Elektryczne | 26.07.23

Audi zaprasza na jazdę próbną Q6 e-tron

Audi Q6 E-tron, odliczanie trwa. Opracowanie pierwszego modelu opartego na nowej platformie Premium Platform Electric (PPE) dobiega końca.

Odliczanie trwa: opracowanie pierwszego modelu opartego na nowej platformie Premium Platform Electric (PPE) dobiega końca. Podczas jazd testowych wybrani przedstawiciele mediów mogą osobiście zasiąść za kierownicą prototypu Audi Q6 e-tron i podzielić się swoimi wrażeniami z zespołem rozwoju technicznego AUDI AG. Na zakończenie imprezy zaprezentowane zostaną również nowe technologie oświetleniowe w Audi Q6 e-tron.

 

Audi Q6 e-tron wyznacza początek największej inicjatywy modelowej w historii Audi. Jest to również pierwszy model na nowo opracowanej platformie Premium Electric (PPE). Ta platforma technologiczna, opracowana wspólnie przez Audi i Porsche, jest przeznaczona wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Jest skalowalny, aby pomieścić szeroką gamę modeli w segmencie średniej wielkości i luksusowym. Rozmiar baterii i rozstaw osi pojazdów PPE są również skalowalne. Umożliwia to zarówno modele SUV i CUV z wysokimi podłogami, jak i modele z płaską podłogą, takie jak Sportback lub Avant, które są częścią podstawowego segmentu gamy Audi.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie te nowości, Audi przygotowuje się do wprowadzenia modelu z należytą starannością. W ramach kampanii komunikacyjnej Audi poprzedzającej premierę modelu, odbywa się teraz pierwsze wydarzenie Audi Q6 e-tron Experience, czyli jazda prototypowa. W ten sposób marka z czterema pierścieniami ujawnia, na bardzo wczesnym etapie, wgląd w różne obszary technologii pojazdu i pracę zespołu programistów. W ramach wydarzenia, które odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, przedstawiciele mediów zostaną zaproszeni do samodzielnego zajęcia miejsca za kierownicą prototypu Audi Q6 e-tron i zapoznania się z jego właściwościami jezdnymi. Eksperci Audi będą towarzyszyć im na miejscu pasażera, wspierając ich wiedzą.

 

Głównym tematem tego Audi Q6 e-tron Experience będzie sposób, w jaki DNA Audi wyraża się w tym nowym modelu oraz premiera światowego debiutu w dziedzinie technologii oświetleniowej.

 

Nowy model, który zostanie zaprezentowany przed końcem roku, na nowo zdefiniuje wzorce branżowe pod względem wydajności, zasięgu i ładowania. Jest to również pierwszy w pełni elektryczny model, który zjechał z linii produkcyjnej w Ingolstadt. Ponadto siedziba Audi w Ingostadt stanie się pierwszym zakładem produkcyjnym AUDI AG z własnym zakładem montażu akumulatorów. Nadchodzące Audi Q6 e-tron reprezentuje zatem globalną transformację marki w dostawcę mobilności elektrycznej premium.Audi A6 Avant e-tron concept
Concept Cars | 18.03.22

Audi A6 Avant e-tron concept

Audi prezentuje kolejny model swojej przyszłej, elektrycznie napędzanej Klasy Luksusowej A6: Avant. Szybkie ładowanie z zasięgiem do 300 km w zaledwie 10 minut.

Jeep Commander pokazany w całości tuż przed oficjalną premierą
Wiadomości | 17.08.21

Jeep Commander pokazany w całości tuż przed oficjalną premierą

Brazylijski oddział marki zaprezentował najnowszy film, który po raz pierwszy pokazuje wnętrze i wygląd zewnętrzny premierowego samochodu.

Pierwsze MINI „Made in Germany”
Wiadomości | 01.03.23

Pierwsze MINI „Made in Germany”

Przygotowania do uruchomienia produkcji idą pełną parą, wkrótce fabryka BMW w Lipsku rozpocznie produkcję w pełni elektrycznego nowego MINI Countryman.