Wiadomości | 12.05.23

CUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego

Po raz kolejny CUPRA i SEAT powracają na targi Automobile Barcelona, prezentując swoje najnowsze innowacje i silne zaangażowanie firmy w rozwój pojazdów elektrycznych oraz w Barcelonę.

Wcześniej prezentowany jako CUPRA UrbanRebel, teraz oficjalnie potwierdzony jako CUPRA Raval i będzie produkowany w Martorell od 2025 r.

Podczas pierwszego dnia targów, Wayne Griffiths, dyrektor generalny firm SEAT i CUPRA, potwierdził nazwę przyszłego miejskiego samochodu elektrycznego marki, CUPRA Raval. Nazwa, która służy jako hołd dla dzielnicy Raval w sercu Barcelony. „Raval to jedna z najbardziej zaskakujących części Barcelony. A dzisiaj jesteśmy dumni, że przyszły miejski samochód elektryczny marki będzie miał swoją nazwę i będzie reprezentował jej ducha. Podobnie jak w przypadku CUPRA Born, teraz chcemy wyrazić esencję Raval i nadal inspirować świat z Barcelony” – wyjaśnił Wayne Griffiths.

 

SEAT S.A. ogłosił nazwę swojego przyszłego modelu CUPRA, zbiegając się z najlepszymi wynikami pierwszego kwartału w swojej historii. W okresie od stycznia do marca firma. odnotowała rekordowy zysk operacyjny w wysokości 144 mln euro, co oznacza poprawę o 139 mln euro w porównaniu z pierwszym kwartałem poprzedniego roku oraz obrót w wysokości 3,6 mld euro, co oznacza wzrost o 48% w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2022 r. historyczne liczby to zasługa firmy CUPRA, która napędza wzrost wyników finansowych firmy.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2018 roku CUPRA sprzedała ponad 300 000 samochodów, przekraczając wszelkie oczekiwania. W 2022 roku marka osiągnęła obrót w wysokości 4,4 miliarda euro, co stanowi 40% całości firmy, stając się jedną z największych rozwijających się marek w Europie i Hiszpanii. Tegoroczne dane są również pozytywne, z 46 600 sprzedanymi egzemplarzami w pierwszym kwartale 2023 roku, o 83% więcej niż w tym samym okresie w 2022 roku.

 

„CUPRA Raval to nie tylko kolejny samochód. To zaproszenie dla nowego pokolenia, które oczekuje czegoś lepszego. Miejski, buntowniczy iw 100% elektryczny samochód, z własnym charakterem i kojarzony z „Generacją Z”. Coś bardziej emocjonalnego” – powiedział Wayne Griffiths.

 

CUPRA Raval będzie produkowany w siedzibie SEAT SA w Martorell. Firma zainwestuje 3 miliardy euro w transformację zakładu ze spalania na elektryfikację i produkcję samochodów elektrycznych od 2025 roku w oparciu o platformę MEB Small Grupy Volkswagen. SEAT S.A. jest liderem klastra Small BEV dla różnych marek Grupy Volkswagen.

 

Związek CUPRA z Barceloną, a konkretnie z modelem Raval, wykracza poza nazywanie niektórych modeli na cześć dzielnic miasta.

„CUPRA chce być siłą napędową zmian w sąsiedztwie. Z tego powodu już rozmawiamy z instytucjami i organizacjami w Raval, aby promować działania, które pomogą młodym ludziom” – dodał Griffiths.Ambasador marki Mitsubishi, Bartłomiej Topa, pierwszy wywiad
Wiadomości | 07.07.23

Ambasador marki Mitsubishi, Bartłomiej Topa, pierwszy wywiad

Po oficjalnej premierze w Genewie, Mitsubishi zorganizowało Polską premierę nowego Mitsubishi ASX, która miała miejsce podczas targów Poznań Motor Show 2019.

CUPRA wprowadza do swojej gamy Leona w wersji VZ CUP
Tuning | 28.01.22

CUPRA wprowadza do swojej gamy Leona w wersji VZ CUP

Nowy dodatek do gamy oraz hołd dla modeli CUP Competition, będzie dostępny zarówno w wersji nadwozia typu 5-drzwiowego hatchbacka, jak i Sportstourer.

DBS 770 Ultimate, Aston Martin potwierdził nową edycję specjalną kultowego modelu
Wiadomości | 04.01.23

DBS 770 Ultimate, Aston Martin potwierdził nową edycję specjalną kultowego modelu

Aston Martin wkrótce zaprezentuje ostatnią wersję swojego słynnego Grand Tourera DBS, kończąc produkcję z ulepszoną, bardzo limitowaną edycją specjalną.