Wiadomości | 31.05.21

Toyota Mirai bije rekord świata w dystansie pokonanym na jednym tankowaniu wodoru

Nowa Toyota Mirai poprawiła rekord z niecałych 890 km (należący do Hyundaia NEXO) do ponad 1000 km.

Nowy Mirai to pojazd elektryczny drugiej generacji firmy Toyota z ogniwami paliwowymi. Oferuje lepsze osiągi, smuklejszą i bardziej dynamiczną konstrukcję oraz nową dynamikę jazdy w porównaniu z produktem pierwszej generacji.

 

Ponadto zwiększona wydajność systemu ogniw paliwowych, wraz z wyższą pojemnością magazynowania wodoru i lepszą aerodynamiką, przyczynia się do zwiększenia zasięgu jazdy do około 650 km w normalnych warunkach jazdy, przy mniej niż 5 minutach tankowania. Aby osiągnąć ten rekord 1003 km przejechanych kilometrów, kierowcy przyjęli styl „jazdy ekologicznej”, ale nie stosowali specjalnych technik, których nie mogliby stosować kierowcy na co dzień.Polski akcent w limitowanej edycji Porsche 911 Dakar
Tuning | 10.01.23

Polski akcent w limitowanej edycji Porsche 911 Dakar

Porsche oferuje trzy ekskluzywne pakiety z rajdowymi wzorami z lat 70. dla modelu 911 w wersji Dakar. Jeden nawiązuje do samochodu prowadzonego przez Sobiesława Zasadę.

AC Cobra GT Roadster
Wiadomości | 21.12.22

AC Cobra GT Roadster

Oto pierwsze szczegóły i zdjęcia zupełnie nowego i ekskluzywnego samochodu sportowego, roadstera AC Cobra GT, który zostanie oficjalnie zaprezentowany wiosną 2023 roku.

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy
Wiadomości | 19.10.21

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

W tym roku Ford Polska kontynuuje program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Ford Driving Skills For Life przeszkolono już ponad 3000 osób.