Wiadomości | 09.10.23

GIMS Qatar 2023, Największy Festiwal Motoryzacyjnej Doskonałości

Czekanie dobiegło końca. Geneva International Motor Show (GIMS) Qatar 2023, gorąco oczekiwane wydarzenie motoryzacyjne roku, otworzyło swoje drzwi dla publiczności.

Sandro Mesquita, dyrektor generalny Geneva International Motor Show: „Razem z Qatar Tourism i naszymi partnerami założycielskimi przygotowywaliśmy ten festiwal przez dwa lata. Jesteśmy wszyscy podekscytowani, widząc, jak pokaz ożywa i jesteśmy równie dumni, że możemy przywitać fanów i gości z całego świata”.

Prawie tysiąc członków mediów z ponad 50 krajów miało już okazję zwiedzić hale wystawowe, nowe modele i innowacje przedstawiane przez marki 6 października podczas Dnia Mediów.

GIMS Qatar zaprasza teraz publiczność do przyłączenia się do motoryzacyjnej celebracji aż do 14 października w Doha. Jest to unikalna okazja dla publiczności, aby zanurzyć się w wystawie klasy światowej, odkryć najnowsze innowacje branży i podzielić się pasją do motoryzacyjnej doskonałości.

 

Spektakularna Obsada Marek GIMS Qatar 2023 gości olśniewające wystąpienie 30 renomowanych marek motoryzacyjnych. Od luksusu po wydajność, wystawa ta prezentuje wszystko, co sprawia, że jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia dla entuzjastów samochodów wszelkiego rodzaju. Świadkowie Światowych i Regionalnych Premier Odwiedzający są wśród pierwszych, którzy mogą być świadkami motoryzacyjnych nowości z ofertą 10+ globalnych premier i 20+ premier regionalnych.

 

Galeria Klasyków – DECC Od samochodów Amiri po Papamobile, odwiedzający odkrywają ekskluzywną gamę największych samochodów świata. Prezentując niektóre z najlepszych kiedykolwiek wyprodukowanych aut oraz najlepsze na świecie zwycięzcy konkursów, ta jedyna w swoim rodzaju wystawa to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich wymagających kupców, kolekcjonerów i entuzjastów klasycznych samochodów.

 

Aż do 13 października Strefa Przygód jest ostatecznym miejscem spotkań dla wszystkich entuzjastów przygód, gdzie można bawić się i uczestniczyć w unikatowych i ekskluzywnych pokazach pojazdów terenowych. W obozie Sealine Desert różnorodne i interaktywne aktywności są skierowane do tych, którzy szukają zabawy i rozrywki, w tym opcje dostosowane do młodszych odwiedzających. Tymczasem poza obozem, poszukiwacze przygód mogą eksplorować otaczające wydmy.

 

Forum Projektowania Przyszłości – Narodowe Muzeum Kataru 9 października, współpracując z Qatar Auto Museum (QAM) i Car Design News (CDN), GIMS Qatar bada przyszłość projektowania samochodów. W spektakularnej scenerii Narodowego Muzeum Kataru, zaprojektowanego przez Jeana Nouvela, światowej sławy mówcy z dziedziny projektowania motoryzacyjnego będą dyskutować na temat przełomowych tematów, aby zgłębić przyszłość projektowania w samochodach luksusowych i supersamochodach.

 

Strefa Wydajności – Lusail International Circuit - tylko na zaproszenie We współpracy z Qatar Motor and Motorcycle Federation (QMMF), GIMS Qatar organizuje 3 ekskluzywne dni toru dla marek i ich gości, aby cieszyć się premierowym dostępem do całkowicie nowego toru Lusail International Circuit zaraz po mistrzach Formuły 1. Dni na torze są dostępne tylko na zaproszenie.

 

Miejski Plac Zabaw i Parada Doskonałości – Lusail Boulevard Gdy zmrok zmienia się w wieczór, od 12 do 14 października, ikoniczny Lusail Boulevard przekształca się w miejski plac zabaw, przynosząc pasję i energię GIMS Qatar 2023 do swojego apogeum. Parada Doskonałości (tylko 12 października), spektakularne akcje, rozrywka i występy na żywo, oraz tętniący życiem obszar wioski, każdy znajdzie coś dla siebie w Miejskiej Strefie.

 

GIMS Qatar to nie tylko wydarzenie; to świętowanie doskonałości i kultury motoryzacyjnej, które zachwycą odwiedzających. Alexandre de Senarclens, przewodniczący Fundacji GIMS: „GIMS od 1905 roku odkrywa przyszłość motoryzacji. Cieszę się, że razem z naszymi wystawcami i naszymi partnerami katarskimi piszemy nowy rozdział i z powodzeniem podjęliśmy wyzwanie, aby podnieść markę GIMS jeszcze wyżej na międzynarodowej scenie w formacie, którego nigdy wcześniej nie było”.Nowe BMW iX M60 bestia o maksymalnej mocy 619 KM
Elektryczne | 05.01.22

Nowe BMW iX M60 bestia o maksymalnej mocy 619 KM

Pierwszy samochód BMW M zaprojektowany od początku z myślą o elektromobilności, który łączy to, co najlepsze z trzech światów: BMW i, BMW X, BMW M.

Lancia Pu+Ra HPE
Concept Cars | 16.04.23

Lancia Pu+Ra HPE

Pierwszy samochód nowej ery marki, w 100% elektryczny, przedstawiający wizję przyszłości jeśli chodzi o zasięg, czas ładowania i zużycie energii.

Nowe Ferrari 296 GT3 zaprojektowane do wyścigów GT
Super Cars | 29.07.22

Nowe Ferrari 296 GT3 zaprojektowane do wyścigów GT

Najnowsza ewolucja dwumiejscowej sportowej berlinetty firmy Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu, która na nowo definiuje ideę zabawy za kierownicą.