Wiadomości | 12.01.21

Cadillac pokazał ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ

Dzisiaj na targach CES Cadillac pokazał jak wyobraża sobie nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych. Zobacz teaser.

Dzisiaj na targach CES Cadillac pokazał nadchodzący ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ. Zaprojektowany, aby ustanowić nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych, CELESTIQ uosabia zaangażowanie Cadillaca w ponowne wyobrażenie sobie tego, co jest możliwe w projektowaniu i technologii.

 

Podstawą CELESTIQ jest modułowa platforma akumulatorów Ultium, która zapewnia większą elastyczność projektowania. Zespoły projektowe i inżynieryjne CELESTIQ skorzystały z nowej przestrzeni i zbadały możliwości artystycznej integracji najnowocześniejszych technologii. Rezultatem jest oszałamiający pojazd o dramatycznej prezencji, niskim profilu i proporcjach do tyłu.

 

Każdy pojazd oferuje wyselekcjonowany wybór ręcznie wykonanych materiałów, a każdy CELESTIQ zostanie zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał indywidualność jego właściciela. Pojazdy będą wyposażone w napęd na wszystkie koła, kierowanie na cztery koła i w pełni przeszklony dach.

 

Wewnątrz kabiny CELESTIQ przenosi pomysłową integrację technologii na nowy poziom, z możliwością dostosowania do potrzeb kierowców i pasażerów.

 

Oczekuje się, że dach CELESTIQ będzie jednym z pierwszych wyposażonych w czterokwadrantowe inteligentne szkło z zawieszonymi cząstkami. Dzięki tej inteligentnej szybie każdy pasażer pojazdu może ustawić własny poziom przezroczystości dachu. Zindywidualizowane doświadczenie każdego pasażera będzie charakterystycznym aspektem Cadillaca CELESTIQ.

 

Kierowca i pasażer na przednim siedzeniu będą mieli swobodny wyświetlacz od słupków do słupków, zapewniający aktywną prywatność, pomagający ograniczyć rozproszenie uwagi kierowcy, podczas gdy pasażerowie na tylnych siedzeniach mają spersonalizowane ekrany rozrywki. Ekrany konsoli między fotelami z przodu iz tyłu oddzielą zindywidualizowane ustawienia komfortu od ekranów rozrywkowych, aby zminimalizować rozproszenia.

 

Jako przyszły flagowy sedan Cadillaca, samochód pokazowy CELESTIQ ucieleśnia pionierskiego ducha Cadillaca i koncentruje się na wyznaczaniu standardów luksusowych pojazdów elektrycznych.Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz
Premiery | 09.03.22

Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz

Volkswagen prezentuje nowe ID. Buzz oraz ID. Buzz Cargo podczas dzisiejszej premiery w Hamburgu.

Jeden z najmniejszych samochodów na świecie
Elektryczne | 21.04.21

Jeden z najmniejszych samochodów na świecie

Hong Guang MINI EV Cabrio bo o nim mowa został zaprezentowany podczas targów Auto Szanghaj 2021.

Samouczący się system operacyjny MBUX Mercedes-Benz User Experience
Wiadomości | 08.07.20

Samouczący się system operacyjny MBUX Mercedes-Benz User Experience

W ostatnich latach żadna inna innowacja nie wpłynęła tak radykalnie na obsługę Mercedesów jak samouczący się system operacyjny MBUX (Mercedes-Benz User Experience). W Klasie S zadebiutuje jego druga generacja.