Premiery | 06.09.23

Całkowicie nowy elektryczny Renault Scenic E-Tech, IAA Mobility 2023

Całkowicie nowy elektryczny Scenic E-Tech został zaprojektowany z myślą o rodzinach i ich potrzebie swobodnego i bezpiecznego podróżowania.

Płynnie wtapia się w plan strategiczny Renaulution: jest elektryczny, nowoczesny, pełen przydatnych i intuicyjnych technologii oraz zaprojektowany w sposób bardziej zrównoważony. Jest to pierwszy samochód produkcyjny, który odzwierciedla cel Grupy Renault, jakim jest zostanie producentem samochodów nowej generacji, opowiadającym się za sprawiedliwą transformacją. Ucieleśnia nową strategię Grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju i trzy filary, na których opiera się strategia: środowisko, bezpieczeństwo i włączenie społeczne.

 


Renault pisze historię Scenic od 27 lat. Powstał w 1996 r. (pięć lat po zaprezentowaniu tytułowego samochodu koncepcyjnego w 1991 r.) i zrewolucjonizował rynek, stając się pierwszym kompaktowym minivanem w historii europejskiej motoryzacji. Jego nazwa jest skrótem od koncepcji bezpieczeństwa zawartej w nowym innowacyjnym samochodzie. Rodziny, ich nawyki podróżnicze, chęć ograniczenia wpływu na środowisko i aspiracje dotyczące bezpieczeństwa ewoluowały na przestrzeni lat, a Scenic zmieniał się wraz z nimi – a czasem o krok przed nimi. Dziś ma w pełni elektryczny układ napędowy i przekształca samochody segmentu C z myślą o rodzinach, zachęcając je do podróżowania, zachowując jednocześnie pionierskie i przyjazne rodzinom DNA. Scenic zawsze był projektowany jako główny samochód w gospodarstwie domowym, na długie podróże w weekendy i święta. Nadal tak jest, dzięki zasięgowi przekraczającemu 620 km według WLTP. Jest to pierwszy pojazd elektryczny zaprojektowany w sposób bardziej zrównoważony, dbający o dobre samopoczucie pasażerów i otaczającego go świata. Dziś jest to samochód rodzinny jutra.

 


Jest zbudowany na platformie CMF-EV opracowanej przez Alliance, a jego konstrukcja jest odważna: jego powierzchnia jest niewielka w porównaniu do tej kategorii, ale jego przestronność jest rekordowa. Posiada kompaktowy akumulator (zasilający aż 87 kWh), który uwalnia jeszcze więcej miejsca we wnętrzu samochodu, aby w pełni wykorzystać jego idealne proporcje. Silnik zapewnia moc do 160 kW (co odpowiada 220 KM), dzięki czemu samochód jest zwinny, żywy i odpowiedni na każdą jazdę. Wewnątrz jest komfortowo dla wszystkich pasażerów. Płaski dach i rozstaw osi wynoszący 2,78 m sprawiają, że jest przestronny. Miejsca jest więc mnóstwo zarówno dla pasażerów (w tym promień kolan z tyłu wynoszący 278 mm), jak i dla bagażu (w bagażniku o pojemności 545 litrów). Pionierski, przyciemniający szklany dach Solarbay i genialny podłokietnik uzupełniają pełną gamę udogodnień zwiększających komfort.

 

System multimedialny OpenR Link zawiera ponad 50 aplikacji, dzięki czemu możesz bez wysiłku zaplanować podróż i cieszyć się nią razem ze wszystkimi podróżującymi z Tobą. Jego charakterystyczna sekwencja dźwiękowa jest klasą samą w sobie – jest to wynik niezwykłego przedsięwzięcia zespołowego z kompozytorem Jean-Michelem Jarre’em.

 

 

Całkowicie nowy elektryczny Scenic E-Tech będzie pierwszym pojazdem elektrycznym w gamie Renault wyposażonym w wersję wyposażenia Esprit Alpine, która dodaje mu ekscytującego, sportowego charakteru. Produkowany jest tak jak od początku w fabryce w Douai (ElectriCity), a na rynek trafi na początku 2024 roku.KIA Carnival wkrótce premiera nowego minivana
Wiadomości | 15.02.21

KIA Carnival wkrótce premiera nowego minivana

Całkowicie nowy, wielofunkcyjny model. Trzyrzędowy, siedmio- lub ośmioosobowy z silnikiem V6 o mocy 290 KM.

Cztery nowe modele Lotus Elise jako hołd dla pionierskiej historii wyścigów
Wiadomości | 06.05.20

Cztery nowe modele Lotus Elise jako hołd dla pionierskiej historii wyścigów

Cztery nowe modele Lotus Elise w klasycznej kolekcji to hołd dla dziedzictwa pionierskiej historii wyścigów firmy Lotus. Wszystkie modele z serii Classic Heritage Editions posiadają natychmiast rozpoznawalne schematy kolorów Lotus Motorsport. Poszerzono również listę wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. No i oczywiście, wisienka na torcie dla kolekcjonerów. Produkcja ograniczona do zaledwie 100 sztuk samochodów. Koniecznie zobacz wideo.

Jaki jest najpopularniejszy SUV na świecie?
Wiadomości | 14.02.23

Jaki jest najpopularniejszy SUV na świecie?

Prawie 900 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w ponad 170 krajach na świecie. Pierwsze miejsce w klasie SUV - ów nieprzerwanie od 2017 roku.