Wiadomości | 14.04.23

Dodge Hemi Challenger R/T SE z 1970 roku, który na ulicach Detroit zyskał przydomek „Czarny Duch”

Ten Challenger jest jednym z zaledwie 23 wyprodukowanych w 1970 roku edycji specjalnej z czterobiegową manualną skrzynią biegów i jednym z zaledwie czterech z dachem ze skóry aligatora.


Dodge Hemi Challenger R/T SE z 1970 roku, który na ulicach Detroit zyskał przydomek „Czarny Duch”

Ekskluzywność to słowo, które może oznaczać wiele czynników: między innymi ograniczoną produkcję, ograniczoną dostępność i unikalne dziedzictwo. THE BLACK GHOST Dodge 1970 Hemi Challenger R/T SE, którego sława jako legendy ulicznej sceny wyścigowej w Detroit była wspominana, a nawet honorowana, spełnia wszystkie te kryteria. A teraz jest udostępniany publicznie po raz pierwszy od czasu, gdy oficer Godfrey Qualls kupił go w 1969 roku.

 

Wpisany do rejestru National Historic Vehicle Association nr 28 i uznany przez Departament Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych, ten niezwykle wyjątkowy samochód typu muscle car Dodge pozostaje w nieodrestaurowanym stanie, zachowując oryginalny układ napędowy, lakier i wykończenie nadwozia oraz wnętrze, a także większość oryginalnych dokumentów . Specjalnie zamówiony i zakupiony jako nowy przez oficera Quallsa, który był zasłużonym w walce spadochroniarzem armii i młodym policjantem z Detroit, został zbudowany pod koniec 1969 roku w pobliskim zakładzie montażowym Hamtramck.

 

Qualls kupił Challengera z zamiarem cieszenia się zarówno wygodą, jak i wydajnością, ale w miesiącach letnich 1970 roku na ulicznej scenie Detroit zaczęły krążyć historie, że w okolicy był paskudny czarny Hemi Challenger, który od czasu do czasu pojawiał się, by wziąć na siebie wszystkich przybyszów, a potem po prostu znikają w nocy. Qualls z pewnością zdawał sobie sprawę, że zatrzymanie za tego rodzaju działalność nie oznaczałoby awansu w karierze, więc był ostrożny i szybki, a samochód pozostał niewiele więcej niż plotką, którą „ktoś” kiedyś widział – stąd tytuł „Czarny Duch”.

 

Qualls zaparkował ten rzadki samochód na dobre w swoim domowym garażu w 1976 roku, po jego rzadkich, ale okazjonalnych nocnych występach na nędznych ulicach Motor City. Przejechał wtedy 45 000 mil i pozostawał ukryty w rodzinnym garażu do 2016 roku, kiedy to po śmierci Quallsa odziedziczył go syn Godfreya, Gregory, i po raz pierwszy wystawił go publiczności.

 

Ten samochód jest uważany za jeden z najlepiej wyposażonych Dodge Challengerów, począwszy od rocznego pakietu R / T SE (edycja specjalna). Zbudowano tylko 23 egzemplarze Hemi R/T SE, a ten samochód otrzymał zarówno pakiet wyposażenia premium, jak i najlepszy układ napędowy, którym był podwójny 4-cylindrowy silnik 426 Hemi i pakiet A34 Super Track, co oznacza 4-biegową skrzynię biegów Hemi i Mechanizm różnicowy Sure Grip Dana 60 4.10. Ponieważ nigdy nie był przebudowywany, standardowe elementy konserwacyjne, wymienny układ wydechowy i chłodnica zgodny z oryginalnym wyposażeniem oraz schemat układu hamulcowego są uważane za jedyne godne uwagi zmiany w stosunku do oryginalnej instalacji układu napędowego.

 

Jak zauważono, nadwozie jest również oryginalne, a samochód jest uważany za jeden z takich z potrójnie czarnym dekorem, fabrycznie pomalowanym białym paskiem na ogonie i fabrycznie montowanym licowym dachem V1G Gator. Jako SE otrzymał wysokiej jakości chromowane elementy zewnętrzne, plakietkę SE i małą formalną tylną szybę. Nadwozie ma oryginalną blachę i trochę patyny, w tym osobiste zmiany wprowadzone przez oficera Quallsa w tamtych czasach, takie jak zamek antywłamaniowy, hak holowniczy motocykla i kalkomanie na cześć budzących postrach wojowników Zulusów w Afryce. Ten samochód nadal jeździ na fabrycznych 15-calowych stalowych kołach, a składane koło zapasowe i podnośnik są w bagażniku.

 

Wnętrze jest również zdumiewająco bogato wyposażone, w tym konsola podłogowa C16 z uchwytem pistoletowym Hurst, konsola podsufitowa z komponentem SE, wysokiej jakości stereo R35 AM/FM Multiplex z tylnym głośnikiem, tylny odmgławiacz, kierownica z dmuchawą na obręczy, obrotomierz N85 w desce rozdzielczej Rallye , w pełni przyciemniane szyby i wysokiej jakości siedzenia w pepitkę H5X9. Ponownie, to wyposażenie jest oryginalne w konstrukcji tego samochodu, z plastikową osłoną z epoki na siedzeniu pasażera.

 

Jeden z prawdziwych skarbów motoryzacji w Ameryce.Zmiany w taryfikatorze mandatów już widoczne w statystykach
Wiadomości | 21.02.22

Zmiany w taryfikatorze mandatów już widoczne w statystykach

Według Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w styczniu br. o ponad 55 proc. obniżyła się liczba przekroczeń prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Sprawdź kampera przed rozpoczęciem sezonu kempingowego
Wiadomości | 13.04.23

Sprawdź kampera przed rozpoczęciem sezonu kempingowego

Według publikacji stowarzyszenia branżowego CIVD, tylko w 2021 roku w Europie zarejestrowano prawie 260 tysięcy tych pojazdów.

Ekscytujący kolor Blazing Carnelian dla coupe Lexusa
Tuning | 31.07.20

Ekscytujący kolor Blazing Carnelian dla coupe Lexusa

Lexus opracował nowy lakier Blazing Carnelian dla modelu LC 2021 z nadwoziem coupe. Nowy kolor nadwozia będzie dostępny wraz z wykończeniem wnętrza w tonacji Manhattan Orange.