MotorSport | 24.08.21

Cadillac wraca do wyścigów 24h Le Mans

Cadillac ogłosił dzisiaj, że w 2023 roku z prototypem Cadillaca V-Series czwartej generacji, będzie rywalizować o zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Nowy prototyp Cadillaca LMDh-V.R został zaprojektowany tak, aby był zgodny ze specyfikacjami hybrydowymi IMSA i ACO Le Mans Daytona dla nowego najwyższego poziomu wyścigów wytrzymałościowych, który zastępuje obecną klasę DPi. Podobnie jak w przypadku innych konkurentów z tej serii, będzie on oparty na standardowym podwoziu i będzie zawierał specjalny hybrydowy układ napędowy, ale będzie wyposażony w unikalny silnik spalinowy i charakterystyczne nadwozie.

 

Podobnie jak Cadillac DPi-V.R, Cadillac LMDh-V.R będzie współpracą między GM Design a konstruktorem Dallarą. Nowy pakiet silników Cadillaca będzie współpracował ze wspólnym systemem hybrydowym LMDh.

 

Program Cadillaca będzie współpracował z Chip Ganassi Racing i Action Express Racing. Cadillac LMDh zadebiutuje na torze po raz pierwszy w 24-godzinnym wyścigu Rolex w Daytona w styczniu 2023 roku.Zupełnie nowe Renault Kangoo VAN E-TECH electric
Elektryczne | 15.11.21

Zupełnie nowe Renault Kangoo VAN E-TECH electric

Całkowicie nowe elektryczne Kangoo zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Lyonie a będzie sprzedawany w całej Europie od wiosny 2022 roku.

Volkswagen IAA MOBILITY 2021
Wiadomości | 22.09.21

Volkswagen IAA MOBILITY 2021

Podczas targów motoryzacyjnych w Monachium stoisko Volkswagena przedstawia Pan Hubert Niedzielski, Kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Nowa Toyota Mirai debiutuje w Polsce
Wiadomości | 05.03.21

Nowa Toyota Mirai debiutuje w Polsce

Toyota prezentuje drugą generację elektrycznej Toyoty Mirai zasilanej wodorem oczyszczającej powietrze (Fuel Cell Electric Vehicle FCEV)