Tuning | 03.05.23

Classic Defender Works V8 Islay Edition

Land Rover Classic zaprezentował swoją pierwszą edycję specjalną Defender o tematyce dziedzictwa, która upamiętnia jednego z założycieli Land Rovera i wyspę Islay w Szkocji.


Classic Defender Works V8 Islay Edition

Edycja tematyczna upamiętnia zarówno niezwykłego Spencera Wilksa, dyrektora zarządzającego Rover Car Company i jednego z założycieli Land Rovera, jak i wyspę Islay w Szkocji, gdzie narodziła się nazwa Land Rover, jako współtwórców niezrównanej spuścizny Defender.

 

Classic Defender Works V8 Islay Edition jest inspirowany Land Roverem serii IIa należącym do Spencera Wilksa i używanym przez niego, który obecnie stanowi część kolekcji Land Rover Classic, oraz wyspą Hebrydy, na której spędzał wakacje.

 

Laggan Estate Wilksa na Islay był używany do testowania wczesnych prototypów, aw 1947 roku, jadąc swoim mocno zmodyfikowanym Roverem po nierównym krajobrazie, gajowy posiadłości zauważył, że musi to być „Land Rover”, stąd narodziła się nazwa.

 

Oparty na tej samej specyfikacji technicznej, co Classic Defender Works V8, Islay Edition jest napędzany 5-litrowym silnikiem benzynowym V8 o mocy 405 KM współpracującym z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów ZF. Każdy z nich został kompleksowo odrestaurowany, przeprojektowany i zmodernizowany z wykorzystaniem pojazdów darczyńców z lat 2012-2016. Każdy starannie wykonany i ręcznie montowany pojazd stanowi wyjątkową propozycję dla wymagających klientów poszukujących prawdziwie luksusowego, wszechstronnie zaprojektowanego, kolekcjonerskiego klasycznego Defendera, bezpośrednio od oryginalnego producenta.

 

Edycja Works V8 Islay będzie ograniczona do 30 egzemplarzy, wszystkie kombi, z 17 dostępnymi z krótkim rozstawem osi 90 i 13 dostępnymi jako siedmiomiejscowa wersja 110.

 

W 2023 roku obchodzimy 75-lecie Land Rovera. Spencer Wilks i Isle of Islay są ważną częścią naszej historii, a Classic Defender Works V8 Islay Edition to odpowiedni sposób, aby pomóc nam uczcić przełomową rocznicę. Nawiązuje do specjalnego pojazdu z naszej kolekcji, pięknej serii IIa Spencera Wilksa, i jest inspirowany specjalnymi produktami i niesamowitą naturą samej Islay. Autentyczność, nowoczesna inżynieria i doskonałe wykonanie naszych wykwalifikowanych inżynierów i techników sprawiają, że ta limitowana edycja Classic Defender jest wyjątkowym pojazdem dla naszych wymagających klientów poszukujących najdoskonalszego Land Rovera.Mały van klasy premium, nowa Klasa T Mercedes-Benz
Premiery | 26.04.22

Mały van klasy premium, nowa Klasa T Mercedes-Benz

Mercedes-Benz poszerza portfolio o prawdziwego małego vana klasy premium, który łączy przestronność i funkcjonalność ze stylem i komfortem, jak żaden inny pojazd w tym segmencie.

Ferrari ogłosiło datę premiery swojego samochodu Formuły 1 na sezon 2023
MotorSport | 24.12.22

Ferrari ogłosiło datę premiery swojego samochodu Formuły 1 na sezon 2023

Przyszły rok będzie wyjątkowy dla miłośników… Scuderii, ponieważ samochód Ferrari 2023 zostanie wprowadzony na rynek w Walentynki.

Nowy ID.4 GTX
Premiery | 28.04.21

Nowy ID.4 GTX

Podczas światowej premiery, która odbyła się na lotnisku Tempelhof w Berlinie, Volkswagen zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach: ID.4 GTX.