Super Cars | 13.07.23

Aston Martin Valour, produkcja ograniczona do 110 sztuk na całym świecie

Specjalnie zaprojektowana 6-biegowa manualna skrzynia biegów w wyjątkowy sposób połączona z 5,2-litrowym silnikiem Twin Turbo V12 oraz ponadczasowy klasyczny wygląd.

Aby uczcić 110. rocznicę powstania, Aston Martin z dumą przedstawia Valor – spektakularną, ultraekskluzywną edycję specjalną z silnikiem V12 i manualną skrzynią biegów, stworzoną w celu uhonorowania długiej tradycji marki w zakresie doskonałych samochodów sportowych z silnikiem z przodu i zachwycają purystów, którzy pragną nierozcieńczonych i emocjonujących wrażeń z jazdy.

 

Mówiąc o ekscytującej nowej edycji specjalnej, prezes wykonawczy Aston Martin, Lawrence Stroll, powiedział: „Valour to celebracja pasji Aston Martina do jazdy i niezwykłego dziedzictwa, ale jest także symbolem dzisiejszej tętniącej życiem i zrewitalizowanej marki. Nowoczesna ikona, która łączy klasyczny charakter ze współczesnym wykonaniem, Valor oddaje esencję ekscytacji i ekskluzywności, która definiuje tę legendarną markę motoryzacyjną. Będąc wizytówką naszych światowej klasy możliwości projektowych, inżynieryjnych i produkcyjnych, Valor jest kolejnym dowodem na pozycję Astona Martina jako mistrza kierowców i producenta najbardziej ekscytujących, ekskluzywnych i pożądanych ultraluksusowych samochodów o wysokich osiągach”.

 

Skierowany wprost do tych, którzy rozkoszują się prawdziwie wciągającymi wrażeniami z jazdy, zaangażowanie Valour w definiujące erę osiągi i stymulację nie ma sobie równych. Jedyny samochód sportowy V12 z przednim silnikiem dostępny z manualną skrzynią biegów, jego purystyczne podejście jest wyjątkowe w 2023 roku i stanowi porywający hołd dla złotej ery jazdy.

 

Zmotywowany tym bogatym dziedzictwem, Valor został zrealizowany przy użyciu najnowszych technologii, metod i materiałów. Jako taki jest połączeniem podstawowych cech, które definiują najlepsze modele Astona Martina z silnikiem z przodu. Chwalebny powrót i współczesne arcydzieło, Valor to najlepsze z przeszłości i teraźniejszości Astona Martina oraz antidotum na samochody, które starają się odizolować kierowców od procesu jazdy.

 

Linia krwi Valour nie ma sobie równych. Zainspirowany oryginalnym V8 Vantage i wspaniałym pojazdem RHAM/1 „Muncher” Le Mans z 1980 r. opartym na Vantage, szczyci się nieokiełznaną siłą, tak typową dla najlepszych samochodów sportowych Aston Martin. Maszyny takie jak podwójnie doładowany V600 Vantage z lat 90.; przez pewien czas najpotężniejszy samochód produkcyjny na świecie. Nieskazitelny design i bezbłędne wykonanie przywodzą na myśl wyśmienity supersamochód One-77, a skoncentrowany na kierowcy charakter łączy Valora z niepowtarzalnym Victorem.

 

Z produkcją ograniczoną do zaledwie 110 samochodów na całym świecie, rzadkość Valour gwarantuje, że będzie jednym z najbardziej kolekcjonerskich ze wszystkich Aston Martinów. Apetyczna specyfikacja z końca epoki – która po raz pierwszy łączy epicki 715PS/753Nm z podwójnym turbodoładowaniem 5,2-litrowym silnikiem V12 ze specjalną sześciobiegową manualną skrzynią biegów – gwarantuje naprawdę absorbujące wrażenia i zabezpiecza miejsce Valour w panteonie wszechczasów świetnych samochodów dla kierowców.

 

Korzystając z unikalnej kalibracji układu napędowego, ogromna moc i moment obrotowy Valour są nieograniczone, oferując kierowcy pełną wydajność i najwyższą kontrolę na każdym biegu. Mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu wzmacnia poczucie bezpośredniego, analogowego połączenia między samochodem a kierowcą, z dodatkowym wsparciem i zapewnieniem elektronicznych systemów kontroli trakcji i stabilności. Tryby jazdy Valour – Sport, Sport+ i Track – zostały również dostrojone, aby oferować skrupulatnie ocenianą reakcję przepustnicy, zarządzanie momentem obrotowym i charakter dźwięku.Lexus UX w nowej wersji F IMPRESSION
Wiadomości | 01.12.20

Lexus UX w nowej wersji F IMPRESSION

Nowa wersja powstała z myślą o młodszych kierowcach i mieszkańcach miast. Czarne aluminiowe koła 18", przyciemniane przednie reflektory Bi-LED i czarny grill.

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy
Wiadomości | 31.03.23

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy

10-milionowy Yaris w wersji GR SPORT zjechał z linii produkcyjnych w fabryce we Francji 30 marca i został dostarczony do klienta mieszkającego w okolicach Paryża.

Przebojowy film od KIA Motors
Wiadomości | 21.07.20

Przebojowy film od KIA Motors

Krytycy z Kia nazywają ten film fabularny kolejką górską napędzaną adrenaliną, która jest innowacyjna, pełna wyobraźni i prowokująca do myślenia. Zobacz koniecznie wideo.