Wiadomości | 05.04.23

Drugie z rzędu potrójne zwycięstwo marki Hyundai w konkursie World Car of the Year

Hyundai IONIQ 6 zdobył tytuł World Car of the Year 2023, World Electric Vehicle 2023 oraz World Car Design of the Year 2023. W zeszłym roku w tych samych trzech kategoriach zwyciężył IONIQ 5.

Jury składające się ze 100 wybitnych międzynarodowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 32 krajów wybrało zwycięzców w tajnym głosowaniu na podstawie oceny każdego kwalifikującego się pojazdu w ramach ich bieżącej pracy zawodowej. Wyniki głosowania zostały zestawione przez KPMG.

 

W ogólnej kategorii World Car of the Year HYUNDAI IONIQ 6 został wybrany ze wstępnej listy trzydziestu pojazdów z całego świata, a następnie z krótkiej listy trzech finalistów, jak ogłoszono 7 marca. Finalistami pierwszej trójki na świecie w 2023 roku były BMW X1/iX1, Hyundai Ioniq 6 i Kia Niro

 

Pojazdy kwalifikujące się do ogólnej nagrody World Car of the Year muszą być produkowane w ilości co najmniej 10 000 sztuk rocznie, muszą być wycenione poniżej poziomu samochodów luksusowych na swoich głównych rynkach i muszą być „sprzedażowe” na co najmniej dwóch głównych rynkach (Chiny, Europa, Indie, Japonia, Korea, Ameryka Łacińska, USA) na co najmniej dwóch odrębnych kontynentach w pewnym momencie w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 marca 2023 r.

 

W kategorii World Electric Vehicle, HYUNDAI IONIQ 6 został wybrany ze wstępnej listy dwudziestu jeden pojazdów z całego świata, a następnie z krótkiej listy trzech finalistów, jak ogłoszono 7 marca. W pierwszej trójce finalistów na świecie w 2023 roku znalazły się BMW i7, Hyundai Ioniq 6 i Lucid Air.

 

Pojazdy kwalifikujące się do nagrody World Electric Vehicle muszą być napędzane wyłącznie jednym lub kilkoma silnikami elektrycznymi, muszą być produkowane w ilości co najmniej 5000 sztuk rocznie i muszą być „w sprzedaży” na co najmniej dwóch głównych rynkach (Chiny, Europa, Indie , Japonia, Korea, Ameryka Łacińska, USA) na co najmniej dwóch oddzielnych kontynentach w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 marca 2023 r.

 

Wszystkie pojazdy kwalifikujące się do innych kategorii nagród World Car automatycznie kwalifikują się do nagrody World Car Design of the Year. W tym roku było łącznie siedemdziesiąt osiem kwalifikujących się pojazdów. Panel składający się z sześciu cenionych ekspertów w dziedzinie projektowania światowego został poproszony o przejrzenie każdego z 78 kandydatów, a następnie sporządzenie krótkiej listy rekomendacji do ostatecznego głosowania jurorów.Jak nie paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy samochodu
Wiadomości | 27.04.23

Jak nie paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy samochodu

Zbyt atrakcyjne ceny, zafałszowane dokumenty i cofnięty licznik. Kupno używanego samochodu może być stresującym procesem, szczególnie w przypadku osób, które nie bardzo znają się na motoryzacji.

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie
Tuning | 15.09.20

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA kontynuuje swoją międzynarodową ekspansję, tworząc drugi po Meksyku garaż CUPRA na świecie. Staje się pierwszą marką motoryzacyjną, która uczestniczy w Extreme E, jako główny partner ABT.

Cyfrowa premiera. Nowe BMW serii 5 Limuzyna i Touring oraz serii 6 Gran Tourismo
Premiery | 27.05.20

Cyfrowa premiera. Nowe BMW serii 5 Limuzyna i Touring oraz serii 6 Gran Tourismo

Zapraszamy na transmisję live.