Elektryczne | 11.06.21

Elon Musk zaprezentował Model S Plaid zdolny do prędkości 0-100 km/h w mniej niż 2 sekundy

Rozpoczęto dostawy najszybszego i najmocniejszego samochodu produkcyjnego Tesli.

Tesla Plaid Model S, pierwszy samochód produkcyjny, który przełamał barierę dwóch sekund i najszybszy na świecie, według dyrektora generalnego Elona Muska, który również opisał go jako „największą zabawę na czterech kołach”.

 

Trzysilnikowa konfiguracja Plaida o mocy 1020 koni mechanicznych z napędem na wszystkie koła rozpędza samochód do maksymalnej prędkości 200 mph (321,9 km/h). Mówi się, że pełne naładowanie całkowicie nowego akumulatora zapewnia zasięg 390 mil (627 km), a 15 minut czasu podłączenia może zapewnić do 187 mil (300 km).

 

Ceny modelu S Plaid zaczynają się od 129 990 USD.



Lotus Eletre, pierwszy na świecie elektryczny hyper-SUV
Premiery | 30.03.22

Lotus Eletre, pierwszy na świecie elektryczny hyper-SUV

Pierwszy z trzech nowych, lifestylowych samochodów elektrycznych Lotus, którego stylistyka inspirowana jest pierwszym na świecie brytyjskim hipersamochodem elektrycznym, Lotusem Evija.

Nowy Nissan Qashqai premiera
Premiery | 18.02.21

Nowy Nissan Qashqai premiera

14 lat po stworzeniu segmentu crossoverów, Qashqai powraca z całkowicie odnowiony. Obejrzyj cyfrową premierę nowego Nissana Qashqai.

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision
Concept Cars | 23.05.22

Renault zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny Scenic Vision

Renault pisze nowy rozdział w swojej historii dzięki innowacyjnemu samochodowi koncepcyjnemu, który jest zarówno pionierski, jak i wizjonerski.