Wiadomości | 12.01.21

Cadillac pokazał ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ

Dzisiaj na targach CES Cadillac pokazał jak wyobraża sobie nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych. Zobacz teaser.

Dzisiaj na targach CES Cadillac pokazał nadchodzący ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ. Zaprojektowany, aby ustanowić nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych, CELESTIQ uosabia zaangażowanie Cadillaca w ponowne wyobrażenie sobie tego, co jest możliwe w projektowaniu i technologii.

 

Podstawą CELESTIQ jest modułowa platforma akumulatorów Ultium, która zapewnia większą elastyczność projektowania. Zespoły projektowe i inżynieryjne CELESTIQ skorzystały z nowej przestrzeni i zbadały możliwości artystycznej integracji najnowocześniejszych technologii. Rezultatem jest oszałamiający pojazd o dramatycznej prezencji, niskim profilu i proporcjach do tyłu.

 

Każdy pojazd oferuje wyselekcjonowany wybór ręcznie wykonanych materiałów, a każdy CELESTIQ zostanie zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał indywidualność jego właściciela. Pojazdy będą wyposażone w napęd na wszystkie koła, kierowanie na cztery koła i w pełni przeszklony dach.

 

Wewnątrz kabiny CELESTIQ przenosi pomysłową integrację technologii na nowy poziom, z możliwością dostosowania do potrzeb kierowców i pasażerów.

 

Oczekuje się, że dach CELESTIQ będzie jednym z pierwszych wyposażonych w czterokwadrantowe inteligentne szkło z zawieszonymi cząstkami. Dzięki tej inteligentnej szybie każdy pasażer pojazdu może ustawić własny poziom przezroczystości dachu. Zindywidualizowane doświadczenie każdego pasażera będzie charakterystycznym aspektem Cadillaca CELESTIQ.

 

Kierowca i pasażer na przednim siedzeniu będą mieli swobodny wyświetlacz od słupków do słupków, zapewniający aktywną prywatność, pomagający ograniczyć rozproszenie uwagi kierowcy, podczas gdy pasażerowie na tylnych siedzeniach mają spersonalizowane ekrany rozrywki. Ekrany konsoli między fotelami z przodu iz tyłu oddzielą zindywidualizowane ustawienia komfortu od ekranów rozrywkowych, aby zminimalizować rozproszenia.

 

Jako przyszły flagowy sedan Cadillaca, samochód pokazowy CELESTIQ ucieleśnia pionierskiego ducha Cadillaca i koncentruje się na wyznaczaniu standardów luksusowych pojazdów elektrycznych.Jak zapobiegać problemom z elektroniką samochodową
Wiadomości | 23.05.23

Jak zapobiegać problemom z elektroniką samochodową

Elektronika samochodowa odgrywa coraz większą rolę w nowoczesnych pojazdach. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą zapobiegać problemom z elektroniką samochodową.

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki
Elektryczne | 26.06.20

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki

Baojun wprowadził wczoraj pojazdy elektryczne E300 i E300 Plus w sześciu wariantach cenowych, które mają zasięg 305 kilometrów.

Volkswagen NIVUS światowa premiera nowego modelu prosto z Brazylii
Premiery | 28.05.20

Volkswagen NIVUS światowa premiera nowego modelu prosto z Brazylii

Volkswagen zaprasza na światową prezentację Nivusa, pięknego, wszechstronnego, nowoczesnego samochodu prosto z Brazylii. Pełna relacja wideo oraz komplet najważniejszych informacji.