Concept Cars | 13.02.24

Chrysler Halcyon Concept

To najnowszy produkt ze stałego rozwoju futurystycznych koncepcji reprezentujących transformację elektryfikacyjną marki.

Koncepcja Chryslera Halcyon, zaprojektowana na dużej platformie STLA, oferuje aerodynamiczną, opływową i bezkompromisową wizję przyszłego charakteru nadwozia marki Chrysler. Koncepcyjne połączenie płynnej technologii i wydajności akumulatorowej harmonizuje z czystym, opływowym designem nadwozia, który w pomysłowy sposób wykorzystuje elementy aerodynamiczne.

 

Dramatyczna rzeźbiarska stylizacja rozpoczyna się z przodu futurystycznego czterodrzwiowego Halcyona, a nadwozie sięga zaledwie czterech cali od jezdni. Subtelny, ale funkcjonalny obszar przelotowy aerodynamicznej łopatki powietrza z przodu zwiększa osiągi i, co najważniejsze, zasięg BEV. Przejście jest widoczne z kokpitu, zapewniając kierowcy rzeczywisty kontakt z wydajnością i funkcjonalnością koncepcji.

 

Cienki, czysty, przedni reflektor LED umieszczony w poprzek samochodu jest adaptacyjny i wyśrodkowany przez nowe, podświetlane diodami logo skrzydła Chryslera. Przednie kurtyny powietrzne zostały zaprojektowane tak, aby kierować przepływ powietrza w celu uzyskania wydajności aerodynamicznej. Przednia szyba w tym koncepcyjnym modelu sięga do krawędzi przodu, wydłużając kokpit i tworząc szeroki, rozległy widok, który łączy kierowcę z drogą.

 

Wokół koncepcji przebiega charakterystyczna linia pojazdu, uziemiająca pojazd i chroniąca czystość proporcji. W cienkich, przypominających ostrza lusterkach bocznych mieszczą się kamery, co zapewnia węższy profil aerodynamiczny, a autonomiczne wejście do konceptu eliminuje potrzebę stosowania klamek do drzwi. Obie cechy zwiększają wydajność aerodynamiczną koncepcji, pozostając jednocześnie wiernym czystemu, minimalistycznemu designowi pojazdu. Lekkie, 22-calowe koła o maszynowej powierzchni mają unikalny kształt turbiny, a środkowe kołpaki są podkreślone nową interpretacją logo skrzydła Chryslera. Koła są owinięte oponami Pirelli 255/35R22 o niskim oporze toczenia.

 

Tył Chryslera Halcyona Concept również ma swoją własną, niepowtarzalną sylwetkę z linią wody podkreślającą szerokość i ramiona samochodu, a z tyłu znajduje się lustrzane odbicie przedniego znaku poprzecznego samochodu i podświetlanego diodami LED logo skrzydła Chryslera. Kamera cofania pełni funkcję futurystycznego lusterka wstecznego, wyświetlając obraz z tyłu na konsoli i/lub ekranie pojazdu umieszczonym tuż nad podnóżkiem.Pragnienie czystych wrażeń z jazdy - Hyundai N Performance
Tuning | 22.08.20

Pragnienie czystych wrażeń z jazdy - Hyundai N Performance

N jest dla tych, którzy pragną wysokiej wydajności i chcą kochać każdą sekundę swojej jazdy.

Porsche Vision Gran Turismo, wirtualny samochód wyścigowy przyszłości
MotorSport | 06.12.21

Porsche Vision Gran Turismo, wirtualny samochód wyścigowy przyszłości

Porsche i japońskie studio gier wideo Polyphony Digital Inc., spółka zależna Sony Interactive Entertainment, przedstawiają spektakularną koncepcję pojazdu.

Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi
Super Cars | 23.03.22

Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi

To najmocniejszy samochód sportowy, jaki kiedykolwiek został opracowany przez Mercedes-AMG. Zaprojektowany na tor wyścigowy oraz do klubowych imprez sportowych.