Concept Cars | 23.04.22

Globalny debiut samochodu koncepcyjnego Lincoln Star

Lincoln Star Concept o eleganckiej, aerodynamicznej sylwetce, jako zapowiedź wprowadzenia trzech nowych w pełni elektrycznych pojazdów marki do 2025 roku.

Dzięki eleganckiej, aerodynamicznej sylwetce i połączonej kabinie, Lincoln Star Concept debiutuje na całym świecie, wskazując na język projektowania marki dla przyszłych pojazdów elektrycznych.
Wewnątrz i na zewnątrz koncepcja Lincoln Star wprowadza nowy język projektowania, z podstawowymi zasadami Lincolna dotyczącymi piękna, człowieka, szybownictwa i sanktuarium na pełnym ekranie. Te założenia pomogą kierować przyszłym projektem Lincolna, a do połowy dekady Lincoln planuje dostarczyć trzy nowe w pełni elektryczne pojazdy, co oznacza, że ponad połowa jego globalnej sprzedaży będzie stanowić pojazdy o zerowej emisji, a do końca roku doda czwarty 2026.


W miarę zbliżania się do elektrycznej przyszłości Lincoln koncentruje się w równym stopniu na utrzymywaniu świeżości swojego obecnego portfolio, jak i wprowadzaniu nowych klientów do marki. Lincoln odnotował najlepszą roczną sprzedaż globalną od 21 lat, wzrost o 7% w stosunku do 2021 r., i planuje wykorzystać tę dynamikę dzięki niedawnym premierom zupełnie nowego Zephyra w Chinach i nowego Navigatora w Ameryce Północnej.


Zarówno na drodze, jak i poza nią, przemyślane detale projektowe, połączone doświadczenia i sprytne rozwiązania tworzą ostateczne sanktuarium dla klientów Lincoln Star Concept, zapewniając jednocześnie bardziej nowoczesną estetykę i inteligentne, intuicyjne funkcje.


Nawiązując do rozwiniętego języka projektowania Lincolna, sylwetka jest elegancka i dynamiczna, a także rozbudowana, aby stworzyć uderzający efekt. Niezależnie od tego, czy jest nieruchomy, czy w ruchu, koncepcja wykorzystuje projekt, światło, wyświetlacze, zapachy i dźwięki, aby zapewnić klientom wciągające wrażenia. Inteligentna technologia, która zwiększa komfort, produktywność i rozrywkę, została zastosowana, aby przywrócić romantyzm podróży w unikalny sposób Lincolna.


Projektanci pracowali nad stworzeniem harmonii, wykorzystując światło w nowoczesny, nowy sposób. Podświetlone kryształy oraz podświetlane drzwi, siedzenia i elementy zewnętrzne podnoszą przestrzeń architektoniczną, tworząc doskonałe sanktuarium. Nowa gwiazda Lincolna na konsoli zapala się jak klejnot – witając klientów po zbliżeniu się, jednocześnie nadając nowe znaczenie sekwencji powitalnej Lincoln Embrace.


Elastyczna, elektryczna architektura akumulatorów z napędem na tylne i wszystkie koła oraz Lincoln Intelligence System nowej generacji umożliwiają nowe myślenie projektowe i połączone wrażenia, jakie oferuje Star Concept. Elastyczna architektura oznacza, że inżynierowie i projektanci mogą na nowo wyobrazić sobie dodatkową przestrzeń wewnętrzną na nowe i ekscytujące sposoby, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia z Lincoln.Nowa generacja KIA Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Wiadomości | 25.08.21

Nowa generacja KIA Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy

Kia Europe ujawniła pierwsze oficjalne szkice zupełnie nowego Sportage na rynek europejski. Najpopularniejszy SUV marki zaprojektowany specjalnie dla europejskich klientów.

Dwa nowe modele bZ od Toyoty
Concept Cars | 18.04.23

Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Toyota zaprezentowała dwa modele koncepcyjne BEV, bZ Sport Crossover Concept i bZ FlexSpace Concept, na targach Auto Shanghai 2023.

Elektryczny mały kamper Concept EQT Marco Polo, pierwsze informacje
Elektryczne | 03.11.22

Elektryczny mały kamper Concept EQT Marco Polo, pierwsze informacje

Mercedes-Benz zapowiada zbliżający się do wersji produkcyjnej Concept EQT Marco Polo jako w pełni elektryczny mały samochód kempingowy.