Super Cars | 10.03.23

Battista, najszybszy na świecie samochód dopuszczony do ruchu drogowego

W pełni elektryczny Battista firmy Automobili Pininfarina zapewnił sobie pozycję najszybszego na świecie, który ukończył sprinty na jedną czwartą i jedną drugą mili.

Najszybciej przyspieszający samochód produkcyjny na świecie pobił w lutym serię rekordów prędkości w indyjskim ośrodku testowym Natrax. W pełni elektryczny Battista firmy Automobili Pininfarina zapewnił sobie pozycję najszybszego na świecie, który ukończył sprinty na jedną czwartą i jedną drugą mili, tym samym zdobywając tytuł najszybszego samochodu dopuszczonego do ruchu drogowego w historii Indii.

 

Dzięki systemom danych VBOX w celu zweryfikowania niesamowitych osiągów Battisty, czas jedną czwartą mili wynoszący 8,55 sekundy i wynik jedną drugą mili wynoszący 13,38 sekundy były najważniejszymi punktami serii niezwykłych wyników pierwszego luksusowego samochodu elektrycznego Automobili Pininfarina. Hormazd Sorabjee i Renuka Kirpalani z Autocar India dołączyli do zespołu wydajności, testów i walidacji włoskiej marki, w tym kierowcy rozwojowego Stefano Costy, celem było zaprezentowanie wyjątkowych osiągów dostępnych dla wszystkich właścicieli i kierowców Battista.

 

Test maksymalnej prędkości Battista został przeprowadzony z założonymi oponami Michelin Pilot Sport Cup 2. W tym teście Hormazd Sorabjee z łatwością osiągnął na torze prędkość maksymalną 358,03 km/h – bijąc tym samym poprzedni rekord prędkości maksymalnej w Indiach wynoszący 332 km/h, który należał również do Autocar India. Renuka Kirpalani osiągnęła 357,10 km/h, ustanawiając rekord najszybszej indyjskiej kierowcy na świecie. Oba te rekordy prędkości maksymalnej zostały potwierdzone przez Federację Klubów Sportów Motorowych Indii (FMSCI), indyjską organizację sportową zrzeszoną w FIA.

 

Po zamontowaniu opony Michelin Pilot Sport Cup 2R do testów przyspieszenia, Battista ustanowił dwa nowe rekordy świata samochodów seryjnych w sprintach na dystansie jedną czwartą i jedną drugą mili. Oba komplety opon Michelin można zamówić w firmie Battista w punkcie zakupu.

 

Battista wytwarza ponad 1900 KM i moment obrotowy 2340 Nm, a moc jest rozprowadzana na wszystkie cztery koła za pośrednictwem czterech silników i unikalnego, wyrafinowanego systemu wektorowania momentu obrotowego, dostrojonego przez inżynierów Automobili Pininfarina w centrum rozwoju producenta luksusowych samochodów we Włoszech.

 

W 2022 roku Battista ustanowił serię światowych rekordów wydajności w swojej bazie testowej w Nardò we Włoszech. Unikalna technologia kontroli startu Battisty przyczynia się do przyspieszenia samochodu Formuły 1, osiągając 0-60 mil na godzinę w 1,79 s, 0-100 km/h w 1,86 s, 0-120 mil na godzinę w 4,49 s i 0-200 km/h w zaledwie 4,75 sekundy. Oficjalne testy potwierdziły również, że Battista osiąga najkrótszą drogę hamowania ze wszystkich pojazdów elektrycznych na świecie, osiągając prędkość 100-0 km/h na zaledwie 31 metrach.Lamborghini Lanzador concept car, wizjoner, buntownik, Ultra GT
Concept Cars | 19.08.23

Lamborghini Lanzador concept car, wizjoner, buntownik, Ultra GT

Podczas tegorocznego Monterey Car Week, Lamborghini prezentuje zapowiedź przyszłego samochodu elektrycznego. Czwarty model koncepcyjny otwiera nowy segment samochodów: Ultra GT.

Wirtualna wizyta w muzeum Mazdy w Augsburgu
Wiadomości | 17.04.20

Wirtualna wizyta w muzeum Mazdy w Augsburgu

W okrągłą setną rocznicę powstania marki, Mazda zachęca, by ten wyjątkowy czas spędzić w towarzystwie najwspanialszych modeli w historii i zaprasza na wirtualną wizytę do Mazda Classic ? Automobil Museum Frey.

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5
Premiery | 03.07.20

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5

Odważny, mocny wygląd zawiera DNA projektu Stingera, jednocześnie rozszerzając przyszły język projektowania Kii. Najmocniejszy sedan klasy średniej Kia uwalnia ducha kierowców rozsądku dzięki uderzającemu designowi, atrakcyjnym opcjom układu napędowego i ekscytującej technologii.