Wiadomości | 22.03.23

Dacia przechodzi do ofensywy i zapowiada nowy pojazd oparty na koncepcie Bigster

Konkurencyjna i niezwykle elastyczna produkuje sedany, hatchbacki i SUV-y z silnikami spalinowymi, alternatywne i hybrydowe, z napędem na dwa i cztery koła.

Podczas prezentacji planu strategicznego Renaulution 14 stycznia 2021 r. Dacia zaprezentowała Bigster Concept – samochód koncepcyjny, który otworzył nowe horyzonty dla gamy marki, szczególnie w segmencie C. Wierny duchowi Dacii, Bigster Concept to solidny i przestronny pojazd o długości 4,6 m, który oferuje wszystko, czego wymaga SUV w swoim segmencie. Ma wystartować w 2025 roku.

 

Tymczasem pierwszy model Dacii z segmentu C, Jogger, został zaprezentowany na targach IAA Mobility w Monachium we wrześniu 2021 r., odkrywając na nowo koncepcję przystępnego cenowo i wielofunkcyjnego pojazdu rodzinnego. Dostępny w wersji pięcio- i siedmioosobowej, Jogger doskonale odzwierciedla pozycję i ducha Dacii. Wielozadaniowy Jogger – charakteryzujący się wyjątkową przestronnością i modułowością oraz odważnym designem – to najbardziej przystępny samochód rodzinny na rynku. Występuje w wersjach z silnikiem benzynowym, LPG, a od stycznia 2023 r. Z silnikiem hybrydowym.


Konkurencyjna i niezwykle elastyczna platforma CMF-B ma kluczowe znaczenie dla strategii przemysłowej Dacii a zakłady przemysłowe w Rumunii i Maroku mają wszechstronne zdolności produkcyje:

różnych stylach nadwozia: sedany, hatchbacki i SUV-y w segmencie B i C.
modele wyposażone w silniki spalinowe, alternatywne i hybrydowe, gwarantujące zgodność ze zmieniającymi się przepisami.
pojazdów z napędem na dwa i cztery koła o długości od 4,1 m do 4,6 m.
Platforma ta zapewnia Dacii dużą elastyczność, pomagając marce przyspieszyć realizację biznesplanu, wesprzeć wdrożenie planu produktowego, a w szczególności rozpocząć ofensywę w segmencie C.

 

Fabryka Mioveni w Rumunii została otwarta w 1968 roku i jest historycznym zakładem produkcyjnym marki Dacia. Obecnie stał się wzorcowym kompleksem przemysłowym z jednostką montażu karoserii, mechaniką i podwoziem, odlewnią i platformą logistyczną. Obecnie w Mioveni produkowane są cztery modele tej marki: Duster, Sandero Stepway, Logan i Jogger. Od 2024 roku nowa generacja Dusterów będzie produkowana w Mioveni na platformie CMF-B. A od 2025 roku pojawi się nowy samochód Dacia; SUV segmentu C oparty na Bigster Concept.


Aby rozdzielić obciążenie między fabryki Dacii i pomóc marce przejść do ofensywy w segmencie C, gama Jogger, w tym Jogger HYBRID 140, będzie również produkowana w fabryce w Tanger w Maroku od drugiego kwartału 2024 roku.

 

Po rozpoczęciu działalności w 2012 roku zakład przemysłowy w Tanger rewolucjonizuje marokański przemysł motoryzacyjny, zerową emisją dwutlenku węgla i zerowymi zrzutami ścieków przemysłowych. Fabryka w Tanger produkuje również samochody z platformą CMF-B i produkuje głównie Dacię Sandero, najlepiej sprzedający się samochód klientom prywatnym w Europie od 2017 roku.Nowy Opel Astra Sports Tourer
Premiery | 01.12.21

Nowy Opel Astra Sports Tourer

Po światowej premierze hatchbacka nowej generacji Astry we wrześniu, Opel zaprezentował dziś niecierpliwie oczekiwaną wersję kombi, zupełnie nową Astrę Sports Tourer.

Nowy kamper Toyota PROACE Verso Tanuki
Wiadomości | 23.03.23

Nowy kamper Toyota PROACE Verso Tanuki

Przestronny osobowy van z nadwoziem Long otrzymuje wysokiej jakości wyposażenie kempingowe, skonfigurowane przez doświadczonych podróżników.

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two
Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.