Wiadomości | 29.09.20

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora

Pierwszy samochód specjalnie opracowany i zaprojektowany dla CUPRY, który będzie dostępny z szeroką gamą do siedmiu silników, w tym z wersjami hybrydowymi typu plug-in.

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora. Pierwszy pojazd specjalnie zaprojektowany dla marki jest gotowy do wprowadzenia na rynek w przyszłym tygodniu w wersji 310PS i będzie wyposażony w szeroką gamę do siedmiu silników, w tym hybrydowe wersje plug-in od przyszłego roku.

 

CUPRA Formentor jest szóstym modelem produkowanym w Martorell i będzie reprezentował ponad 10% dodatkowej wielkości produkcji w zakładzie. Następny prezes SEAT-a i dyrektor generalny CUPRY, Wayne Griffiths, chciał przekazać wiadomość zaufania i poinformował, że fabryka już działa na pełnych obrotach w zakresie produkcji tego samochodu i innych modeli firmy.

 

W sumie wyprodukowanie pierwszego ekskluzywnego modelu CUPRA wymaga udziału 3000 pracowników na linii 2 zakładu, podzielonych na trzy zmiany. Początkowa produkcja Formentora rozpocznie się od 160 sztuk dziennie.

 

„Nowy Formentor to duży krok dla CUPRY. Jako pierwszy wyjątkowo zaprojektowany samochód, sprawi, że marka będzie się rozwijać, będzie bardziej widoczna i bardziej pożądana. Chcemy przekroczyć nasz pierwotny cel, jakim było podwojenie wielkości sprzedaży CUPRY, wprowadzając ten samochód na rynek i wejść na nowe międzynarodowe rynki dzięki szerokiej gamie siedmiu silników. Co więcej, ten samochód będzie stanowił również ponad 10% dodatkowej wielkości produkcji w fabryce Martorell i sprawi, że jej linia produkcyjna będzie pracować na pełnych obrotach. Jestem przekonany, że ten model zmieni przyszłość marki CUPRA. ” podkreślił Wayne Griffiths.Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku
Wiadomości | 02.03.21

Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Chce zostać liderem rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody.

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach
Tuning | 15.08.20

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R.

Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021
MotorSport | 19.02.21

Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021

Nowy styl wraz z barwami dla Scuderia AlphaTauri AT02! Zobacz premierę.