Star Concept. Elastyczna architektura oznacza, że inżynierowie i projektanci mogą na nowo wyobrazić sobie dodatkową przestrzeń wewnętrzną na nowe i ekscytujące sposoby, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia z Lincoln.Pierwsze oficjalne zdjęcia MG Cyberster
Concept Cars | 09.04.21

Pierwsze oficjalne zdjęcia MG Cyberster

MG zaprezentowało w Szanghaju nową koncepcję Cyberster. Uderzający dwudrzwiowy, dwumiejscowy, całkowicie elektryczny samochód sportowy.

Odkryj nową Toyotę Tundra TRD Pro, która będzie rywalizować w wyścigach NASCAR
MotorSport | 28.09.21

Odkryj nową Toyotę Tundra TRD Pro, która będzie rywalizować w wyścigach NASCAR

Toyota zaprezentowała swoją nową ciężarówkę wyścigową na sezon 2022 NASCAR Camping World Truck Series, który rozpocznie się na Daytona International Speedway w lutym.

Ford Pro Electric SuperVan jedyny w swoim rodzaju pojazd demonstracyjny
Concept Cars | 23.06.22

Ford Pro Electric SuperVan jedyny w swoim rodzaju pojazd demonstracyjny

Cztery silniki elektryczne, akumulator chłodzony cieczą i system sterowania wytwarzają około 2000 KM w celu przyspieszenia od 0 do 100 km/h poniżej dwóch sekund.