Super Cars | 25.03.21

Continental GT Speed luksusowy Grand Tourer

Najbardziej dynamiczny samochód drogowy w 101-letniej historii firmy Bentley.

Firma Bentley Motors przedstawia szczegóły dotyczące nowego Continental GT Speed - najbardziej dynamicznego samochodu drogowego w 101-letniej historii firmy Bentley i wyjątkowej, skoncentrowanej na osiągach interpretacji wzorcowego na świecie luksusowego Grand Tourera.


 
Zaprojektowany, skonstruowany, opracowany i wykonany ręcznie w luksusowej fabryce samochodów luksusowych firmy Bentley, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, ten nowy model trzeciej generacji opiera się na długiej tradycji wariantów Speed. Pierwotnie wprowadzony wraz z wysoko cenionym Continental GT Speed pierwszej generacji w 2007 roku - sam w sobie zainspirowany 3-litrowymi modelami Speed z lat 20. XX wieku. Najnowszy GT Speed kontynuuje linię krwi, reprezentując najlepsze połączenie luksusu i osiągów w pakiecie Grand Touring.
 

Szczytowe osiągi Continental GT są wyposażone w zaawansowaną technologię podwozia dostosowaną specjalnie do nowego modelu.
 
Nowy elektroniczny układ kierowniczy na wszystkie koła poprawia dynamikę prędkości w trybach jazdy BENTLEY i COMFORT. Jest to jednak jeszcze bardziej widoczne w trybie SPORT, ponieważ układ kierowniczy łączy się z Bentley Dynamic Ride i elektronicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, zapewniając poziom zwinności inny niż jakikolwiek inny samochód drogowy firmy Bentley.
 
Przy niskich i średnich prędkościach tylne koła GT Speed są kierowane w kierunku przeciwnym do przednich, aby pomóc w szybkiej zmianie kierunku, zauważalnie zwiększając poczucie zwinności. Kierownica jest ostrzejsza i ma szybsze przełożenie, a proporcjonalny wzrost wyczucia kierownicy zapewnia kierowcy jeszcze większą pewność siebie. Przy dużych prędkościach tylne koła skręcają w tym samym kierunku co przednie, aby poprawić stabilność. System jest znacznie bardziej aktywny w GT Speed niż w Flying Spur, gdzie jego głównym celem jest zmniejszenie promienia skrętu i zwiększona stabilność przy dużych prędkościach.
 
Wyposażony w aktywny napęd na wszystkie koła, kontrola trakcji i rozdział momentu obrotowego zostały ponownie skalibrowane we wszystkich trybach kierowcy, aby zapewnić zauważalną zmianę charakteru w porównaniu ze standardowym Continental GT.
 
Utrzymując filozofię firmy Bentley, zgodnie z którą pojazd jest progresywny i bezpieczny, a jednocześnie pozostaje dynamiczny, podejście to nagradza kierowców o wszystkich umiejętnościach. Aby osiągnąć tę filozofię w trybach BENTLEY i COMFORT, ogólna przyczepność jest zrównoważona między przednimi i tylnymi kołami, w SPORT ten tryb został skalibrowany z bardziej ukierunkowanym na tył rozłożeniem momentu obrotowego we wszystkich scenariuszach jazdy.Po ponad dwóch dekadach Ford wraca do Formuły 1
MotorSport | 04.02.23

Po ponad dwóch dekadach Ford wraca do Formuły 1

Kultowy amerykański producent samochodów powraca do Formuły 1 jako strategiczny partner techniczny panujących mistrzów Red Bull Powertrains.

RANGE ROVER 50 lat inowacji i luksusu w nowej limitowanej edycji
Wiadomości | 19.06.20

RANGE ROVER 50 lat inowacji i luksusu w nowej limitowanej edycji

Range Rover świętuje dziś 50 lat pionierskich innowacji, niezrównanego wyrafinowania i niezrównanych możliwości w terenie dzięki wprowadzeniu nowego Range Rovera Fifty.

Światowa premiera nowego Lexusa ES
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.