Tuning | 05.10.22

Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji.

Ford GT LM Edition 2022 świętuje światowy sukces Forda GT jako jedynego w Ameryce supersamochodu, który wygrał Le Mans, wygrywając w 2016 r.


Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji.

Ford GT LM Edition oparty na modelu GT obecnej generacji, jest ostatnią edycją specjalną przeznaczoną do ruchu na publicznych drogach, upamiętniającą zwycięstwo firmy w Le Mans w 2016 roku; dostawy do klientów rozpoczynają się tej jesieni, a produkcja zakończy się pod koniec roku. 


Nawiązujący do czerwono-niebieskiej kolorystyki samochodu, który zwyciężył w 2016 roku w Le Mans, nowy Ford GT LM Edition, jest dostępny z czerwonymi lub niebieskimi dodatkami stylistycznymi, które obejmują lakierowane w jednym z tych kolorów elementy nadwozia z włókna węglowego oraz fotel kierowcy w odpowiadającym całości kolorze.


Odróżniające model trójwymiarowe detale, jak aluminiowy emblemat na desce rozdzielczej, wykonany z fragmentu wału korbowego silnika oryginalnego Forda GT, który zajął trzecie miejsce w wyścigu Le Mans w 2016 r.

 

„Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów, konstrukcji i technologii produkcyjnych, Ford GT jest niepodobny do żadnego innego seryjnego supersamochodu” – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. „GT LM, zamykający ten rozdział produkcji Fordów GT, przeznaczonych na drogi publiczne, był dla nas szansą na tchnięcie ducha tamtego samochodu, zdobywającego podium w Le Mans w 2016 roku, co tym mocniej upamiętniło nasze zwycięstwo.”

 

Ford GT pozostaje motoryzacyjnym białym krukiem, a te ostatnie 20 supersamochodów edycji specjalnej zwiększy jego walory kolekcjonerskie. Dostawy zamykającego serię modelu Ford GT LM 2022 rozpoczną się jesienią, a produkcja zakończy się jeszcze w tym roku.Ferrari oficjalnie zapowiedziało premierę nowego modelu
Wiadomości | 16.06.21

Ferrari oficjalnie zapowiedziało premierę nowego modelu

Nowe hybrydowe Ferrari będzie bezpośrednim rywalem McLarena Artura. Sprawdź datę premiery.

Volkswagen XL1 czyli 100 kilometrów na jednym litrze paliwa
Concept Cars | 19.02.21

Volkswagen XL1 czyli 100 kilometrów na jednym litrze paliwa

Dokładnie 0,99 litra. Rzadko kiedy pojawia się na świecie koncept jako model produkcyjny, który spełnia obietnice w zakresie stylizacji i przełomów technologicznych.

Polska premiera nowej Skody KODIAQ
Wiadomości | 27.10.21

Polska premiera nowej Skody KODIAQ

KODIAQ to największy SUV w portfolio ŠKODY. Od premiery w 2016 roku wyprodukowano 600 000 sztuk tego modelu, który sprzedawany jest na 60 rynkach na całym świecie. Sprawdź datę premiery.