Tuning | 08.12.21

Audi TT RS Heritage Edition

Audi świętuje ostatni rok modelowy TT RS na rynku amerykańskim. Pięć tradycyjnych kolorów Audi upamiętnia legendarny pięciocylindrowy silnik i żegna szczytowe osiągi ikony designu.


Audi TT RS Heritage Edition

Dzisiaj Audi of America ogłasza limitowaną ofertę 50 jednostek specjalnych Audi TT RS Heritage Edition 2022, które łączy moc emocjonalnego, pięciocylindrowego silnika Audi z charakterystycznym lakierem. kolory, które kiedyś zdobiły Audi Ur-quattro. Choć wciąż dostępne poza Stanami Zjednoczonymi, Audi TT RS Heritage Edition 2022 sygnalizuje odpowiednie pożegnanie z niezwykłym, wyczynowym coupe po roku modelowym 2022. Modele TT i TTS będą nadal dostępne na rynkach międzynarodowych oraz na rynku amerykańskim.


W roku modelowym 2022 dostępna będzie ograniczona liczba zaledwie 50 kolekcjonerskich modeli TT RS z nomenklaturą Heritage Edition, która łączy pięć różnych lakierów zewnętrznych z przeszłości, które upamiętniają dziedzictwo Audi Ur-quattro. Legendarny Ur-quattro był napędzany ówczesnym piętrowym, pięciocylindrowym silnikiem Audi, którego nowoczesna wersja wspiera dziś wyczynowe Audi TT RS. Limitowana edycja TT RS Heritage Edition jest dostępna w pięciu różnych kombinacjach kolorystycznych, wymienionych poniżej w pięciocylindrowej kolejności zapłonu, i jest ograniczona do zaledwie 10 sztuk każdej z nich.

 

1. Alpejska biel ze skórą w kolorze Ocean Blue i ściegiem Diamond Silver
2. Metalizowana skóra w kolorze diamentowego srebra w kolorze Helios Blue i ścieg w kolorze Ocean Blue
4. Metaliczny w kolorze Stone Grey ze skórą Crimson Red i przeszyciem Jet Grey
5. Metalizowany kolor Tizian Red ze skórą Havanna Brown i przeszyciem Jet Grey
3. Malachitowa zieleń metalik ze skórą w kolorze koniakowego brązu i czarnym szwem

 

Kombinacje skóry i kontrastujących szwów we wnętrzu pochodzą z aktualnej oferty ekskluzywnych tapicerek Audi i obejmują kilka kombinacji kolorystycznych, które po raz pierwszy pojawiły się na rynku amerykańskim. Aby jeszcze bardziej podkreślić ekskluzywność modelu z limitowanej edycji, TT RS Heritage Edition ma dyskretne, ale charakterystyczne wytrawienie napisu „HERITAGE EDITION”, po którym następuje kolejność zapłonu pięciocylindrowego silnika „1-2-4-5-3”. ”, podkreślone napisem „quattro” na tylnej szybie po prawej stronie każdego samochodu.

 

Pięciocylindrowy silnik ma głębokie korzenie historyczne w DNA Audi i jest podstawowym filarem emocjonalnego związku z marką Audi Sport. Silnik osiągnął niezliczone zwycięstwa w sportach motorowych, od tras w rajdach na całym świecie po asfalt w IMSA GTO i na torze Nuerburgring w legendarnym 24-godzinnym wyścigu, 5 cylindrów zwyciężył. Od 2010 roku dziewięciokrotnie z rzędu zdobył nawet nagrodę „Międzynarodowy Silnik Roku”. Jednak – to wyjątkowy i charakterystyczny dźwięk pięciocylindrowego silnika, który uchwycił emocje entuzjastów. Ze względu na nieparzystą liczbę cylindrów, a dokładniej kolejność zapłonu 1-2-4-5-3, dźwięk pięciocylindrowego silnika Audi jest niepowtarzalny i prezentuje symfoniczny rytm, któremu towarzyszą głębokie tony.

Oprócz swojej widoczności w sportach motorowych, legendarny silnik nawiązuje do coupe Ur-quattro z lat 80. XX wieku i był częścią zaledwie dwóch produktów Audi na rynku amerykańskim w ciągu ostatnich kilku lat – Audi TT RS Coupé i RS 3 Sedan. Silnik pozostaje jednym z mocniejszych silników marki o mocy 394 KM i momencie obrotowym 354 Nm, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w TT RS Coupe w zaledwie 3,6 sekundy.


Do 2012 roku pięciocylindrowy silnik był nieobecny w portfolio Audi przez prawie 30 lat. W 2009 roku pierwsze Audi TT RS zadebiutowało na światowych rynkach i było tylko marzeniem, aby jeździć po drogach Stanów Zjednoczonych, dopóki Audi of America nie zajęło stanowiska, aby sprowadzić samochód do USA. W 2011 roku Audi of America wystawiło podpisana petycja na Facebooku, aby wprowadzić pierwszą generację TT RS na rynek amerykański – petycja zaowocowała zdumiewającą liczbą 12 000 podpisów w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

 

Limitowana edycja modelu, który bez wątpienia stanie się poszukiwanym modelem zarówno dla entuzjastów, jak i kolekcjonerów, świętuje zwycięstwo, osiągi i ekspansywną historię legendarnego pięciocylindrowego silnika marki Audi, który będzie nadal dostępny, gdy tylko zostanie całkowicie nowy. RS 3 trafi do sprzedaży latem przyszłego roku w USABeijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline
Concept Cars | 01.10.20

Beijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline

Będzie to pierwszy model firmy WM Motor, który będzie realizował nową strategię technologiczną firmy, z funkcjami głębokiego uczenia AI i wiodącymi na świecie zaletami mocy obliczeniowej.

Nowe Porsche 911 Targa
Premiery | 18.05.20

Nowe Porsche 911 Targa

Eleganckie, ekstrawaganckie i unikalne. Porsche kompletuje swoje trio samochodów w sam raz na lato: do Coupé i Cabrioleta dołącza trzecia odmiana nadwoziowa nowej generacji 911 w postaci czteronapędowych wariantów 911 Targa 4 oraz 911 Targa 4S.

Hyundai Bayon nowy SUV marki
Wiadomości | 25.11.20

Hyundai Bayon nowy SUV marki

Hyundai ujawnił nazwę nowego SUV-a. Będzie bazowym modelem w gamie modeli SUV pozycjonowany w segmencie B.