Tuning | 05.10.22

Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji.

Ford GT LM Edition 2022 świętuje światowy sukces Forda GT jako jedynego w Ameryce supersamochodu, który wygrał Le Mans, wygrywając w 2016 r.


Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji.

Ford GT LM Edition oparty na modelu GT obecnej generacji, jest ostatnią edycją specjalną przeznaczoną do ruchu na publicznych drogach, upamiętniającą zwycięstwo firmy w Le Mans w 2016 roku; dostawy do klientów rozpoczynają się tej jesieni, a produkcja zakończy się pod koniec roku. 


Nawiązujący do czerwono-niebieskiej kolorystyki samochodu, który zwyciężył w 2016 roku w Le Mans, nowy Ford GT LM Edition, jest dostępny z czerwonymi lub niebieskimi dodatkami stylistycznymi, które obejmują lakierowane w jednym z tych kolorów elementy nadwozia z włókna węglowego oraz fotel kierowcy w odpowiadającym całości kolorze.


Odróżniające model trójwymiarowe detale, jak aluminiowy emblemat na desce rozdzielczej, wykonany z fragmentu wału korbowego silnika oryginalnego Forda GT, który zajął trzecie miejsce w wyścigu Le Mans w 2016 r.

 

„Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów, konstrukcji i technologii produkcyjnych, Ford GT jest niepodobny do żadnego innego seryjnego supersamochodu” – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. „GT LM, zamykający ten rozdział produkcji Fordów GT, przeznaczonych na drogi publiczne, był dla nas szansą na tchnięcie ducha tamtego samochodu, zdobywającego podium w Le Mans w 2016 roku, co tym mocniej upamiętniło nasze zwycięstwo.”

 

Ford GT pozostaje motoryzacyjnym białym krukiem, a te ostatnie 20 supersamochodów edycji specjalnej zwiększy jego walory kolekcjonerskie. Dostawy zamykającego serię modelu Ford GT LM 2022 rozpoczną się jesienią, a produkcja zakończy się jeszcze w tym roku.Lamborghini Huracan STO
Super Cars | 22.09.21

Lamborghini Huracan STO "cofango"

Termin ten jest hybrydą włoskich słów oznaczających "cofano" (maska) i "parafango" (błotnik) i odnosi się do jednego elementu samochodu, który zawiera te dwa obszary.

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival
Premiery | 23.02.21

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival

Premiera zupełnie nowej Kia Carnival (MPV) 2022, która zastępuje odchodzący model Sedona.

Sztuka malowania na karoserii, Lamborghini Huracán EVO - Minotaur
Tuning | 05.11.21

Sztuka malowania na karoserii, Lamborghini Huracán EVO - Minotaur

W Mediolanie odsłonięto dzieło sztuki znane jako Minotauro (Minotaur) mit, ciało człowieka i byka, wyrażone ręcznym malarstwem na karoserii Lamborghini Huracán EVO.