Wiadomości | 28.05.20

Główny inżynier Lexus Electrified przedstawia wizję elektrycznych samochodów marki

Takashi Watanabe, główny inżynier Lexusa, w specjalnym wywiadzie przedstawił najważniejsze aspekty koncepcji Lexus Electrified, która wyznacza ramy dla zespołów projektowych kolejnych elektrycznych samochodów marki.


Główny inżynier Lexus Electrified przedstawia wizję elektrycznych samochodów marki

Takashi Watanabe, główny inżynier Lexusa, w specjalnym wywiadzie przedstawił najważniejsze aspekty koncepcji Lexus Electrified, która wyznacza ramy dla zespołów projektowych kolejnych elektrycznych samochodów marki. Lexus zaprezentował swój pomysł na elektryczne samochody przyszłości na przykładzie koncepcyjnego modelu LF-30 Electrified na targach Tokyo Motor Show 2019. Pierwszym seryjnym modelem z tej linii jest kompaktowy crossover UX 300e.

Za wizją Lexus Electrified kryje się nowy pomysł na pojazdy elektryczne, który przełoży się na ogromny skok jakości samochodów pod względem osiągów, powadzenia, kontroli nad pojazdem i radości z jazdy. Lexus uważa, że te wartości nie stracą na znaczeniu po tym, jak społeczeństwo przestawi się na samochody autonomiczne i elektryczne napędy.

Lexus wkracza na rynek aut elektrycznych z 15-letnim doświadczeniem w elektryfikacji samochodów. Jako pionier napędu hybrydowego na rynku premium i producent kilku generacji hybryd, który oferuje swoim klientom pełną gamę modeli spalinowo-elektrycznych, przy opracowywaniu nowych modeli elektrycznych może czerpać ze swojej ogromnej wiedzy, obejmującej zarówno poszczególne elementy zelektryfikowanych napędów, jak i sposoby tworzenia z nich dopracowanych i niezawodnych samochodów dostarczających niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Strategia Lexusa zakłada połączenie wypracowanej przez lata, unikalnej charakterystyki jazdy samochodami marki z zaletami silników elektrycznych, aby wprowadzić do przyszłej motoryzacji opartej na nowych technologiach zupełnie nową jakość.

KIM JEST TAKASHI WATANABE

Takashi Watanabe rozpoczął swoją karierę w Toyocie w 1993 roku w dziale rozwoju napędów. Pracował nad wieloma różnymi typami silników i układów wydechowych. Od 2012 roku brał udział w pracach rozwojowych wielu samochodów Lexusa, a w 2017 roku został szefem projektu Lexus Electrified. Kierował zespołem, który opracował Lexusa UX, pierwszego kompaktowego crossovera marki.Premiera zupełnie nowego Lexusa LX
Premiery | 14.10.21

Premiera zupełnie nowego Lexusa LX

Flagowy SUV Lexusa LX 600, drugi model marki nowej generacji po modelu NX. Wyposażony w nowy 3,5-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Kia Sonet pierwsze spojrzenie na nowego kompaktowego SUV-a
Wiadomości | 23.07.20

Kia Sonet pierwsze spojrzenie na nowego kompaktowego SUV-a

Koncepcja Soneta została zaprezentowana po raz pierwszy na targach Delhi Auto Expo 2020 i spotkała się z szerokim uznaniem dzięki świeżemu projektowi zewnętrznemu. Wideo.

Prophecy nowy elektryczny koncept Hyundai
Wiadomości | 05.03.20

Prophecy nowy elektryczny koncept Hyundai

Hyundai przedstawił nowy koncept elektryczny Prophecy, zaprojektowany według filozofii projektowania o nazwie Sensuous Sportiness.