Premiery | 05.04.23

Całkowicie nowy, w pełni elektryczny Ram 1500 REV z zasięgiem do 805 km

Pierwszy lekki pickup z napędem akumulatorowym firmy Ram Truck ma dziś światową premierę na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku 2023.

Cała gama Ram zapewni klientom zelektryfikowane rozwiązania, które w nadchodzących latach zapewnią przełomową, najnowocześniejszą zaawansowaną technologię.

 

„Całkowicie elektryczny Ram 1500 REV jest kamieniem milowym na naszej ciągłej drodze do oferowania najlepszych w branży rozwiązań zelektryfikowanych i dodatkowo wzmacnia naszą wielokrotnie nagradzaną ofertę” – powiedział Mike Koval Jr., dyrektor generalny marki Ram – Stellantis. „Wierzymy w dostarczanie naszym klientom odpowiedniej gamy rozwiązań w zakresie układów napędowych i będziemy nadal redefiniować segment pickupów. Nasz całkowicie nowy Ram 1500 REV wyprzedza konkurencję w obszarach, na których klientom zależy najbardziej, takich jak zasięg, holowanie, ładowność i czas ładowania”.

 

Ram 1500 REV będzie oferował klientom dwie opcje w pełni elektryczne, w tym standardowy akumulator o pojemności 168 kilowatogodzin (kWh) z docelowym zasięgiem do 550 mil oraz opcjonalny duży akumulator o pojemności 229 kWh z docelowym zasięgiem do niezrównanych 500 mil (805 km). Oba mogą zwiększyć zasięg do 110 mil w około 10 minut dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o napięciu 800 V i mocy do 350 kW, oferując klientom szybkie i wygodne rozwiązania ładowania.

 

Dwukierunkowe ładowanie pojazd-pojazd, pojazd-dom i pojazd-sieć zapewnia Ram 1500 REV elastyczność ładowania innego pojazdu elektrycznego Stellantis lub dostarczania energii z powrotem do sieci. Zgodnie z misją Rama, która polega na ułatwianiu życia, ciężarówka może również dostarczać energię do domu podczas burzy, organizować imprezę na tylnej klapie lub dostarczać energię w obozie lub na placu budowy. Pokładowy panel zasilania w tylnej części załadunkowej może dostarczyć do 7,2 kW, podczas gdy dostępny pokładowy panel zasilania w przednim bagażniku (funk) zapewnia do 3,6 kW.

 

Inne wazne cechy pojazdu to: rozpędzanie 0-100 km/h w czasie 4.4 sekundy, 654 KM i 620 lb.-ft. momentu obrotowego, do 24 cali brodzenia w wodzie, do 14 000 funtów holowania i maksymalnej ładowności 1224 kg.

 

Ram jest zaangażowany w innowacyjność i przywództwo w zakresie układów napędowych, oferując ofertę obejmującą wszystko, czego chcą i potrzebują nabywcy samochodów ciężarowych, spełniając rzeczywiste wymagania. Dziś Ram oferuje najbardziej oszczędne samochody 4x4 oraz najszybszy, najszybszy i najmocniejszy pickup prosto z fabryki.

 

Ram 1500 REV jest częścią znaczącego wkładu firmy Ram w strategiczny plan Stellantis Dare Forward 2030, mający na celu przewodzenie światu poprzez dostarczanie innowacyjnych, czystych, bezpiecznych i niedrogich rozwiązań w zakresie mobilności. W ramach Dare Forward 2030, Stellantis zainwestuje ponad 30 miliardów euro do 2025 roku w elektryfikację i oprogramowanie, aby dostarczać pojazdy elektryczne spełniające wymagania klientów.

Całkowicie nowy Ram 1500 REV XR z wstrząsającym klasą zasięgiem pojawi się po wprowadzeniu w pełni elektrycznego Ram 1500 REV.Marka Jeep przedstawia pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa
Elektryczne | 01.03.22

Marka Jeep przedstawia pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa

Ten nowy, w pełni elektryczny pojazd marki Jeep zostanie wprowadzony na rynek na początku przyszłego roku.

Perfekcja V12 Gordon Murray Automotive przedstawia Super GT model T.33 o wartości 2 mln USD
Premiery | 27.01.22

Perfekcja V12 Gordon Murray Automotive przedstawia Super GT model T.33 o wartości 2 mln USD

Zaprojektowany, skonstruowany i opracowany tak, aby był najdoskonalszym na świecie. Jeśli miałbyś mieć tylko jeden supersamochód, T.33 jest właśnie tym. Wideo.

1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray
Wiadomości | 17.04.23

1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray

Podczas aukcji Barrett-Jackson w Palm Beach pierwszy produkcyjny egzemplarz Chevrolet Corvette E-Ray z numerem VIN 001 został sprzedany za 1,1 miliona dolarów.