Concept Cars | 31.03.21

GENESIS X Concept

Nowy model GT coupe o napędzie w pełni elektrycznym debiutuje podczas swojej premiery w Los Angeles. Wideo.

Genesis oficjalnie przedstawił Genesis X Concept, samochód koncepcyjny GT (Gran Turismo) oparty na napędzie elektrycznym. Nazwa „Genesis X” to połączenie Genesis i litery X, która symbolizuje „ukrytego bohatera”.

 

Przód Genesis X ma niską, ale szeroką sylwetkę dzięki połączeniu kratki Crest Grille w kształcie tarczy, która reprezentuje wrodzoną godność i dumę marki, oraz dwuwarstwowych reflektorów, które przecinają nadkola. Mocne wrażenie robią również dwuwarstwowe zderzaki. W szczególności dwuwarstwowe poczwórne lampy symbolizują niezrównaną technologię i wzornictwo Genesis.

Co więcej, trójwymiarowy wzór G-Matrix został zastosowany do ostrej i skomplikowanej metalowej konstrukcji Crest Grille, symbolu Genesis, aby zaakcentować obraz futurystycznego samochodu elektrycznego. Wewnętrzny wzór kratki został pomalowany w tym samym kolorze co nadwozie, aby stworzyć poczucie jedności. Co więcej, Genesis X prezentuje prosty, ale wyrafinowany obraz, integrując maskę i błotnik, aby stworzyć pojedynczy panelowy kaptur Clamshell, co daje jedną czystą, zmysłową i nieprzerwaną powierzchnię.

Dolny przedni wlot powietrza ma cienką i wyrafinowaną siatkę, która nie tylko zapewnia solidne wrażenie, ale także pomaga schłodzić pojazd, ułatwia przepływ powietrza, zmniejsza opór powietrza i pomaga wydłużyć przebieg. Bok nawiązuje do tradycyjnego modelu GT z długą maską i krótkim tyłem, a dwuwarstwowe lampy prowadzące do reflektorów i tylnych świateł robią wrażenie. Ponadto łukowata linia Parabolic, która biegnie wzdłuż boku, oraz zmaksymalizowana objętość błotnika, tworzą dynamiczne i eleganckie wrażenie. Projekt Two Lines w cyfrowych lusterkach bocznych i listwa bocznych szyb podkreślają wyrafinowane aspekty projektu Genesis.

 

Genesis zmaksymalizował sportową wrażliwość samochodu koncepcyjnego poprzez zastosowanie dwuwarstwowych felg aluminiowych typu turbinowego z pięcioma szprychami. Limonkowy akcent na zaciskach hamulca wskazuje na wysokowydajny charakter Genesis X Concept. Konstrukcja tyłu, w kształcie podkowy, emanuje prostym i eleganckim wyglądem, podczas gdy obszerny błotnik tworzy wyrafinowane, ale mocne wrażenie. Ponadto tylne światła, które mają dwuwarstwową konstrukcję, podobnie jak reflektory, przywołują poczucie jedności z przodem i tworzą wyrafinowany i zmysłowy obraz z dyfuzorami, które podkreślają estetykę Two Lines. Kolor Lençóis Blue Concept Genesis X został opracowany, aby wyrazić poziom zrównoważonego luksusu, do którego dąży Genesis. Inspirują go laguny Parku Narodowego Maranhenses w Brazylii, gdzie jezioro tworzy się tylko w porze deszczowej.

Zainspirowane pięknem białej przestrzeni wnętrze Genesis X Concept ma konstrukcję zorientowaną na kierowcę z kokpitem, który otacza kierowcę wszystkimi systemami operacyjnymi i wyświetlaczami. Zróżnicowanie przestrzeni poprzez zabarwienie szkockiego brązu fotela kierowcy i fotela pasażera na niebiesko-zieloną falę oceanu pomaga podkreślić wyjątkowy design samochodu koncepcyjnego.

Genesis X Concept posiada również deskę rozdzielczą, która tworzy wrażenie, że otacza pasażerów i jest połączona z pływającą konsolą środkową. Ponadto wyświetlacz Free-Form, który zarządza różnymi funkcjami, takimi jak klastry, nawigacja i systemy HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) oraz elektroniczna dźwignia zmiany biegów Crystal Sphere, która integruje ustawienia trybu jazdy, dodają zaawansowaną technologicznie klimat do wnętrza.Hyperion XP-1 wodorowy supersamochód zbudowany w technologii NASA już w sierpniu
Super Cars | 16.07.20

Hyperion XP-1 wodorowy supersamochód zbudowany w technologii NASA już w sierpniu

Amerykański start-up Hyperion zaprezentuje w przyszłym miesiącu swój napędzany wodorem XP-1, obiecując osiągi super samochodu dzięki technologii napędu Nasa.

KIA zaprezentowała nowe logo
Wiadomości | 10.01.21

KIA zaprezentowała nowe logo

Wideo z premiery. Nowe logo zawiera elementy symetrii, rytmu i wznoszące linie, które symbolizują rozwój marki z myślą o klientach.

Premiera nowego Lexusa IS przesunięta!
Wiadomości | 05.06.20

Premiera nowego Lexusa IS przesunięta!

Biorąc pod uwagę ostatnią globalną sytuację, Lexus przełożył premierę Nowego IS, którą pierwotnie zaplanowano na 10 czerwca.