Premiery | 23.02.21

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival

Premiera zupełnie nowej Kia Carnival (MPV) 2022, która zastępuje odchodzący model Sedona.

Zupełnie nowy Kia Carnival Multi-Purpose Vehicle (MPV) 2022 zastępuje odchodzącą Sedonę. Zdobywając wolną przestrzeń między SUV-em a rodzinnym przewoźnikiem, Carnival przybywa z nową nazwą i jest pierwszym pojazdem sprzedawanym w USA z nowym logo Kia dumnie umieszczonym na rzeźbionej masce. Przesuwa granice na oczekiwanych frontach w podobny sposób, w jaki Kia K5 na nowo zdefiniowała, czym powinien być średniej wielkości sedan.

 

Carnival, zaprojektowany w kalifornijskim studiu projektowym Kia, ma odważny i pudełkowaty wygląd i oddaje wizualny język najnowszej i bardzo udanej linii wytrzymałych pojazdów użytkowych marki - Telluride, Sorento i Seltos. Wewnątrz trzyrzędowy, siedmio- lub ośmioosobowy MPV zapewnia najwyższy poziom wyrafinowania, przemyślanej technologii i elastyczności. A dzięki najlepszej w swojej klasie kabinie pasażerskiej i najlepszej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić ludzi oraz potrzebne bagaże.

 

Kia Carnival napędza 3,5-litrowy silnik V6, który zapewnia najlepszą w swojej klasie moc 290 KM. Ten układ napędowy zapewnia do 3500 funtów uciągu holowniczego. Tę pewność wzmacnia rozbudowana lista standardowych zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). Wszystkie te elementy sprawiają, że Carnival to wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu, możliwości, bezpieczeństwa i luksusu.

 

Carnival Kia ma na celu przełamanie statycznego segmentu i po raz kolejny udowadnia, co jest możliwe, gdy zerwane zostaną konwencje” - powiedział Sean Yoon, prezes i dyrektor generalny Kia Motors North America, Kia Motors America. „Dzięki charakterowi przypominającemu SUV-a, nasz nowy wielofunkcyjny pojazd łączy w sobie najwyższej jakości wzornictwo, inteligentne opakowanie oraz mnóstwo innowacji w zakresie bezpieczeństwa i technologii. Z tych powodów Carnival jest pierwszym pojazdem, który z dumą nosi naszą zupełnie nowe logo Kia i jest odważnym sygnałem nadchodzących wydarzeń ”.

 

KIA Carnival 2022 będzie oferowany w czterech wersjach wyposażenia: LX, EX, SX i SX-Prestige. Ten całkowicie nowy minivan ma wejść do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.



Przedstawiamy pierwsze na świecie zbudowane Lamborghini Huracan Off-Road
Tuning | 28.07.21

Przedstawiamy pierwsze na świecie zbudowane Lamborghini Huracan Off-Road

Pasjonaci z B is for Build przedstawili pierwszą na świecie wersję terenową Lamborghini Huracan, którego nazwali The Jumpacan. Ekstremalne wideo.

Kia Sonet pierwsze spojrzenie na nowego kompaktowego SUV-a
Wiadomości | 23.07.20

Kia Sonet pierwsze spojrzenie na nowego kompaktowego SUV-a

Koncepcja Soneta została zaprezentowana po raz pierwszy na targach Delhi Auto Expo 2020 i spotkała się z szerokim uznaniem dzięki świeżemu projektowi zewnętrznemu. Wideo.

NIO ogłasza strategię dla Norwegii
Elektryczne | 08.05.21

NIO ogłasza strategię dla Norwegii

NIO firma samochodowa nowej generacji oficjalnie ogłosiła wejście na rynek norweski z modelem ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV.