Wiadomości | 31.05.21

Toyota Mirai bije rekord świata w dystansie pokonanym na jednym tankowaniu wodoru

Nowa Toyota Mirai poprawiła rekord z niecałych 890 km (należący do Hyundaia NEXO) do ponad 1000 km.

Nowy Mirai to pojazd elektryczny drugiej generacji firmy Toyota z ogniwami paliwowymi. Oferuje lepsze osiągi, smuklejszą i bardziej dynamiczną konstrukcję oraz nową dynamikę jazdy w porównaniu z produktem pierwszej generacji.

 

Ponadto zwiększona wydajność systemu ogniw paliwowych, wraz z wyższą pojemnością magazynowania wodoru i lepszą aerodynamiką, przyczynia się do zwiększenia zasięgu jazdy do około 650 km w normalnych warunkach jazdy, przy mniej niż 5 minutach tankowania. Aby osiągnąć ten rekord 1003 km przejechanych kilometrów, kierowcy przyjęli styl „jazdy ekologicznej”, ale nie stosowali specjalnych technik, których nie mogliby stosować kierowcy na co dzień.Światowy debiut Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Premiery | 04.12.20

Światowy debiut Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Najważniejszym wyróżnikiem nowego modelu jest unikatowy napęd - elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania - w 25 minut.

Audi prezentuje bolid e-tron FE07
MotorSport | 29.11.20

Audi prezentuje bolid e-tron FE07

Od zera do setki w zaledwie 2,8 sekundy, ponad 95 procent więcej wydajności całego samochodu i gotowość każdego podzespołu na nawet najbardziej nieprzewidziane wydarzenia. Tak w skrócie można opisać bolid, który wystartuje w Mistrzostwach Świata FIA Formuła E.

Mitsubishi Motors wprowadza na rynek zupełnie nowego Outlandera PHEV
Premiery | 28.10.21

Mitsubishi Motors wprowadza na rynek zupełnie nowego Outlandera PHEV

Flagowy SUV łączy w sobie wiodące technologie elektryfikacji i sterowania wszystkimi kołami. Rozpoczęcie sprzedaży w Japonii w grudniu. Wideo.