MotorSport | 24.08.21

Cadillac wraca do wyścigów 24h Le Mans

Cadillac ogłosił dzisiaj, że w 2023 roku z prototypem Cadillaca V-Series czwartej generacji, będzie rywalizować o zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Nowy prototyp Cadillaca LMDh-V.R został zaprojektowany tak, aby był zgodny ze specyfikacjami hybrydowymi IMSA i ACO Le Mans Daytona dla nowego najwyższego poziomu wyścigów wytrzymałościowych, który zastępuje obecną klasę DPi. Podobnie jak w przypadku innych konkurentów z tej serii, będzie on oparty na standardowym podwoziu i będzie zawierał specjalny hybrydowy układ napędowy, ale będzie wyposażony w unikalny silnik spalinowy i charakterystyczne nadwozie.

 

Podobnie jak Cadillac DPi-V.R, Cadillac LMDh-V.R będzie współpracą między GM Design a konstruktorem Dallarą. Nowy pakiet silników Cadillaca będzie współpracował ze wspólnym systemem hybrydowym LMDh.

 

Program Cadillaca będzie współpracował z Chip Ganassi Racing i Action Express Racing. Cadillac LMDh zadebiutuje na torze po raz pierwszy w 24-godzinnym wyścigu Rolex w Daytona w styczniu 2023 roku.Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?
Wiadomości | 02.05.20

Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?

Pomysłowa konstrukcja wygląda elegancko, a po złożeniu nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Można go otworzyć lub zamknąć w 15 sekund. Sprawdzany 18 000 razy, By zyskać pewność jego trwałości został sprawdzany 18 000 razy.

Poznaj szeroki wybór napędów Mitsubishi ASX nowej generacji
Wiadomości | 09.06.22

Poznaj szeroki wybór napędów Mitsubishi ASX nowej generacji

Nowy ASX będzie wyposażony w pięć wariantów benzynowych i zelektryfikowanych układów napędowych, opracowanych na rynek europejski.

MG Cyberster debiutuje na targach Auto Shanghai 2023
Elektryczne | 19.04.23

MG Cyberster debiutuje na targach Auto Shanghai 2023

Dwumiejscowy roadster oznacza długo oczekiwany powrót do produkcji samochodów sportowych przez słynną brytyjską markę, którego sprzedaż w Europie spodziewana jest latem 2024 roku.