Concept Cars | 31.03.21

GENESIS X Concept

Nowy model GT coupe o napędzie w pełni elektrycznym debiutuje podczas swojej premiery w Los Angeles. Wideo.

Genesis oficjalnie przedstawił Genesis X Concept, samochód koncepcyjny GT (Gran Turismo) oparty na napędzie elektrycznym. Nazwa „Genesis X” to połączenie Genesis i litery X, która symbolizuje „ukrytego bohatera”.

 

Przód Genesis X ma niską, ale szeroką sylwetkę dzięki połączeniu kratki Crest Grille w kształcie tarczy, która reprezentuje wrodzoną godność i dumę marki, oraz dwuwarstwowych reflektorów, które przecinają nadkola. Mocne wrażenie robią również dwuwarstwowe zderzaki. W szczególności dwuwarstwowe poczwórne lampy symbolizują niezrównaną technologię i wzornictwo Genesis.

Co więcej, trójwymiarowy wzór G-Matrix został zastosowany do ostrej i skomplikowanej metalowej konstrukcji Crest Grille, symbolu Genesis, aby zaakcentować obraz futurystycznego samochodu elektrycznego. Wewnętrzny wzór kratki został pomalowany w tym samym kolorze co nadwozie, aby stworzyć poczucie jedności. Co więcej, Genesis X prezentuje prosty, ale wyrafinowany obraz, integrując maskę i błotnik, aby stworzyć pojedynczy panelowy kaptur Clamshell, co daje jedną czystą, zmysłową i nieprzerwaną powierzchnię.

Dolny przedni wlot powietrza ma cienką i wyrafinowaną siatkę, która nie tylko zapewnia solidne wrażenie, ale także pomaga schłodzić pojazd, ułatwia przepływ powietrza, zmniejsza opór powietrza i pomaga wydłużyć przebieg. Bok nawiązuje do tradycyjnego modelu GT z długą maską i krótkim tyłem, a dwuwarstwowe lampy prowadzące do reflektorów i tylnych świateł robią wrażenie. Ponadto łukowata linia Parabolic, która biegnie wzdłuż boku, oraz zmaksymalizowana objętość błotnika, tworzą dynamiczne i eleganckie wrażenie. Projekt Two Lines w cyfrowych lusterkach bocznych i listwa bocznych szyb podkreślają wyrafinowane aspekty projektu Genesis.

 

Genesis zmaksymalizował sportową wrażliwość samochodu koncepcyjnego poprzez zastosowanie dwuwarstwowych felg aluminiowych typu turbinowego z pięcioma szprychami. Limonkowy akcent na zaciskach hamulca wskazuje na wysokowydajny charakter Genesis X Concept. Konstrukcja tyłu, w kształcie podkowy, emanuje prostym i eleganckim wyglądem, podczas gdy obszerny błotnik tworzy wyrafinowane, ale mocne wrażenie. Ponadto tylne światła, które mają dwuwarstwową konstrukcję, podobnie jak reflektory, przywołują poczucie jedności z przodem i tworzą wyrafinowany i zmysłowy obraz z dyfuzorami, które podkreślają estetykę Two Lines. Kolor Lençóis Blue Concept Genesis X został opracowany, aby wyrazić poziom zrównoważonego luksusu, do którego dąży Genesis. Inspirują go laguny Parku Narodowego Maranhenses w Brazylii, gdzie jezioro tworzy się tylko w porze deszczowej.

Zainspirowane pięknem białej przestrzeni wnętrze Genesis X Concept ma konstrukcję zorientowaną na kierowcę z kokpitem, który otacza kierowcę wszystkimi systemami operacyjnymi i wyświetlaczami. Zróżnicowanie przestrzeni poprzez zabarwienie szkockiego brązu fotela kierowcy i fotela pasażera na niebiesko-zieloną falę oceanu pomaga podkreślić wyjątkowy design samochodu koncepcyjnego.

Genesis X Concept posiada również deskę rozdzielczą, która tworzy wrażenie, że otacza pasażerów i jest połączona z pływającą konsolą środkową. Ponadto wyświetlacz Free-Form, który zarządza różnymi funkcjami, takimi jak klastry, nawigacja i systemy HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) oraz elektroniczna dźwignia zmiany biegów Crystal Sphere, która integruje ustawienia trybu jazdy, dodają zaawansowaną technologicznie klimat do wnętrza.Wirtualny spacer z marką Volkswagen podczas targów w Genewie
Wiadomości | 10.04.20

Wirtualny spacer z marką Volkswagen podczas targów w Genewie

Po odwołaniu tegorocznej wystawy samochodowej w Genewie (GIMS 2020), marka Volkswagen zdecydowała się udostępnić projekt własnego stoiska w internecie.

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online
Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Powrót do Europy pięciodrzwiowego hatchbacka Mitsubishi COLT nowej generacji
Wiadomości | 05.04.22

Powrót do Europy pięciodrzwiowego hatchbacka Mitsubishi COLT nowej generacji

Mitsubishi poinformowało dziś o powrocie do europejskiego segmentu B, po prawie 10 latach nieobecności, modelu COLT, który wejdzie do sprzedaży jesienią 2023 roku.