MotorSport | 13.04.23

Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC

Kolekcja le Mans aby uczcić 20. rocznicę szóstego zwycięstwa Bentleya w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i 100. rocznicę pierwszego przejazdu legendarnego wyścigu.


Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC

Aby uczcić 20. rocznicę szóstego zwycięstwa Bentleya w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i 100. rocznicę pierwszego przejazdu legendarnego wyścigu, Bentley tworzy limitowaną edycję Continental GT Coupe i Continental GTC. Każdy z nich będzie napędzany silnikiem Bentley W12, odnoszącym największe sukcesy 12-cylindrowym silnikiem współczesnej ery. Kolekcja Le Mans zawiera unikalne detale nadwozia i wnętrza, które nawiązują do projektu zwycięskiego w Le Mans Speed 8 #7.

 

Limitowana edycja Le Mans łącznie 48 Continental GT i GTC na całym świecie. Napędzany 6,0-litrowym silnikiem W12 z podwójnym turbodoładowaniem, zapewniający moc 659 KM, najpopularniejszym 12-cylindrowym silnikiem ery nowożytnej. Przy wyjątkowych właściwościach jezdnych daje to maksymalną prędkość 335 km/hi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Połączenie czterech technologii podwozia zapewnia nowej limitowanej edycji poziom zwinności, osiągów i jakości jazdy, jakich można oczekiwać od samochodu z takim dziedzictwem.

 

Wszystkie modele Le Mans Collection są wyposażone w trójkierunkowy obrotowy wyświetlacz Bentley, oferujący wybór ekranu dotykowego, podwójnej okleiny lub analogowych tarcz – ale z niespodzianką; Zamiast standardowej centralnej tarczy znajduje się Vitrine przedstawiający zawór silnika z 4,0-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, zwycięskiego w Le Mans w 2003 roku Bentleya Speed 8. Silnik został usunięty po zawodach i zakonserwowany, a teraz 24 z 32 zaworów z silnika zostały podzielone na pół, aby stworzyć 48 artefaktów do tej ekskluzywnej kolekcji najlepszych Grand Tourerów.

 

Kolejnym przemyślanym akcentem jest zastąpienie standardowego 12-godzinnego zegara analogowego zegarem cyfrowym z niestandardową tarczą – oczywiście zegarem 24-godzinnym.

 

Mulliner, dział zamówień osobistych firmy Bentley, czerpał inspirację z ciemnozielonych samochodów wyścigowych Speed 8, które przetoczyły się przez wszystkich przed nimi w Le Mans w 2003 roku. Od zielonego nadwozia Verdant po skrawek silnika Speed 8 widoczny na desce rozdzielczej, kolekcja Le Mans jest szczerym hołdem dla długiej i chwalebnej wspólnej historii firmy Bentley i 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Wnętrza modeli Continental GT i Continental GTC z kolekcji Le Mans są znacznie bardziej luksusowe niż w Bentleyach Speed 8 — ale w tym samym duchu tkwi sportowy cel.

 

 Polestar oficjalnie prezentuje elektrycznego SUV-a Polestar 3
Premiery | 12.10.22

Polestar oficjalnie prezentuje elektrycznego SUV-a Polestar 3

Polestar 3 to potężny elektryczny SUV, który oddziałuje na zmysły dzięki wyrazistemu, skandynawskiemu designowi i doskonałej dynamice jazdy.

Marka Jeep ogłasza sprzedaż pięciomilionowego Jeepa Wranglera
Wiadomości | 31.08.23

Marka Jeep ogłasza sprzedaż pięciomilionowego Jeepa Wranglera

Pięciomilionowa wersja najbardziej terenowego i kultowego SUV-a na świecie zostaje sprzedana klientowi w New Jersey.

Zupełnie nowy Lexus RZ, pierwszy model marki dostępny na całym świecie
Premiery | 22.04.22

Zupełnie nowy Lexus RZ, pierwszy model marki dostępny na całym świecie

Lexus RZ to pierwszy Lexus, który został stworzony od podstaw jako bateryjne auto elektryczne (BEV - Battery Electric Vehicle).