Premiery | 24.11.21

Ford Ranger nowej generacji

Inżynierowie i projektanci Forda współpracowali z klientami z całego świata, nad stworzeniem najbardziej przemyślanego i wszechstronnego pick-upa, w historii modelu.


Ford Ranger nowej generacji

Wieloletnie doświadczenie Forda jako producenta samochodów ciężarowych i dogłębne zrozumienie potrzeb klientów oraz współpraca z posiadaczami Fordów na całym świecie, pozwoliły stworzyć pojazd i poziom satysfakcji użytkowania, na których właściciele nowej generacji Rangera mogą polegać w pracy, życiu rodzinnym i podczas wyjazdów rekreacyjnych.

 

Projekt Ranger nowej generacji był prowadzony przez Centrum Rozwoju Produktu Forda w Australii. Międzynarodowy zespół oddanych projektantów i inżynierów współpracował z zespołami na całym świecie, aby nie tylko wykorzystać najnowsze technologie, możliwości i bezpieczeństwo Forda, ale także zaprojektować i przetestować Rangera zgodnie z najsurowszymi standardami Forda.

 

Wkład klientów był kluczem do opracowania nowego, wytrzymałego wyglądu Rangera nowej generacji. Ford spędził dużo czasu z właścicielami na całym świecie, przeprowadzając ponad 5000 wywiadów i dziesiątki warsztatów dla klientów, aby zrozumieć, w jaki sposób klienci korzystają ze swoich pick-upów oraz czego chcą i oczekują w nowym Rangerze.

 

Wizualnie Ranger nowej generacji jest odważny i pewny siebie, z charakterystycznym nadwoziem, które podziela globalne DNA projektowania samochodów ciężarowych Forda. Stylistyka obejmuje nową osłonę chłodnicy i charakterystyczne zaciski C z przodu, a subtelna linia ramion w dół po bokach obejmuje odważniejsze nadkola, które nadają Rangerowi pewną postawę. Po raz pierwszy Ford Ranger oferuje reflektory Matrix LED. Z tyłu tylne światła są zaprojektowane w harmonii z charakterystyczną grafiką z przodu. Wewnątrz kabina przypominająca samochód podnosi się, wykorzystując wysokiej jakości miękkie w dotyku materiały i wyróżniający się portretowy środkowy ekran dotykowy z charakterystycznym dla Forda systemem łączności i rozrywki SYNC 4.

 

Pod nowym nadwoziem znajduje się zmodernizowane podwozie z rozstawem osi dłuższym o 50 mm i rozstawem o 50 mm szerszym niż poprzedni Ranger. Hydroformowana konstrukcja przodu zapewnia więcej miejsca w komorze silnika dla nowego silnika V6 i pomaga zabezpieczyć Rangera w przyszłości pod kątem innych technologii napędowych. Otwiera również przód podbieracza, aby umożliwić większy przepływ powietrza do chłodnicy, co pomaga utrzymać niską temperaturę pracy podczas holowania lub przewożenia ciężkich ładunków.


Klienci chcieli mieć wybór większej mocy i momentu obrotowego do holowania ciężkich ładunków i ekstremalnej jazdy w terenie, więc zespół dodał sprawdzony 3,0-litrowy turbodiesel V6 firmy Ford i opracował go dla Rangera. Jest to jedna z trzech opcji silników turbodiesel dostępnych w chwili premiery. Ranger nowej generacji będzie również oferowany ze sprawdzonymi czterocylindrowymi rzędowymi silnikami wysokoprężnymi Single-Turbo i Bi-Turbo o pojemności 2,0 litra.Kia przedstawia zupełnie nowego Sportage piątej generacji
Premiery | 06.07.21

Kia przedstawia zupełnie nowego Sportage piątej generacji

Całkowicie nowy Sportage jest wynikiem współpracy między główną światową siecią projektantów Kia w Korei, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Nissan Note Aura premiera nowego modelu
Premiery | 15.06.21

Nissan Note Aura premiera nowego modelu

Nissan zaprezentował dziś w Japonii całkowicie nowy kompaktowy samochód klasy premium Note Aura, którego sprzedaż zaplanowana jest na jesień.

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii
Wiadomości | 14.04.20

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii

Toyota pokazała kolejną generację modelu Harrier (Urban SUV), który od 1997 roku jest liderem w tym segmencie sprzedaży pojazdów w Japonii oraz ogłosiła, że planuje sprzedaż nowego modelu Harrier około czerwca 2020 r. W wyraźnym odróżnieniu od innych SUV-ów Harrier łączy prostotę, elegancję i solidność w płynnej formie coupe. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszej chwili w kabinie. Gdy pojazd jedzie, poczucie komfortu powstaje dzięki responsywnej jeździe, a cicha kabina w naturalny sposób prowadzi do przyjemnych rozmów z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z nowym Harrier będzie wzbogacającym doświadczeniem.