Wiadomości | 29.09.20

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora

Pierwszy samochód specjalnie opracowany i zaprojektowany dla CUPRY, który będzie dostępny z szeroką gamą do siedmiu silników, w tym z wersjami hybrydowymi typu plug-in.

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora. Pierwszy pojazd specjalnie zaprojektowany dla marki jest gotowy do wprowadzenia na rynek w przyszłym tygodniu w wersji 310PS i będzie wyposażony w szeroką gamę do siedmiu silników, w tym hybrydowe wersje plug-in od przyszłego roku.

 

CUPRA Formentor jest szóstym modelem produkowanym w Martorell i będzie reprezentował ponad 10% dodatkowej wielkości produkcji w zakładzie. Następny prezes SEAT-a i dyrektor generalny CUPRY, Wayne Griffiths, chciał przekazać wiadomość zaufania i poinformował, że fabryka już działa na pełnych obrotach w zakresie produkcji tego samochodu i innych modeli firmy.

 

W sumie wyprodukowanie pierwszego ekskluzywnego modelu CUPRA wymaga udziału 3000 pracowników na linii 2 zakładu, podzielonych na trzy zmiany. Początkowa produkcja Formentora rozpocznie się od 160 sztuk dziennie.

 

„Nowy Formentor to duży krok dla CUPRY. Jako pierwszy wyjątkowo zaprojektowany samochód, sprawi, że marka będzie się rozwijać, będzie bardziej widoczna i bardziej pożądana. Chcemy przekroczyć nasz pierwotny cel, jakim było podwojenie wielkości sprzedaży CUPRY, wprowadzając ten samochód na rynek i wejść na nowe międzynarodowe rynki dzięki szerokiej gamie siedmiu silników. Co więcej, ten samochód będzie stanowił również ponad 10% dodatkowej wielkości produkcji w fabryce Martorell i sprawi, że jej linia produkcyjna będzie pracować na pełnych obrotach. Jestem przekonany, że ten model zmieni przyszłość marki CUPRA. ” podkreślił Wayne Griffiths.Cztery rodzaje napędów do wyboru w nowej Skodzie Octavii
Wiadomości | 15.07.20

Cztery rodzaje napędów do wyboru w nowej Skodzie Octavii

Nowa ŠKODA OCTAVIA dostępna będzie na rynku polskim z aż czterema różnymi rodzajami napędów.

Renault Arkana nowy hybrydowy SUV Coupe
Wiadomości | 26.09.20

Renault Arkana nowy hybrydowy SUV Coupe

Bardzo dobra wiadomość dla fanów: Renault Arkana przyjeżdża do Europy!

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider
Wiadomości | 26.03.20

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider

Dwudziestu studentów Akademii ŠKODY stanęło przed ambitnym zadaniem stworzenia siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Wybór padł tym razem na kompaktowy model SCALA, który studenci zademonstrują w wersji Spider.