Super Cars | 15.11.21

Ferrari BR20 nowe dwumiejscowe coupé V12

Najnowszy produkt z Programu Projektów Specjalnych Ferrari zbudowany jest na podstawie modelu GTC4Lusso.


Ferrari BR20 nowe dwumiejscowe coupé V12

BR20 to dwumiejscowe coupé V12 opracowane na platformie GTC4Lusso, które pod względem swojej filozofii i podejścia do stylistyki sprytnie nawiązuje do wspaniałych coupé Ferrari z lat 50. i 60., bez cienia nostalgii. Zamiast tego, łączy w sobie ponadczasową elegancję z muskularnym sportowym charakterem, bez wysiłku łącząc motywy stylistyczne typowe dla niektórych z najbardziej kultowych 12-cylindrowych silników w historii Ferrari, w tym 410 SA i 500 Superfast.

 

Dwa tylne siedzenia GTC4Lusso zostały usunięte, aby dodać dodatkowej dynamiki do niezwykle eleganckiej linii fastback BR20. Nowy samochód jest o trzy cale dłuższy od oryginału, dzięki specjalnemu zabiegowi tylnego zwisu, który ma na celu stworzenie sylwetki pięknie podkreślającej jego proporcje. Jednym z kamieni węgielnych procesu projektowania tego wyjątkowego egzemplarza była radykalna modyfikacja objętości kabiny. To z kolei dało zespołowi projektowemu kierowanemu przez Flavio Manzoniego swobodę w tworzeniu innowacyjnych proporcji, które ostatecznie stworzyły mocny, ale stylistycznie spójny temat projektu zewnętrznego.

 

Nowe rozwiązanie konstrukcyjne kabiny sprawia wrażenie pary łuków biegnących wzdłuż od słupka A do tylnego spojlera. Tylna część łuku została wydrążona, aby stworzyć aerodynamiczny kanał z wylotem powietrza ukrytym za czarną tylną osłoną pod spojlerem. To nowoczesne podejście do tematu „latającego podpory” Ferrari mocno łączy samochód z charakterystycznymi elementami stylistycznymi Rozbrykanego Konia nie tylko z tradycji Ferrari GT, ale także z samochodami sportowymi, takimi jak 599 GTB Fiorano. Aby wizualnie rozjaśnić kabinę, czarna farba dachu wizualnie łączy przednią szybę z tylną szybą, która wystaje ponad powierzchnię tylnej klapy, jakby miała kierować przepływ powietrza.

 

Muskularny tylny zderzak pięknie komponuje się z agresywnym wyglądem reszty samochodu: podwójne tylne światła tworzą wizualny dialog z rurami wydechowymi, które są niższe i osadzone w wydatnym aerodynamicznym dyfuzorze z aktywnymi klapami na podwoziu. Nawet podwójne okrągłe końcówki wydechu BR20 zostały zaprojektowane specjalnie dla tego modelu na zamówienie.

 

Liczne detale z włókna węglowego zastosowane w BR20 podkreślają dynamiczną charakterystykę i mocne osiągi tego niezwykłego samochodu z napędem na cztery koła. Wysokie, kręte progi dodają dodatkowej nuty dynamiki dolnej części boków, a także podkreślają przednie wloty powietrza na nadkolach. Szeroka przednia osłona chłodnicy ma górny element z włókna węglowego, co stanowi nutę stylistycznej spójności z innymi niedawnymi unikatami Ferrari, podczas gdy niezwykłe chromowane wstawki boczne podkreślają dynamiczną sylwetkę przodu samochodu.

 

Wyjątkowa tożsamość BR20 jest dodatkowo podkreślona przez uderzające nowe poziome listwy przedniego grilla, które nadają mocne wrażenie trójwymiarowości. Praktycznie nieskończona lista elementów została zaprojektowana specjalnie dla BR20, nie tylko dla zmodyfikowanych reflektorów. Są niższe w porównaniu do tych z GTC4Lusso z cieńszymi DRL, co sprawia, że ??maska ??wydaje się jeszcze dłuższa i smuklejsza. Specjalnie dla tego wyjątkowego samochodu stworzono również 20-calowe felgi z diamentowym wykończeniem ton w ton.

 

Nie mniej imponujące jest wnętrze BR20, wykończone w dwóch odcieniach brązowej skóry i włókna węglowego, wykwintne połączenie opracowane zgodnie ze wskazówkami klienta. Fotele są obszyte ciemnobrązową skórą Heritage Testa di Moro i mają ekskluzywny wzór z przodu oraz srebrne hafty krzyżykowe. Przestrzeń kabiny biegnie nieprzerwanie od przedniej szyby do bagażnika z tyłu, tworząc wrażenie wyjątkowej lekkości i przewiewności dla pasażerów. Dębowe wykończenie z wstawkami z włókna węglowego zdobi tylną kanapę i bagażnik, który po złożeniu na płasko ukrywa głębszą przestrzeń ładunkową, a także klamki drzwi.

 

Zaprojektowany dla długoletniego klienta, który był głęboko zaangażowany na każdym etapie jego tworzenia, Ferrari BR20 reprezentuje prawdziwą interpretację tradycyjnej sztuki konstruktorów nadwozi, z powodzeniem przekształcając istniejący model w mistrzowski i unikalny sposób, czerpiąc inspirację i składając hołd rdzeniowi firmy wartości innowacji i pasji.Tryb Driftu w nowym prototypie Audi RS 3
Tuning | 22.06.21

Tryb Driftu w nowym prototypie Audi RS 3

To pierwszy samochód Audi wyposażony w RS Torque Splitter, który w pełni zmienny sposób rozdziela moment napędowy między tylne koła.

MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna
Tuning | 12.01.23

MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna

Po mistrzowsku wykorzystany potencjał topowego modelu klasy kompaktowej, którym od wielu lat jest Audi RS 3, teraz trzeciej generacji, które jest dostępne jako hot hatch i limuzyna.

Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie
Tuning | 11.10.22

Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie

Najmocniejszy model kalifornijskiej firmy, który oferuje również nowy kuloodporny pakiet wojskowy. Cena już od ćwierć miliona dolarów.