Premiery | 21.07.22

Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii

Zaprezentowana podczas specjalnego wydarzenia w Los Angeles. To najmocniejszy model w 30-letniej historii Type R, który został zaprojektowany od podstaw.

Nowa Honda Civic Type R została dzisiaj zaprezentowana podczas specjalnego wydarzenia w Los Angeles. Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy model w 30-letniej historii Type R, który został zaprojektowany od podstaw, aby zapewniać ekscytujące osiągi i uzależniające wrażenia z jazdy zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.


Nowy Civic Type R, będący szczytem osiągów fabrycznych Hondy, jest najszybszym i najmocniejszym pojazdem marki Honda, jaki kiedykolwiek był oferowany. Oparty na zupełnie nowym modelu Civic Hatchback 11. generacji, Civic Type R łączy w sobie wiodące w swojej klasie osiągi oraz nowy, wciągający kokpit o wysokiej wydajności, który zwiększa radość z jazdy.


Civic Type R jest uznawany na całym świecie za symbol ekstremalnych osiągów i atrakcyjności w sześciu wariantach, odkąd zadebiutował w Japonii jako model z 1997 roku. Tylko drugi model Civic Type R kiedykolwiek sprzedany w Stanach Zjednoczonych, zupełnie nowy Civic Type R 2023, ustanowił niedawno nowy rekord toru w produkcji samochodów z napędem na przednie koła na torze Suzuka Circuit w Japonii, gdzie znajduje się Formuła 1 Honda Japanese Grand Prix 2022, zabezpieczając swoją spuściznę jako najskuteczniejszy Civic Type R w historii.


Nowy, lekki i bardzo sztywny korpus pomaga poprawić stabilność przy dużych prędkościach i ostre jak skalpel reakcje. Gotowy do jazdy na torze, dostrojony i przetestowany na torze Nürburgring, słynny Civic Type R z wciągającą jazdą jest jeszcze lepszy dzięki ulepszonemu zawieszeniu i osiągom układu kierowniczego.


Jeszcze mocniejsza i bardziej responsywna wersja wielokrotnie nagradzanego, turbodoładowanego silnika Hondy o pojemności 2,0 litra jest połączona z ulepszoną sześciobiegową manualną skrzynią biegów i systemem dopasowywania prędkości obrotowych, zapewniając jeszcze bardziej intymną i satysfakcjonującą łączność z kierowcą.

 

Dłuższy, niższy i szerszy, muskularny, a jednocześnie elegancki i wyrafinowany design nowego Type R charakteryzuje się pięknie zintegrowaną zaawansowaną aerodynamiką, aby osiągnąć dobrze zbalansowaną siłę docisku, a także zmniejszyć opór.


Masywne błotniki rozszerzają się na lekkich kołach owiniętych w szersze opony. Nowa, bardziej agresywna konstrukcja przedniego zderzaka obejmuje sportową kratkę wlotu powietrza o strukturze plastra miodu, która nawiązuje do misternego wykończenia o strukturze plastra miodu wewnątrz kabiny. Większe osłony przedniego błotnika i nowy projekt progów bocznych za przednimi kołami poprawiają wydajność przepływu powietrza. Jego bardziej agresywną sylwetkę podkreślają szersze tylne drzwi dostępne wyłącznie w Type R, przeprojektowany tylny spojler oraz przeprojektowany tylny zderzak, który uwidacznia charakterystyczne trzy okrągłe wyloty wydechu i nowy tylny dyfuzor.


Civic Type R będzie dostępny w pięciu efektownych kolorach: Historic Championship White ekskluzywne wykończenie Type R uwielbiane przez entuzjastów Hondy, Rallye Red, Boost Blue, Crystal Black Pearl i Sonic Grey Pearl.


Całkowicie nowe wnętrze Civica Type R zapewnia intensywne wrażenia z jazdy dzięki emocjonalnym, skoncentrowanym na osiągach detalom i funkcjom. Kultowe czerwone siedzenia, dywanik i wykończenie modelu Type R oraz seryjna tabliczka Type R umieszczona teraz na desce rozdzielczej to nowość na rok modelowy 2023. Zamszowa tapicerka o wysokim współczynniku tarcia zmniejsza poślizg nadwozia podczas jazdy z dużą przeciążeniem.


Nowy, ekskluzywny projekt licznika trybu jazdy +R pozwala kierowcy na natychmiastowe uzyskanie niezbędnych informacji, z graficznym wyświetlaczem obrotów silnika, kontrolkami obrotów i wskaźnikiem pozycji biegu umieszczonym na górze. Dolny wyświetlacz wielofunkcyjny może pokazywać informacje o pojeździe wybrane przez kierowcę.


Ceny i dodatkowe szczegóły dotyczące Civic Type R 2023 zostaną podane jesienią tego roku.Mitsubishi prezentuje zupełnie nowy model Xforce, pytanie, czy będzie dostępny w Polsce?
Premiery | 10.08.23

Mitsubishi prezentuje zupełnie nowy model Xforce, pytanie, czy będzie dostępny w Polsce?

Na 30. Międzynarodowym Salonie Samochodowym GAIKINDO w Indonezji Mitsubishi zaprezentowało całkowicie nowego kompaktowego SUV-a Xforce.

Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów
Elektryczne | 29.08.23

Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów

Kia zaprezentowała swojego w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a Kia EV5 podczas Salonu Samochodowego w Chengdu w Chinach. EV5 płynnie łączy rewolucyjny design i wyjątkową wszechstronność.

Wkrótce premiera nowego smarta #3, podczas Auto Shanghai 2023
Wiadomości | 27.03.23

Wkrótce premiera nowego smarta #3, podczas Auto Shanghai 2023

Smart ujawnił wstępne szczegóły projektowe i oficjalną nazwę swojego pierwszego w pełni elektryczny SUV-a coupe o sportowym i awangardowym designie.