Tuning | 14.01.23

Emory RS, zmodernizowana wersja klasycznego Porsche 356 w stylu Restomod

Emory RS o mocy prawie 400 KM to samochód sportowy zbudowany przez firmę Emory Motorsports, która specjalizuje się w budowie samochodów zabytkowych z silnikami V8.

W kilku słowach przypomnijmy czym charakteryzuje się tuning w stylu restomod. Krótko mówiąc, ulepszamy samochód, który jest już klasykiem, bazując na nowych rozwiązaniach technicznych. Zmieniamy zawieszenie, hamulce, poprawiamy silnik, również renowacja wnętrza oraz karoserii. Unowocześniamy ale tak aby dalej pozostał klasykiem.

 


Bez względu na to, czy jest to zabytkowy roadster, czy oldschoolowy samochód terenowy, klasyczny samochód jest niezaprzeczalnie bardziej wyjątkowy w prowadzeniu niż jego współczesny odpowiednik.

 


Emory RS jest zmodernizowaną wersją klasycznego Porsche 356, która została zbudowana z myślą o wyścigach turystycznych i drogowych. Samochód ma aluminiową karoserię i jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 4,6 litra, który rozwija moc ok. 400 koni mechanicznych. Emory RS ma również szereg nowoczesnych rozwiązań, takich jak zawieszenie z podwójnymi wahaczami, układ hamulcowy z tarczami wentylowanymi oraz skrzynię biegów o sześciu przełożeniach. Samochód jest produkowany w małych seriach i cieszy się dużą popularnością wśród miłośników samochodów sportowych ze względu na jego oryginalny wygląd i dobre osiągi.Premiera Audi RS Q e-tron
Premiery | 23.07.21

Premiera Audi RS Q e-tron

Audi Sport prezentuje zelektryfikowane Audi RS Q e-tron, nowy model, który został specjalnie przygotowany do startu w Rajdzie Dakar w styczniu 2022 roku.

Lexus zapowiedział premierę nowego modelu NX
Wiadomości | 02.06.21

Lexus zapowiedział premierę nowego modelu NX

Nowy SUV Lexusa na horyzoncie, wkrótce premiera.

Wyposażenie auta w Unii Europejskiej. Poznaj swoje prawa w świetle konwencji wiedeńskiej.
Wiadomości | 24.06.22

Wyposażenie auta w Unii Europejskiej. Poznaj swoje prawa w świetle konwencji wiedeńskiej.

Czy wiesz, jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w Unii Europejskiej? Poznaj swoje prawa i sprawdź, o czym mówi konwencja wiedeńska.