Wiadomości | 29.06.20

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5

Audi Q5 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w segmencie średniej klasy premium na rynkach europejskich. A teraz Audi uczyniło go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Zoptymalizowany Q5 łączy sportowy charakter z doskonałą codzienną użytecznością i jest wyposażony w szeroką gamę opcji rozrywki i pomocy. Zaostrzona stylistyka nadwozia tego bardzo udanego modelu podkreśla tożsamość Q i jest wyposażona w tylną lampę świateł z cyfrową technologią OLED po raz pierwszy na świecie.

Wygląd zewnętrzny: język stylistyki Audi Q jest teraz jeszcze bardziej wyrazisty

Silna tożsamość Q charakteryzuje wygląd Audi Q5, wyrażając moc, solidność i bezpieczeństwo. Wykonując aktualizację zewnętrzną, projektanci Audi podkreślili ten wygląd za pomocą szeregu charakterystycznych detali. Ośmiokątna rama pojedyncza jest teraz płytsza i wydaje się szersza niż wcześniej. Boczne wloty powietrza urosły na wysokość i są teraz zbudowane z trapezoidalnych wypustek. Górna część reflektorów LED ma nową sygnalizację świateł do jazdy dziennej. Patrząc z boku, Q5 ma teraz jaśniejszy wygląd i większy prześwit dzięki przeprojektowanej wkładce progowej. Z tyłu znajduje się nowy element wykończeniowy między lekkimi skupieniami a nową wkładką dyfuzora z poziomą płetwą. Oprócz standardowego wykończenia istnieją również dwie opcjonalne linie stylistyczne. Zaawansowana linia wyposażona jest w chromowane pionowe żebra w ramie Singleframe, a także osłony podwozia pod przednimi i tylnymi zderzakami w kolorze srebrnym zamiast czarnego. Linia S składa się ze sportowego plastra miodu w ramce Singleframe i chromowanego paska otaczającego tylny dyfuzor.

 

Dwa z dwunastu dostępnych kolorów farb są nowe - miejska zieleń i ultra niebieski. Czarny pakiet wykończenia jest dostępny jako opcja.

 

Projekt wnętrza: lekki dotyk i pierwszorzędna jakość

Poziomy akcent w aranżacji wnętrz daje poczucie przestrzeni i lekkości. Rzeźbione, eleganckie wykończenie listwy ozdobnej oddziela dolną i górną część deski rozdzielczej, a punktem centralnym jest nowy wolnostojący ekran dotykowy MMI z akustycznym sprzężeniem zwrotnym. Poprzednie sterowanie obrotowe / pchające na konsoli środkowego tunelu jest nieobecne, jego miejsce zajmuje teraz schowek.

 

Klienci Q5 mogą również wybierać spośród trzech wykończeń wnętrz: podstawy, wyboru projektu i linii S, które można dowolnie łączyć z pakietami wykończenia zewnętrznego. Wybór wnętrza obejmuje pakiet oświetlenia konturowego / nastrojowego, który zawiera szereg efektów świetlnych, które doskonale podkreślają charakterystyczne wykonanie Audi.

 Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53
Premiery | 27.11.21

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53

Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć nowy model: EQS-a 53 4MATIC+. Pierwsza sportowa maszyna z Affalterbach w 100% na prąd.

MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna
Tuning | 12.01.23

MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna

Po mistrzowsku wykorzystany potencjał topowego modelu klasy kompaktowej, którym od wielu lat jest Audi RS 3, teraz trzeciej generacji, które jest dostępne jako hot hatch i limuzyna.

TOYOTA GAZOO Racing prezentuje światowy debiut zupełnie nowego modelu GR 86
Premiery | 06.04.21

TOYOTA GAZOO Racing prezentuje światowy debiut zupełnie nowego modelu GR 86

Po GR Supra i GR Yaris, nowy GR 86 jest trzecim globalnym modelem z serii samochodów sportowych.