MotorSport | 13.04.23

Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC

Kolekcja le Mans aby uczcić 20. rocznicę szóstego zwycięstwa Bentleya w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i 100. rocznicę pierwszego przejazdu legendarnego wyścigu.


Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC

Aby uczcić 20. rocznicę szóstego zwycięstwa Bentleya w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i 100. rocznicę pierwszego przejazdu legendarnego wyścigu, Bentley tworzy limitowaną edycję Continental GT Coupe i Continental GTC. Każdy z nich będzie napędzany silnikiem Bentley W12, odnoszącym największe sukcesy 12-cylindrowym silnikiem współczesnej ery. Kolekcja Le Mans zawiera unikalne detale nadwozia i wnętrza, które nawiązują do projektu zwycięskiego w Le Mans Speed 8 #7.

 

Limitowana edycja Le Mans łącznie 48 Continental GT i GTC na całym świecie. Napędzany 6,0-litrowym silnikiem W12 z podwójnym turbodoładowaniem, zapewniający moc 659 KM, najpopularniejszym 12-cylindrowym silnikiem ery nowożytnej. Przy wyjątkowych właściwościach jezdnych daje to maksymalną prędkość 335 km/hi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Połączenie czterech technologii podwozia zapewnia nowej limitowanej edycji poziom zwinności, osiągów i jakości jazdy, jakich można oczekiwać od samochodu z takim dziedzictwem.

 

Wszystkie modele Le Mans Collection są wyposażone w trójkierunkowy obrotowy wyświetlacz Bentley, oferujący wybór ekranu dotykowego, podwójnej okleiny lub analogowych tarcz – ale z niespodzianką; Zamiast standardowej centralnej tarczy znajduje się Vitrine przedstawiający zawór silnika z 4,0-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, zwycięskiego w Le Mans w 2003 roku Bentleya Speed 8. Silnik został usunięty po zawodach i zakonserwowany, a teraz 24 z 32 zaworów z silnika zostały podzielone na pół, aby stworzyć 48 artefaktów do tej ekskluzywnej kolekcji najlepszych Grand Tourerów.

 

Kolejnym przemyślanym akcentem jest zastąpienie standardowego 12-godzinnego zegara analogowego zegarem cyfrowym z niestandardową tarczą – oczywiście zegarem 24-godzinnym.

 

Mulliner, dział zamówień osobistych firmy Bentley, czerpał inspirację z ciemnozielonych samochodów wyścigowych Speed 8, które przetoczyły się przez wszystkich przed nimi w Le Mans w 2003 roku. Od zielonego nadwozia Verdant po skrawek silnika Speed 8 widoczny na desce rozdzielczej, kolekcja Le Mans jest szczerym hołdem dla długiej i chwalebnej wspólnej historii firmy Bentley i 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Wnętrza modeli Continental GT i Continental GTC z kolekcji Le Mans są znacznie bardziej luksusowe niż w Bentleyach Speed 8 — ale w tym samym duchu tkwi sportowy cel.

 

 Skonfiguruj nowego Cadillaca Escalade 2021
Wiadomości | 23.04.20

Skonfiguruj nowego Cadillaca Escalade 2021

Klienci mogą teraz spersonalizować Escalade 2021 za pomocą nowego wizualizatora 3D. Wizualizator Cadillac Escalade to wciągające cyfrowe wrażenia 360 stopni z widokami pod każdym kątem nowego Escalade, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ostatnio ulepszona funkcjonalność pozwala również klientom doświadczyć choreografii oświetlenia zewnętrznego w nowym otoczeniu nocnym. Konsumenci mogą również wskoczyć do wnętrza i eksplorować widok z miejsc w pierwszym lub drugim rzędzie.

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience
Wiadomości | 20.07.21

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą i przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy?

SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3
Wiadomości | 30.09.22

SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3

Jak powinien wyglądać nowoczesny SUV w erze elektryczności? Projektanci Polestar postarają się wkrótce na to pytanie odpowiedzieć.