MotorSport | 24.08.21

Cadillac wraca do wyścigów 24h Le Mans

Cadillac ogłosił dzisiaj, że w 2023 roku z prototypem Cadillaca V-Series czwartej generacji, będzie rywalizować o zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Nowy prototyp Cadillaca LMDh-V.R został zaprojektowany tak, aby był zgodny ze specyfikacjami hybrydowymi IMSA i ACO Le Mans Daytona dla nowego najwyższego poziomu wyścigów wytrzymałościowych, który zastępuje obecną klasę DPi. Podobnie jak w przypadku innych konkurentów z tej serii, będzie on oparty na standardowym podwoziu i będzie zawierał specjalny hybrydowy układ napędowy, ale będzie wyposażony w unikalny silnik spalinowy i charakterystyczne nadwozie.

 

Podobnie jak Cadillac DPi-V.R, Cadillac LMDh-V.R będzie współpracą między GM Design a konstruktorem Dallarą. Nowy pakiet silników Cadillaca będzie współpracował ze wspólnym systemem hybrydowym LMDh.

 

Program Cadillaca będzie współpracował z Chip Ganassi Racing i Action Express Racing. Cadillac LMDh zadebiutuje na torze po raz pierwszy w 24-godzinnym wyścigu Rolex w Daytona w styczniu 2023 roku.KARMA Automotive rozszerza sieć dystrybucji w Europie
Wiadomości | 07.07.20

KARMA Automotive rozszerza sieć dystrybucji w Europie

Karma Automotive, południowo kalifornijski twórca luksusowych pojazdów elektrycznych i inkubatora z zaawansowanymi technologiami, ogłosił dzisiaj, że rozpocznie ekspansję w Europie w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Mercedes-Benz 300 SLR 722 Pożegnanie z legendą
Wiadomości | 07.12.21

Mercedes-Benz 300 SLR 722 Pożegnanie z legendą

Film krótkometrażowy The Last Blast śledzi niezrównaną jazdę słynnego Mercedesa-Benz 300 SLR 722 w londyńskim hołdzie Sir Stirlingowi Mossowi.

Lotus Eletre, wkrótce wszystkiego się dowiemy
Wiadomości | 19.10.22

Lotus Eletre, wkrótce wszystkiego się dowiemy

Lotus Cars, producent samochodów sportowych i hipersamochodów z siedzibą w Wielkiej Brytanii podał datę prezentacji szczegółów dotyczących modelu Eletre.