Super Cars | 10.03.23

Battista, najszybszy na świecie samochód dopuszczony do ruchu drogowego

W pełni elektryczny Battista firmy Automobili Pininfarina zapewnił sobie pozycję najszybszego na świecie, który ukończył sprinty na jedną czwartą i jedną drugą mili.

Najszybciej przyspieszający samochód produkcyjny na świecie pobił w lutym serię rekordów prędkości w indyjskim ośrodku testowym Natrax. W pełni elektryczny Battista firmy Automobili Pininfarina zapewnił sobie pozycję najszybszego na świecie, który ukończył sprinty na jedną czwartą i jedną drugą mili, tym samym zdobywając tytuł najszybszego samochodu dopuszczonego do ruchu drogowego w historii Indii.

 

Dzięki systemom danych VBOX w celu zweryfikowania niesamowitych osiągów Battisty, czas jedną czwartą mili wynoszący 8,55 sekundy i wynik jedną drugą mili wynoszący 13,38 sekundy były najważniejszymi punktami serii niezwykłych wyników pierwszego luksusowego samochodu elektrycznego Automobili Pininfarina. Hormazd Sorabjee i Renuka Kirpalani z Autocar India dołączyli do zespołu wydajności, testów i walidacji włoskiej marki, w tym kierowcy rozwojowego Stefano Costy, celem było zaprezentowanie wyjątkowych osiągów dostępnych dla wszystkich właścicieli i kierowców Battista.

 

Test maksymalnej prędkości Battista został przeprowadzony z założonymi oponami Michelin Pilot Sport Cup 2. W tym teście Hormazd Sorabjee z łatwością osiągnął na torze prędkość maksymalną 358,03 km/h – bijąc tym samym poprzedni rekord prędkości maksymalnej w Indiach wynoszący 332 km/h, który należał również do Autocar India. Renuka Kirpalani osiągnęła 357,10 km/h, ustanawiając rekord najszybszej indyjskiej kierowcy na świecie. Oba te rekordy prędkości maksymalnej zostały potwierdzone przez Federację Klubów Sportów Motorowych Indii (FMSCI), indyjską organizację sportową zrzeszoną w FIA.

 

Po zamontowaniu opony Michelin Pilot Sport Cup 2R do testów przyspieszenia, Battista ustanowił dwa nowe rekordy świata samochodów seryjnych w sprintach na dystansie jedną czwartą i jedną drugą mili. Oba komplety opon Michelin można zamówić w firmie Battista w punkcie zakupu.

 

Battista wytwarza ponad 1900 KM i moment obrotowy 2340 Nm, a moc jest rozprowadzana na wszystkie cztery koła za pośrednictwem czterech silników i unikalnego, wyrafinowanego systemu wektorowania momentu obrotowego, dostrojonego przez inżynierów Automobili Pininfarina w centrum rozwoju producenta luksusowych samochodów we Włoszech.

 

W 2022 roku Battista ustanowił serię światowych rekordów wydajności w swojej bazie testowej w Nardò we Włoszech. Unikalna technologia kontroli startu Battisty przyczynia się do przyspieszenia samochodu Formuły 1, osiągając 0-60 mil na godzinę w 1,79 s, 0-100 km/h w 1,86 s, 0-120 mil na godzinę w 4,49 s i 0-200 km/h w zaledwie 4,75 sekundy. Oficjalne testy potwierdziły również, że Battista osiąga najkrótszą drogę hamowania ze wszystkich pojazdów elektrycznych na świecie, osiągając prędkość 100-0 km/h na zaledwie 31 metrach.Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach
Wiadomości | 13.12.22

Sprawdź, jakie mogą być koszty za brak przygotowania samochodu do jazdy w zimowych warunkach

Zima może być trudna dla kierowców, szczególnie tych, którzy nie mają możliwości garażowania samochodu.

Bentley Mulliner Bacalar
Wiadomości | 05.03.20

Bentley Mulliner Bacalar

Pierwsze zdjęcia w pełni elektrycznego nowego Jeepa Wagoneer S
Wiadomości | 31.01.24

Pierwsze zdjęcia w pełni elektrycznego nowego Jeepa Wagoneer S

Marka Jeep dzieli się kolejnymi szczegółami na temat swojego pierwszego, globalnego, w pełni elektrycznego SUV-a, prezentując pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Jeepa Wagoneera S.